SGK borcu yoktur belgesi sorgulama

SGK borcu yoktur belgesi sorgulama işleminizi internet üstünden kolay bir biçimde E-Borcu Yoktur sistemi aracılığıyla gerçekleştirebi...

SGK borcu yoktur belgesi sorgulama işleminizi internet üstünden kolay bir biçimde E-Borcu Yoktur sistemi aracılığıyla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Lakin bu işlemi yapmak için aktivasyon işlemi gerçekleştirebilmeniz gerekir. SGK borcu yok belgesi sorgulama işlemi için yaptırdığınız yahut yaptıracağınız aktivasyon işlemi tek seferlik yapılmaktadır ve bir daha yapılmasına ihtiyaç yoktur. Yani her işlem için aktivasyon işleminizi tekrar tekrar yapıyor olmanız istenmez. SGK borcu yok belgesi sorgulama işlemine tek seferlik yaptıracağınız bu aktivasyon gerçekleşmesi için SGK İl Müdürlüğü’ne evrakların teslim edilmesi gereken durumdur. SGK borcu yok belgesi sorgulama işlemi için aktivasyon yapılırken taahhüt belgesi, aktivasyon onay formu, çalışanlara özel başvuru formu ve işverene özel başvuru formu gereken olan belgelerdendir. Makalemizin devamında SGK borcu yok belgesi sorgulama işlemi için yapıyor olmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

SGK Borcu Yoktur Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK borcu yoktur belgesi sorgulama işlemi yapmak için vergi dairelerine gitmenize gerek kalmadan birkaç adımda web aracılığıyla güvenli bir biçimde gerçekleştirirsiniz. Bu işlem için yapılması gerekli olan her şeyden önce konumuzun sonunda vereceğiniz bağlantıya tıklatmaktır. SGK borcu yok belgesi sorgulama işlemi için tıklattığınız bağlantıdan açılan sayfa İki kelimeden oluşan kullanıcı adınızı giriniz.

 

sgk borcu yoktur belgesi sorgulama e-sorgulama.com

Sonrasında aktivasyon işlemi gerçekleştirdiğinizde verilen sistem şifresi ve işyeri şifresini giriniz.

sgk borcu yoktur belgesi sorgulama e-sorgulama.com

Ardından güvenlik doğrulaması için güvenlik kodunu giriniz.

sgk borcu yoktur belgesi sorgulama e-sorgulama.com

Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ettikten sonra “Giriş” tuşuna tıklatınız.

sgk borcu yoktur belgesi sorgulama e-sorgulama.com

SGK borcu yok belgesi sorgulama işlemi bu adımlar dahilinde tamamlamış olursunuz.

SGK Borcu Yoktur Belgesi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan SSK istirahat parası sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar