İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama

Aldığınız ilaçlardan ve olduğunuz Muayenelerden kesilecek olacak ücreti öğrenmek için aşağıdaki linkten sorgu ekranına gidiyorsunuz ve karşınıza iki seçenek çıkıyor. Tahsin No ve TC Kimlik No. Eğer Tahsis Numarasını biliyorsanız onun yanındaki seçeneğe tıklamalı ve sayfanın yeniden yüklenmesini beklemelisiniz. Tahsis Numarasını bilmiyorsanız TC Kimlik Numaranıza göre işlemi gerçekleştirebilirsiniz ki zaten sayfanın ilk açılışında TC Kimlik No seçili durumda olacaktır. Bu seçimi yaptıktan sonra Kesinti Yılı ve Kesinti Dönemi'ni de yazıp Sorgula tuşuna basınız. Yeni sisteme geçildiği için, E-Devlet sorgulama ekranını kullanarak, muayene katılım payı sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Muayene kesinti sorgulaması işleminiz 3 bölümden oluşmaktadır: Vatandaş Bilgileri girme, Reçete Listesi ve Muayene Detayları. En son muayene detaylarını girdikten sonra, sorgulama işleminizi başlatabilir ve almak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlaç Katkı Payı ve Muayene Ücreti Kesintisini Öğrenmek için tıklayınız.

İlaç Katkı Payı ve Muayene Ücreti Kesintisi Sorgulama

 

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak e-devlet sistemine giriş yapmanız yeterli olacaktır. e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza veya TC Kimlik No.

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emekli Maaşım Bağlandı mı? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 nihat,

ya o kadar arattım ilaç kesinti sorgusu sorgulama falan diye bir türlü çıkmamıştı Allah razı olsun ya çok güzel bir site olmuş saolasınız.


#2 ramazan akgün,

2022 maaşı bağlandı ,kesinti yazısı yazıldı .ibaresindeki "KESİNTİ "hangi anlama geliyor.
teşekkürler


#3 güler,

bnm de her ay param kesilio bu kadar kesinti nin sebebini ögrnebilirmiyim


#4 sadık ışık,

ben kesintileri göremedim nihat bey .nasıl görebilirim.


#5 osman,

Ben kesintileri bir türlü göremiyorum.T.C kimlik numarası veriyorum."Aradığınız mernis no bulunamadı" çıkıyor.Ne yapmalıyım?


#6 mmünip günaydın,

MEMUR EMEKLİLERİNDEN DE MUAYENE KESİNTİSİ YAPILDIĞINI DUYDUM.DOĞRUMUDUR. 3 GÜNDE BİR HASTAHANEYE GİDİYORUM.KRONİK HASTALIĞI OLANLAR MUAF TUTULAMAZMI


#7 celal ören,

bu uygulama bana göre adaletsiz bir sistem çünkü bu ülkede benim gibi 12450 gün tavandan prim ödeyen biri var bu ülkede 3600 gün asgari 5000 gün asgari 7000 gün asgari 9000 gün asgari hatta 15000 gün tavandan ödeyen vatandaşta var ancak geliyoruz hastaneye eczaneye herkes aynı haklara sahip ne oldu fazla prim ödeyen insanlar o zaman o primleri geri versin kurum faizi ile birlikte dolayısı ile ya bunu emeklinin prim günü sayısına göre yapacaksın yada hiç yapmayacaksın yani kurum alamadığı primleri ödeyenden de alıyor zaten ödememiş olandanda sizce yanlışmı bu kimse olaya böyle bakmıyor herhalde saygılarımla


#8 sibel,

ben böyle adaletsiz bir sistem görmedim hiçbir şekilde bilgilendirilmeden muayene ücreti adı altında toplu paralarımızı alıyorlar,üstelik bir dönem kalktı denilen muayene ücretleri tekrar gündeme geliyor.ben bu ülkeye sosyal güvenliğim için vergi vermiyormuyum herşeyden vergi alınabilir ama sağlıktan bari elinizi çekin hamileyim ayda 2 kere muayene olmam gerekebilir eczaneye vericeğim rakam hiç düşünülüyo mu?yeter artık birileri bunlara dur desin devleti kalkındırmak için başka kaynak bulsunlar...


#9 zihni,

Doktorun reçeteye yazdığı ilaçları Eczaneden almaya gittiğimde geriye dönük Muayene katılım parası ödeyeceğimi söyledi 31 tl ödedim 10 kasımda ilaç almaya gittiğimde yine aynı borç çıktı. Ben her eczaneye gittiğimde geriye dönük katılım payımı ödeğicem. Eczanelerden makbuz veya fiş istiyorum vermiyor.Katılım payını eczacı ne derse o miktarımı ödeceğim.SGK' na güvencim kalmadı boyna borç çıkarıp duruyor.


#10 vay be,

benım bu ay emekli masımdan 115 yetele kesılecek gerıye dönuk muayne ucretıymıs olurmu bu kadar yeni kanun cıkmıs asli varmi ya aydınlatsanız eczaneyı aradım gerıye dönuk muayne parası alıyolar dedi


#11 burak,

Ben kesintileri bir türlü göremiyorum.T.C kimlik numarası veriyorum.”Aradığınız mernis no bulunamadı” çıkıyor.Ne yapmalıyım?


