Sgk vergi borcu sorgulama

SGK vergi borcu sorgulama işlemi vesilesiyle vergi dairelerine gitmeye gerek kalmadan çok çok çabukça ve kolay bir biçimde vergi sorg...

SGK vergi borcu sorgulama işlemi vesilesiyle vergi dairelerine gitmeye gerek kalmadan çok çok çabukça ve kolay bir biçimde vergi sorgulamalarınızı ve şahsınıza ait mülklerin senelik vergi oranlarını tespit edebilirsiniz. Makalemizin devamında SGK vergi borcu sorgulama prosedürünün nasıl yapılabileceğini anlamış olacaksınız. SGK vergi borcu sorgulama işlemi için bir parolaya ihtiyacınız yoktur. 

SGK Vergi Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK vergi borcu sorgulama işlemini başarı ile tamamlamak için aşağı bölümde sizler ile paylaşılacak olan yönergeleri sırası ile uygulayınız.

Nihayetinde sizler için verilen güvenlik kodunu ilgili kutucuğa girerek "TAMAM" tuşuna basmalısınız.

Açılacak sayfada bulunabilen kutucuklarda sizden bazı bilgiler isteyecekler. Bu bilgileri kutucuklara noksansız bir biçimde yazmanız gerekir.

SSK vergi borcu sorgulama için hepsinden önce aşağı bölümde sizler ile paylaşabileceğimiz link sayfasına tıklayabilirsiniz.

İkinci kutucuğa ise nüfus cüzdanı seri numarasını girmelisiniz.

İlk kutucuğa T.C. kimliğin numarasını girmeniz gerekir.

Daha sonrasında ise annenizin/babanızın/eşinizin/çocuğunuzun TC kimlik numarasını yahut annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harflerini girmelisiniz.

SGK Vergi Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Borç Yoktur Yazısı

 

SGK Borç yoktur yazısı Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üstünden ulaşılabilecek olan E Borcu Yoktur uygulaması ile beraber alınabilen bir yazıdır. Bireyler SGK üstünden bir borcu olmadığını kanıtlayabilmek adına bu belgeye ihtiyaç duyar. Dilediğiniz halde bu belgeyi almak için kurumlara gitmeniz mümkündür. Lakin gelişen teknoloji vesilesiyle bu belgeyi almak için bundan böyle internet üstünden işlem yapıyor olmanız mümkündür. Böylece SGK şubelerinde oluşan uzun kuyruklardan kurtulmuş olursunuz. Bu belgeye sahip olmak için ise kullanabileceğiniz iki değişik yol bulunuyor.

Bu yollardan ilki Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi üstünden Borcu Yoktur Yazısı Alma Dilekçesini doldurmak ile mümkün olabilecektir. Bunu yapmak için ise her şeyden önce aşağı bölümde yer bulan bağlantıya basmanız gerekecektir.

sgk vergi borcu sorgulama e-sorgulama.com

Önünüze gelecek olan bu dilekçeyi doğru ve eksik bırakmadan bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için ilk etapta o güne ait tarih bilgisini doğru halde girmeli, şehir ve vergi dairesi adını doğru biçimde belirlemeli ve daha sonrasında gerçek kimse olmanız durumunda T. C. Kimlik numarası, tüzel şahıs olmanız durumunda ise Vergi kimlik numarası girmelisiniz.

Sonrasında dilekçenin gönderileceği kurum ile ad ve soyad yahut unvan bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Dilekçenin son kısmında adres bilgilerinizi mahalle, cadde, sokak, site, blok, bina no, daire no, posta kodu, ilçe ve şehir biçiminde girmeli ve iletişim bilgileriniz olan iş telefonu, cep telefonu ve e posta adresi bilgilerinizi doldurmalısınız. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra "Göster" seçeneğine basabilirsiniz.

E Borcu Yoktur yazısını almak için arzu ederseniz SGK üstünden de işlem yapıyor olmanız mümkündür. Ama bunu yapmak için işveren olmanız gerekmektedir. Bu nokta aşağı kısımda yer bulan ilgili linke tıklattıktan sonra kullanıcı adı, sistem şifresi ve büro şifresini girmenizin sonrasında güvenlik anahtarında yer bulan rakamları ilgili kutucuğa girebilir ve Giriş tuşuna basabilirsiniz.

Nihayetinde da isterseniz E Borcu Yoktur belgesinin doğrulamasını yapabilme imkanına sahipsiniz. Bunu yapmak için de aşağı bölümde yer bulan ilgili bağlantıya tıklatmanız ve sonrasında önünüze gelecek olan sayfa üstünden barkod numarasını girmeniz ve Listele seçeneğine basmanız yeterince olabilecektir. Böylece ilgili belgeyi doğrulayabilirsiniz.

Bu evrakların internet aracılığı ile alınıyor olması, evrak üstünde yapılabilecek olan farklılık ihtimalini de arttırdığı için evrakların kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu sistem de bu açıdan vardır.

Gelir İdaresi Başkanlığı Üzerinden Borcu Yoktur Yazısı Almak İçin TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden Borcu Yoktur Yazısı Almak İçin TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden Borcu Yoktur Yazısını Doğrulamak İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası GSS Borç Sorgulama

Ziraat Bankası Genel sağlık sigortası borç sorgulama işlemlerini yapmak istediğiniz durumda bu site sizleri direkt SGK'nın çevrimiçi tahsilat sitesine yöneltecektir. Bu siteye ulaşmak için ise aşağı kısımda yer bulan bağlantıya tıklatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında önünüze şöyle bir ekran gelecektir.

sgk vergi borcu sorgulama e-sorgulama.com

Bu noktada Sorgu Çeşidi olarak "Diğer Tahsilatlar"ı, Sorgu Tipi olarak "Genel sağlık sigortası Prim"i seçmelisiniz. Sonrasında sicil numarasını girmeli ve nihayetinde da güvenlik kodu bilgilerini girerek Borç Sorgula seçeneğine basmalısınız.

İsterseniz Ziraat Bankası üstünden geçmişe yönelik makbuz almak için aşağı bölümde yer bulan linke tıklayabilir ve Sanal POS makbuz gösterimleri sayfasına ulaşabilmektesiniz. Bu noktada T. C. kimlik numarası, vergi kimlik numarası yahut sicil numarasının sonrasında başlangıç ve bitiş zamanı seçmeli ve güvenlik kodunu girerek sorgulama yapmalısınız. Böylece belirlemiş olduğunuz tarihler arasında yapmış olduğunuz ödemelere ait olan makbuzları görebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Sanal POS Makbuz Gösterimleri Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

SGK İşveren Borç Sorgulama

Bu işlemi yapmak için aşağı bölümde yer bulan linke tıklatmalısınız. Böylece TC kimlik no ile sgk borç sorgulama işlemlerini de yapmış olursunuz. Karşınıza çıkan sayfa üstünden T. C. kimlik numarası ve şifre bilgilerini girmeniz borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz yeterince olabilecektir.

Kamu İdarelerince Türkiye Geneli İşveren Borç Sorgu Ekranı İçin TIKLAYINIZ!

SGK Borç Sorgulama

E Devlet sistemi aracılığıyla TC Kimlik no ile SGK borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. Aşağı bölümde yer bulan bağlantıya basarak SGK ve Genel sağlık sigortası prim borçlarınıza ait borç dökümlerine ulaşabilmektesiniz. Lakin bunu yapmak için bir adet E Devlet şifresine ihtiyacınız olabilecektir. Bu parolaya sahip değil iseniz kendinize en yakın PTT merkez şubesine kimliğinizi de beraberinizde götürerek gidebilir ve 2 TL mukabilinde bir şifre alabilirsiniz.

Linke tıklama işleminizden sonra Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine basmalı, T. C. kimlik numarasıyla beraber E Devlet şifresini girmelisiniz. Böylece borcunuz olması durumunda önünüze bütün borç dökümü çıkacaktır. Buna göre arzu ederseniz SGK borç yapılandırma işlemlerini de gerçekleştirirsiniz.

SGK ve GSS Borç Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet yeşil kart poliçe sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar