Emekli Maaşım Bağlandı mı?

Emekli maaşı sorgulama ekranı, emekli maaşım bağlandı mı nasıl öğrenirim? nereden öğrenebilirim? diyorsanız, mutlaka aşağıdaki yönergeleri iyi okuyunuz...

 

Emeklilik öncesi işlemlerinizin tamamlandığına eminseniz bu bağlantıyı kullanarak emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını E-Devlet sistemimiz üzerinden e-Sorgulama yaptırarak kontrol edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken SSK Sigorta Sicil Numaranızı ve Tahsis Talep Tarihi'ni eksiksiz bir biçimde formdaki uygun yerlere girmektir. Tamam tuşuna basarak işlemi sonlandırabilir ve gerekli dökümü alabilirsiniz.

Ayrıca emekli maaşım bağlandı mı sorusunun cevabını iliniz veya ilçenizde bulunan SGK Müdürlüğüne giderek şahsen başvuruda bulunarak kendinize emekli maaşının bağlanıp bağlanmadığını öğrenebilirsiniz.

Emekli Maaşım Bağlandı mı? 4A Emekli Aylık Bilgisi Sorgulamasını yapmak için tıklayınız.

Emekli Maaşım Bağlandı mı? Sorgulama Ekranı

 

 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Emekli Maaşı ve Ek Ödemesi Öğrenme adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 ,

hanımlar için emeklilik yaşı neden erkeklerden düşüktür? yaşlar düşük ama emekli maaşlarımız nedense aynı. kadınlara bu şekilde acınmasının nedeni nedir? konuyla alakasız ama emeklilik de olsa kadınların ikinci planda olması uyuz bir durum.

bu arada emekli maaşı bağlanan çiçeği burnunda emeklilere selam ederim efendim :p


#2 ,

ya tabiki kadınların emeklilik yası daha düşük olmalı.dayan bakalım erkekler kadar dayanabilecek misn...bu kadınlarn 2. planda oldugunu göstermez.sadece onlara yapılan bi kolaylık


#3 ,

neden böyle bişeyi sorgulama gereği duyduğunu anlayamadım.kadınlar yeterince zorluğa göğüs geriyor zaten.sadece işte değil sonra eve gidip çalışmaya devam eden kişiler olarak bu hakkın verilmesi kadar doğal bişey olamaz.siz illaki diyorsanız ben çalışıp erkeklerle aynı yaşta emekli olucam diyorsanız buyurun olun.emekli olmuşsunuz anladığım kadarıyla,emekli olupta evde sıkılan kişilerin bu tip şeyleri sorgulamalarıda beni şaşırtmadı.annemin deyimiyle işi olmayan iş edinirmiş..


#4 ,

dayım vefat eti çocukları hala maşa baglanamadı neden 1senedir emeklilik ten haber yok


#5 ,

27-07-2009 tarihinde emeklilik dilekcemi verdim dilekcem kabul odu henüz maaşım bağlanmadı.


#6 ,

ben emeklilik dilekcesini verdim ama kac lira maaş alabilirimm sorumun yanıtını veririrseniz sevinirim


#7 ,

emekli maaşım ne zaman bağlanacak ve kaç para olacak


#8 ,

emekli oldummu 11/02/2011 de başvurdum


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?