#12 ahmet mitat coşkun,

Eczaneler muayene katkı payı adı altında her ay kesinti yapıyor. Bunu hangi kurumun hangi ünitesi bildiriyor. Detay soruyorum. Detay yok.Ör. 10 TL. muayene kesintiniz var diyorlar.Kesiyorlar..! Ayrıca Emekli maaşı alırken de bir sürü kesinti yapılıyor. Hadi ilaç katkı payını anladık ta muayene parası 45-65 TL. nasıl oluyor. Geriye dönük muayene parası olduğunu söylüyorlar ama detay bilmiyorlar. Bir bilen ortaya çıkıp açıklama yapsada enayi yerine konulduğumuzu hissetmesek olmazmı..


#13 erdinç,

İlk başta böyle bir site yaptıgınız için Teşekkürler
Benim sıkıntım Maaşım üzereinden yapılan kesintilerin detaylarını görmek istiyorum
İşyeri sahibiyim, işletmem kendi üzerime , biliyorum buradan maaşımın %14 kadarı kesiliyor fakat başka kesintiler varmı bunlarıda görmek istiyorum

örnek işyeri sahibi olmamdan dolayı : ........ tl
ilac kesintisinden dolayı : .........tl

gibi böyle bir sorgu ekranı varsa tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.
iyi günler


#14 hurşit ayhan,

ilaç alırken eczaneye muayene üçreti ve ilaç farkını ödüyoruz. birde emeklı maaşımızdan muayene üçreti ve ılaç parası kesiliyor. bunebiçim sağlık dandönüşüm yasası anlamadım. yetkililere duyrulur..


#15 bekir,

babam ssk emeklisi ve eczaneye giitiğimiz zaman normalde emekli aylığından kesilmesi gereken muayene ücretini bazı zaman eczaneye ödediğimizi biliyorum.İnternetten baktığım zaman muayene ücreti emekli maaşından da kesilmiş olması yani ne babamın emekli maaşı belli ne kesintilerden birşey anladık.


#16 ufuk,

süpermiş bir türlü öğrenemiyodum kesintiyi site vatana millete hayırlı olsn saoln


#17 aylin,

yeter artık ya bu milleti sömürdüğünüz üç kuruş maaş alıyoruz birsürü kesinti yapılıyor tabi kimsenin sesi çıkmıyor nasıl olsa koyunuz hepimiz


#18 omuş,

emekliye üç kuruş zam verildi bunun beş katını geri alınıyor eczaneye muayene üçcreti ve ilaç farkı ödüyoruz tekrar maaşlardan yüz lira kesildi bunebiçim iştir 700 tl maaş alıyoruz bu nedenle 600 tl ye düştü birileri birşeyler yapsın lütfen.


#19 nevzat,

ya kardeş 6 ayınj kesintisi muaye sağlık ocağı vs. gitmediğimiz halde 60 tl maaşından kesildi babama diyorumki muyene oldunmu diye hastanenin kapısına gitmedim diyo farzedelimki gitm iş 60 tl lik kesinti olurmu elinizi vicdanınıza koyun


#20 ismail,

emeklinin ilaç kesintisini öğrenmek istiyorum


#21 şeyma,

Ben geçenlerde muayene oldum poliklinikte ve reçeteyle ilaçlarımı almadım. 3 gün sonra süresi doluyor mu ve eğer dolarsa muayene parası eczaneye gittiğimde daha sonra öder miyim?


#22 dilek,

biz onsekiz yaş altıyla muayene oluyoruz çocuk iki yaşında eve muyene ücreti gelirmi


#23 sadrettin,

DİKKAT

KESİNTİLERİNİZİ DEVLETİN KAPISINDAN ÖĞRENE BİLİRSİNİZ
PTT DEN 1 TL KARŞILIĞINDA ŞİFRE ALICAKSINIZ
ORADAN MAAŞ ÖDEMELERİNDEN KESİNTİNİZ ÇIKIYOR....


#24 zekiye ayman,

muayene ücreti diye alınan para eczacıları bedava tahsildar olarak kullanan devlete gidiyor. Eczacı tahsil ediyor 1 aylık toplanan tutar eczacının reçete parasından kesiliyor.

Eczacı ister hastadan alsın isterse sonra ödeyelim diye giden ve bir daha gelmeyen kişinin parası da reçeteler kuruma gönderilince eczacının cebinden çıkıyor.

Ezbere konuşana kadar bunları yapan, kesintileri düzenleyen yetkili mercie hesabını sorabilseniz. Bunların hiçbiri başınıza gelmez.


#25 mehmet ünalan,

İLAÇ KATKI PAYI VE MUAYENE KATILIM PAYI SİTESİNE NEDEN ULAŞAMIYORUZ,HER GİRİŞİMİMİZDE VERİ YOKTU R YAZIYOR
NEDENSE BİLGİLERİMİZE ULAŞMAK MÜMKÜN OLMUYOR
ACABA SANSÜRMÜ UYGULANIYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDERİM

44665667284 T.C. NOSU 51.290.0030 SİCİL NOSU


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar