Bağkur Emekli Aylık, Emekli Maaşı Bilgisi

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI BİLGİSİ SORGULAMA

Bağkur emekli aylık bilgisi sorgulaması için aşağıda verilen web adresini kullanarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Açılacak olan bağkur hizmet sayfasında BAĞ-KUR NUMARANIZ yazan yere size bağkur tarafından verilen numarayı yazmalısınız. Onun altında bulunan TC. Kimlik No yazan yere de Nüfus kağıdınızda bulunması gereken TC. Kimlik Numara'nızı yazarak ARA düğmesine basmanız gerekmektedir. SGK'nın resmi internet sitesinde Bağkur Emekli Maaşı Bilgisi sorgulaması yapabilirsiniz. Bağkur Emekli Maaşı Bilgisi'ni görmeniz için, önce yukarıdaki bağlantıya, sonra da açılacak sayfada "E-Hizmetler" bağlantısına tıklayın. Önünüze gelecek ekranda "TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi" bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada "Emekli Aylık bilgisi 4B" linkine tıklayarak, maaş bilgilerini görebilirsiniz. Bağkur Emekli Maaşı Sorgulaması'nı "e-devlet şifresi" ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

Bağkur Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması yapmak için lütfen tıklayınız.

Bağkur Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama 

 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Bağkur Sigortalı Ad Soyad Sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 ali ünal izgi,

emekli maaşımdan her ay %10 kesin vrmış ben yılda 1kere bile hasteneye gidip ilaç almıyorum bu kesintinin hasteneye gidip ilaç alnlardan kesin ti yapılması gererkli değilmi bu bize yapılan bir haksızlık değilmi eğer bu kesintiye önlem alınmazsa hukiki haklarımı arayaçam gereğinin yapılmasını arz ederim.


#2 nurgün,

Merhabalar.Babam vefat ettiği için babamın üzerinden aylık maaş alıyorum.Şu an üniversitede okuyorum.Yaz dönemlerinde yaptığım stajlar dolayısıyla sigortam başlatılırsa almakta olduğum bu aylık ücret kesilir mi?Yoksa kız çocukları sadece evlendiklerinde mi aldıkları ücret kesilir?Şimdiden teşekkürler.


#3 yusuf,

Ben 25 yıl bağkur ödeyip 15'inci basamaktan emekli oldum. Ama 12' inci basamak üzerinden maaş alıyorum. Aldığım para 620 Ytl bunun sebebini öğrenebilirmiyim. Neye göre hesaplanıyor ?
Şimdiden teşekkür ederim...


#4 nurettin,

7. basamaktan emekli oldum.bazı kesintilerden dolayı az aldığım söyleniyor. çalışıyorum gözüküyorum.7. basamak emekli ücretleri ne kadardır?teşekkür ederim


#5 şeyhmus nak,

Ben 25 yıl bağkur ödeyip 15′inci basamaktan emekli oldum. Ama 12′ inci basamak üzerinden maaş alıyorum. Aldığım para 620 Ytl bunun sebebini öğrenebilirmiyim. Neye göre hesaplanıyor ?
Şimdiden teşekkür ederim…


#6 mehmet sami,

ben bağkur emeklisi olup %88sahip özürlü raporum var raporumu sgk müdürlüğüne götürürsem her hangi bir faydası olurmu


#7 numan doğan,

benim sorum bağkurluların hem dokuzbingün pirim yatrım hemde az maaş almaları hakında.s.s.k lılar beşbin üçyüz günde emeli oluyorlar hemde bizden daha fazla maaş alıyorlar halbuki onlar bizden dörtbin gün daha az pirim yatırıyorlar.bir başka sorumda şuki benim yurtdışından 1973.yılında onyılyediay yirmigün hizmetim vardı.bunu s.s.k.ya borçlanarak ödedim ama türkiyeye gelince esnaf ve çifcilikten ve isteğe bağlı bağkur hizmetimin daha fazla olmasından dolayı bağkurdan emekli edildim.ve zamanında basamak yüksetmediğim için.onikinci basamaktan maaşalıyorum maaşım 600.bile deyil.bu.anaormalik deyilmi.birde s.s.k.hizmetimin.azınsanmayacak kadar fazla olmasını hiç bir faydası yokmu??


#8 yusuf,

iyi akşamlar benim size bi sorum olacak neneme bakmakta yükümlü olan oğlu yurtdışında vefat etti.şu an bağkurdan faydalanıyor ölen kişinin eşi nenemi mahkemeye verdi nenemin bağkurdan aldığı 150 tl maaşı elinden almak istiyor fakat benim neneminde geçinebileceği bir geliri yok ve nenem kendine bakamıyacak yaşta bu paraya çok ihtiyacı var mahkemeden sonuç çıkmayınca ölen kişinin eşi ankara mahkemesi temyiz e gönderdi şu an sonucu beklemekteyiz bu arada maaş devam ediyo bu konu hakkında görüşünüzü bekliyorum mahkemeyi kazanma olanağımız varmı saygılarımı sunarım...


