SGK Müstehaklık Sorgulama İşlemleri

SSK müstehaklık sorgulama işlemi için sizi yönlendirecek bilgiler ve daha fazlası...

SSK - SGK Müstehaklık Sorgulama,
Hizmet Dökümü Listeleme İşlemleri

Öncelikle bir çok vatandaşımız müstehaklık kelimesinin sözcük anlamı bilmemektedir. İlk olarak burada müstehaklık kelimesine değinerek, “Müstehaklık” kelimesinin sözcük anlamı hak edilen demektir. SGK’nın bir kişinin eşini ya da çocuklarını üsttüne almasına müstehaklık denir. Aşağıda verilen bilgilerden faydalanarak SGK Müstehaklık Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

SSK Müstehaklık Sorgulama’nın 2 yolu var.

1] SSK Müstehaklık Sorgulaması için, yukarıdaki bağlantıya tıklayıp, açılacak sayfaya “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Müstehaklık Sorgulama 4A” linkine tıklayarak, SSK Müstehaklık Sorgulaması yapabilirsiniz.

SSK Müstehaklık Sorgulama için Tıklayınız

2] e-Devlet Şifrenizle SSK Müstehaklık Sorgulama için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. SSK Müstehaklık Sorgulaması için, aşağıdaki bağlantıya tıklayıp e-Devlet sistemine giriş yaptıkdan sonra SSK Müstehaklık Sorgulaması yapabilirsiniz.

SSK Müstehaklık Sorgulama için Tıklayınız

 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Bağkur Sigortalı Borç Sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 delidolu,

abi bu nasıl bişeydir ya müstehak falan :D
cidden meraq ettims :D


#2 erdal çinal,

Müstehak demek.
SSK lı çalışan karne kullanbiliyor demek


#3 ibrahim halil ateş,

Allah Kimseyi Mustehaksız etmez inşallah.


#4 beatrice,

ne olduğunu hiç merak etmeyin :s
diş protez müstehaklığıymış.. peh! gereksiz ötesi bir şey.. :/


#5 baran,

Allah müstehakını versin :D


#6 ssksız,

Allah hepinizin müstehakını versin e mi :) burda sosyal güvenceniz olup olmadığını sorguluyorsunuz. mesela ben işten çıkalı 99 günü geçti ssk lı değilim artık provizyon tarihine bugünü girdiğim zaman müstehak değildir yazıyor. ama işten çıktıktan hemen sonraki günleri yazarsam provizyon tarihi olarak müstehaktır yazıyor. yani o günlerde gitseymişim bi hastaneye falan ssklı olarak faydalanabilirmişim ama artık faydalanamıyorum.


#7 memurlar ile ilgili yeni sağlık düzenlemesi esorgulamacom,

[...] ne yapmanız gerekiyor. Hemen SGK Müstehaklık Sorgulama adresine girin. Sonra o sayfada Müstehaklık Sorgulama kısmına girin. T.C. kimlik numarası ile [...]


#8 ahmet sütcü,

ya bu müstehak beddua okumakgibi bir şey değilmi iyice adamı şaşırtıyorlar hem uzay çağına doğru ilerliyoruz hemde osmanlıdan alıntılarla hangisine uyacağız nasıl cümle kuracagız devlet dairesinden aldığım kağıdı okuyup bir şey anlamak için tercüme bürosuna gidip açıklama istiyoruz türkçemizi yeniden düzeltmek gerekiyor galiba yeni bir alfabe gibi


#9 ebru cayci,

SSK – SGK Müstehaklık Sorgulama işlemlerimi bu site sayesinde kolayca yaptım, çok teşekkürlerimle...


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar