Seçmen, Oy kullanma yeri bilgisi Sorgulama

 

Seçmen Sorgulama, Oy Kullanma Yeri Bilgisi, Seçmen Listeleri Öğrenme Sorgulama 

Her seçim zamanı adresimize gönderilen sandık ve seçmen bilgilerinin bulunduğu kartlar elimize ulaşmazsa internet yoluyla bu bilgilere ulaşmamız mümkündür. Ayrıca bağlı olduğunuz muhtarlıklardan da seçmen listelerine bakarak nerede oy kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Fakat seçmen listesi ile uğraşmak yerine interneti kullanarak oy atacağınız yeri öğrenmek daha pratik olacaktır. Nerede oy kullanacağım? Oy kullanacağınız yeri öğrenmeniz için yapmanız gereken size aşağıda verilmiş olan linke girmek ve üç ayrı yoldan biriyle oy kullanma yerinizi sorgulamanızdır. Oy kullanım yerinizi öğrenmek için kullanacağınız üç türlü sorgulama aşağıdaki gibidir.
  • TC Kimlik Numarasına göre Sorgulama
  • Seçmen Numarasına göre Sorgulama
  • Kimlik Bilgileriyle Sorgulama
 
TC kimlik numaranızı biliyorsanız bu şekilde yapacağınız sorgulamanız en basit sorgulama olacaktır.  Resim doğrulama satırındaki yere yan tarafta bulunan resimdeki harf ve sayıları girdikten sonra TC Kimlik Numaranızı da formdaki ilgili yere girerek başka hiçbir yeri doldurmaya gerek kalmadan, "TC Kimlik No ile Sorgula" tuşuna basarak seçmen bilgilerinizi ve oy kullanacağınız yeri öğrenebilirsiniz. Eğer seçmen numarası bilgisine sahipseniz yine "TC Kimlik No ile Sorgula" tuşunun alt kısmında bulunan bölümde Seçmen numaranızı ilgili yere girerek "Seçmen No ile Sorgula" tuşuna basmalısınız. Son olarak eğer bu yukarıda bahsetmiş olduğumuz iki bilgiye de sahip değilseniz, seçmen bilgilerinize veya kütüğünüze ulaşmanız için üçüncü bölümü kullanmanız gerekmektedir. Bu bölümde de adınızı, soyadınızı, baba ve anne adınızı, doğum yılınızı, cinsiyetinizi, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeyi de yazarak "Kimlik Bilgileriyle Sorgula" tuşuna basmalısınız. Bu üç maddede de yapmanız gereken önemli birşey Resim doğrulama'dır. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın seçmen kaydınızı sorgularken muhakkak resim doğrulamasını yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Seçmen Bilgisi Sorgulama

Not: Nüfus Bilgilerinizde veya Adres Bilginizde değişiklik varsa Mahalle Muhtarınıza müracaat ediniz.

 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Adres Bulma, Öğrenme adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 ,

Seçmen kütükleri, Seçmen Sandık bilgisi, Seçmen listeleri, Seçmen no ve benzeri bütün sorgulamaları yapabileceğiniz bir sayfadır. Yukarıda size verilen seçmen sorgulama linkini kullanarak bu saydığımız bilgileri öğrenebilirsiniz.


#2 ,

Nerede oy vereceğim? dememek için burda verilen sayfadan seçmenlerin oy vereceği yerleri görebilirsiniz.


#3 ,

Seçmen sayısını erkek kadın oranını ve seçimde ilk kez oy kullanacak olanları nereden öğrenebiliriz acaba?


#4 ,

Bu sorgulama ile oy vereceğimiz yeri öğrenirken aynı zamanda Seçmen numarasını da öğreniyoruz değil mi? bir deneyelim bakalım :) çok saolun ya..


#5 ,

ya herşeyi öğreniyorsunuz işte oy kullanacağın yerden tut da seçmen numarandan kütüğüne kadar hatta oy kullanacağın sandık numarasını bile görebiliyorsun hakkaten bu e-devlet uygulaması hoş olmuş tebrik ediyorum yetkilileri...

eskiden neydi o giderdik muhtarlığa yığınla sıra olurdu. Herkes seçmen bilgilerini öğrenmeye çalışırdı muhtarın camlarına listeler asılırdı o listelerden bulmaya çalışırdık.

şimdi geçiyorsun bilgisayarın başına giriyorsun e-sorgulama.com!a çat diye giriyorsun siteye oooh :)


#6 ,

Arkadaşlar bilinçli olacaksınız işte hem bu siteye girmek yerine yüksek seçim kurumunun kendi sitesinden de girebilirsiniz. Hem orda eski seçimlere ait bilgiler de mevcut. http www ysk gov tr ysk secmen bilgi jsp yazın aratın bulursunuz. seçmen yerleri ve seçmen kağıtlarının üzerinde yazan herşeyi veriyor bu site de.


#7 ,

1999 DMS sınav sonuç belgesini tc no. ile öğrenebilirmiyim.


#8 ,

bu oy kullanma yerleri hakkında bilgi veren site ysknın sitesi değil mi? oyumu nerde kullanacağımı burdan mı öğreneceğim yoksa bu başka bir web adresi mi?


#9 ,

Oy vereceğiniz yer ve sandık numarası henüz belirlenmediği için görüntülenmemektedir.
böyle söylüyor bunun nedeni nedir ?


#10 ,

[...] Seçmen Bilgisi Sorgulama [...]


#11 ,

[...] Nerede Oy Kullanacağınız öğrenmek için tıkla… [...]


#12 ,

bana henüz oy veya cagrı kagıodı gelmedi benim yakınlarımın hesinin geldi bana gelmedi bunu nerden veya kimden örene bilirim .yani bügüne kadar birkez kulandım oda ceza avide kulandım artık oyunu kulanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olmanızı diliyorum


#13 ,

abi ya ben ne zaman oy kullanacam


#14 ,

12 eylülde nerede oy kullanacağım?


#15 ,

ben bayramda memlekette olacam orada oy kullana bilirmiyim.ne yapmam lazim


#16 ,

oy yerime muhtarlıktan baktım ama internetten göremiyorum ne yapmam lazım


#17 ,

nerede oy kullanacağım


#18 ,

Nerde oykullancam


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?