#9 arzu,

babam vefat ettikten sonra bağkur maaşı almaya başladım.sigortalı bi işe başlayacağım bağkur maaşım sigorta başladıkdan itibaren kesilecekmi. çocugun evlenmesı sonucu çocugun maaşı anneye aktarılıyormu.cevabınız için tşkler.


#10 osman,

25 yıl bağkur primi ödedim 14 basamaktan emekli oldum yanlız aldığım aylık beklediğimin altında üzerime kayıtlı ticari taksi var buna bağlı olarak aylığımdan ne kadar kesinti yapılabilir aldığım aylık 562.00TL cevap için teşekkür ederim.


#11 hakan,

benim sorum bağkurluların hem dokuzbingün pirim yatrım hemde az maaş almaları hakında.s.s.k lılar beşbin üçyüz günde emeli oluyorlar hemde bizden daha fazla maaş alıyorlar halbuki onlar bizden dörtbin gün daha az pirim yatırıyorlar.bir başka sorumda şuki benim yurtdışından 1973.yılında onyılyediay yirmigün hizmetim vardı.bunu s.s.k.ya borçlanarak ödedim ama türkiyeye gelince esnaf ve çifcilikten ve isteğe bağlı bağkur hizmetimin daha fazla olmasından dolayı bağkurdan emekli edildim.ve zamanında basamak yüksetmediğim için.onikinci basamaktan maaşalıyorum maaşım 600.bile deyil.bu.anaormalik deyilmi.birde s.s.k.hizmetimin.azınsanmayacak kadar fazla olmasını hiç bir faydası yokmu??


#12 ahmet gokdal,

ADALETSİZLİK BEN 14 BASAMAGIM YENİ ZAMLA 727 TL ALIYOM AYNI İŞ GÜNÜ AYNI AYNI KURUM YANİ HER ŞEYİMİZ AYNI ONUN BASAMAGI 12 OLDUGU İÇİN 771 TL ALIYOR VEDE AYRICA 17 SENE YATIRIP YAŞTAN EMEKLİ BASAMAGI 12 OLDUGU İÇİN ODA BENİM ALDIGIM PARAYI ALIYOR BÖYLE ADALETSİZLİK OLURMU ? NEYMİŞ 2003 DE 1 DEN 12 YEKADAR SEYANEN FARKLI ZAM VERİLMİŞ BİZLEREDE DAHA AZ ZAM VERİLMİŞ BEN SORUYOM BU ADLETSİZLİK DEGİLDE NE ONLAR VATANDAŞDA BİZLER DEGİLMİ ? BU MADURLUGUMUZUN TÜM KOMUOYUNDA DUYURULUP YETGİLİLERİN İLGİLENMESİNİ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM .


#13 mustafa,

dedem 76 yaşında emekli maaşı az geldiğinden yetmiyor babamın maaşıda


#14 nebiyye ayvaz,

merhaba ben 6 yıldır bağkur sigortamı ödüyorum 1961 doğmluyum.Ne zaman emekli oluyorum? cevaplarsanız sevinirim.teşekkürler.


#15 güler,

emekli maaşını 3 aydır alamıyoruzz


#16 emel,

mrb ben emel eşim vefat etti. babamında vefatından sonra babamın bağkur aylığını almaya başladım her yıl belirli evrakları bağkur müfdürlüğüne gönderip evrak tazeliyoruz. fakat bu yıl son üç aydır evrakları yollamama rağmen aylığım yatmıyor neden olabilir acaba biligi verirmi,siniz teş. ederim . maaşımın ne zaman yatacağını nerden görebilirim onuda söylerseniz sevinirim .


#17 celal pala,

20 yıl 02 ay 16 gün bağkur primi yatırdım . 723 günde sigortadan saydırdım . şu an 13 . basamaktan emekli oldum . şu an 653 tl maaş almaktayım. çevremden sorduğuma göre 13 . basamaktan çalışmam devam etmektedir .bir arkadaş kesintiden sonra 13. basamaktan 680 tl civarında para aldığı söylüyor Yalnız arkadaşınki 25 sene 2 ay bağkur üzerinden alıyor.benim ise yaştan dolayı emekli oldum gereken hesabın yapılıp tarafıma mail atılmasını rica ediyorum .


#18 mehmet teke,

ben 13. basamaktan emekliyim bu ay zamlı maaş almam gerekirken aksine daha da düşük bir maaş aldım bunun sebebini öğrenebilirmiyim? varmı benim gibi düşük maaş alan başka arkadaşım?bir de 12. basamaktan emekli olan benden daha fazla maaş alıyor bu ne biçim bir adaletsiz maaş dağlımıdır anlayan var mı?


#19 halil tarakçı,

Benimde üzerinde çokça durduğum ve yaptığım çeşitli başvurulardanda edindiğin netice şu, bağkurluların ssk lılara göre haklarının yendiği net ve aşikar, hangi kriterle, hangi sisteme göre maaşlar bağlanıyor tam bir muamma Hiçbir kurumdan net ve anlaşılır bir yanıt alabilmiş değilim. Neden çok prim ödeyen az maaş alır bu hangi adalet sistemine uygundur anlamak mümün değil, anlayan varsa banada anlatsın.


#20 fikri,

çiftci bagkurundan malulen emekliliğ basvurdum 2007 yılında red geldi itiraz dilekçesi göndredim dosya yüksek saglık kuruluna cıktı bagkurlu olmazdan evvel zaten maluldunuz diye gerekçe ile red geldi 1994 te sigorta girişim vardı 2009 yılında borçlanma yaparak 12 000 tl ödedim 2009 yılı ekim ayinda çiftci bagkurundan özürlü aylıgına basvurdum sonuc daha gelmedi emekli olursam aylık ne kadar ücret alırım cevabınızı bekliyorum tşkler


#21 eren sözbir,

bir insan hadi 65 yaşına kadar çalışabilir ama 65 den sonra zor çalışır
devletimizin bunu düşünüp 65 üstü emekli aylıklarını enaz 1000 tl ye
çıkarması gerekir.


#22 fatma mutlu,

ben eşim mustafa mutlu dan 99 dan beri mağaşalıyorum zam yok aksine 40 milyon düşük aldım bide benim oğlum 18 yaşını doldurdu onun mağşını bana aktaracaklardı aktarılmadı lütfen mümkünse aktarılsın hem zamlı mağaşımın ne kadar olduğunu öğrene bilirmiyim


#23 vural akın,

1999 da Bağkurdan emekli oldum Ortağı olduğum şirketin SSK borcundan dolayı 1 yıldır maaşımdan 141 tl. kesinti yapılmaktadır. Yasaya göre emeklinin maaşından nafaka borcu hariç bir başka borçtan dolayı kesinti yapılamaz denmesine rağmen hala maaşımdan kesinti yapılmaktadır. Olay mahkemeye intikal etmiş dava açılmıştır. Ama netice alınmamıştır. Şimdiye kadar ödenen para geriye alınabilirmi ?


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

 • E-Vergi Levhası Sorgulama >> e-vergi levhası SGK işlemlerinde sürekli veri aldığımız bir uygulama. Son güncellemeler sonucunda ulaşılmaz durumda....
 • 4A, 4B, 4C Emekli Aylık Bilgisi >> Aylık emekli maaşımın yerine üçer aylık emekli maaş tercih ediyorum....
 • Enerjisa borç sorgulama >> Nisan faturası iptal olacak mı? Benim faturam otomatik ödemede...
 • Evkur borç sorgulama >> toplam borcu öğrenmek istiyorum...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> keşke yılbaşından önce randevu alabilseydim . ehliyet fiyatlarına 150 tl zam gelmiş...
 • Sgk hizmet birleştirme >> ssk hizmet birleştirmesi olunca nasıl haberim olur...
 • Milli Piyango Sonuçları Sorgulama >> bu yıl ilk defa bilet aldım, bakalım en azından amorti çıksa memnun olucam. çok kısmetli değilim bu gibi şeylerde......
 • Gelir Vergisi Hesaplama >> Gelir vergisi hesaplaması nasıl ve nereden yapılıyor? Gelir vergisi hesaplaması 2020, 2021 ve 2022'de değişecek mi?...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> 2019 yılında ehliyet randevusu almak bu kadar zor mu......
 • Cokey no sorgulama >> Cokey No Nasıl Alınır? Onu da ben anlatayım. Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne cokey no talep edildiğine dair açıklamalı ...
 • Cokey no sorgulama >> cokey no sorgulama diye aratıyorum ama girdiğim siteler açılmıyordu. neyse ki buraya girdim ve işlemimi yaptım. çok teşekkürler, gü...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> ehliyet için randevu aldım kabul edildim ancak gittiğimde sistemde bana ait bir kayıt olmadı söylendi ben de arkadaşlarıma oradan e...

Sitede Popüler Yazılar