OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama

OGS pratik geçiş sistemine ait her türlü sorgulama ve ceza bilgisi edinme işlemleri hakkında bilgiler...

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile ilgili bilgiler soru-cevap tarzında aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (OGS) NEDİR?

Otomatik Geçiş Sistemi, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda işletilmekte olan Boğaz Köprüleri ile otoyollarda yeni bir geçiş ücreti ödeme yöntemidir. Bir otoyolda OG (Otomatik Geçiş) Şeridini kullanarak giriş yaptığınız taktirde; aracınıza takılı durumdaki Elektronik Etikete (Araç İçi Birim), geçiş esnasında hangi otoyola nereden, ne zaman girdiğiniz otomatik olarak kaydedilir.

Aynı otoyolda bir OG Şeridinden çıkış yaparken Elektronik Etiket üzerindeki giriş bilgileri yine otomatik olarak okunur ve gişe bilgisayarları tarafından ücret tahakkuk ettirilerek, banka hesabınızdan tahsil edilir.

OGS’NE ABONE OLMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

OGS aboneleri,

 • 1-) Cezalı geçiş kategorisinde olmayan her geçişlerini % 20 (yüzde yirmi) indirimli  yapacaklardır.
 • 2-) Durmaksızın geçiş yapacaklardır.
 • 3-) Gişe sahasında oluşabilecek trafik yoğunluğundan Elektronik Etiketsiz araçlara göre daha az etkileneceklerdir.

HER ARAÇ SAHİBİ OGS’NE ABONE OLABİLİR Mİ?

OGS bu aşamada yalnız otobüsler, jeep, minibüs, otomobiller ve diğer küçük araçlar (motosiklet hariç) için işletmeye açılmıştır. Ayrıca bu aşamada ilave aks çeken (römork, karavan) otomobillerin Boğaz Köprüleri OG Şeritlerini kullanmamaları gerekmektedir. Kamyon ve tır gibi araçlara OGS aboneliği verilmemektedir.

 

OGS Bakiye Bilgilerinizi Öğrenmek İçin Tıklayınız

OGS ile ilgili hesap bakiyenizi ve geçiş bilgilerini yukarıdaki adresten sorgulayabilirsiniz.

AYRICA OTOYOLLAR VE BOĞAZ KÖPRÜLERİNDEN KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK KULLANILABİLİR.

Kaçak Geçiş Sorgulama

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 zeki,

OGSyi icat edenlerden Allah razı olsun. OGS bence muhteşem bir sistem ve herkesin kullanması gerek. Yani köprülerden 40 yılda bir bile geçecek olanlar yanında bulundurmalı. En azından 40 yılda bir geçerken sorun çıkmaz ama dimi? .)

#2 kadir,

ogs borç sorgulama hakkında belirtilen site çalışmıyor ve ogs borçları ve bilgileri sorgulaması yetersiz, umarım geçici bir durumdur.

#3 ünal,

selam adım ünal geçen yıl eylül ayında bolu taraflarında bir ogs geçişe girdim sonradan farkettim yanlış girdiğimi ve tekrar çıkış yaptım bir siren sesi çaldı ogsden ters çıkış yapmışım ve görevlilere sorduk ücretini iki kat yatırdık çünki yatırmasaydık şu an arabam trafiğe bildirilmişti ve kontrollerde cezalı olduğum belli olurdu ve arabam bağlanırdı ayrıcada çok büyük cezası var diyorlardı ve paramızı o an yatırdık gişeye şu ana kadar bir problem yaşamadım umarım yaşamamda aracımın plakası 23 fv 774 bu konuda aydınlatabilirmisiniz beni mümkünmü tşk ederim yatırmasaydım sonuç ne olurdu

#4 yılmaz,

ya bu ogs denen cihaz iyi hoş güzelde birde şunu kredi kartınada bağlayabilme imkanı sunsanızda doldurmak için saatlerce kuyrukta beklemzssek şimdiden teşekkürler

#5 erhan gün,

OGS kullanıma uygulamaya başlandığından beri OGS cihazı ile geçiş yapmaktayım. Zaman zaman ( - ) bakiyeye düşüyorum 50 - 70 tl. gibi. Bankaya ödeme yapıyorum sorun olmuyordu. Aynı OGS' yi kullanıyordum. Şubat başından itibaren enaz 87 kez OGS cihazım okunmadı ve her seferinde de köprü geçişinde 37,5 tl otoyol geçişinde de 97,5 tl. cezalı geçiş yazıldı. Nisan başında bankaya sorduğumda 4 Şubat 2009 tarihinde - 18 tl bakiyeden dolayı iptal edilmiş bu tarihten sonra geçişler kaçak geçiş olarak değerlendirilmiş. Yani kısaca yaklaşı 500 tl kadar borçlandırılmışım.

Soru:
1-Daha önce 50 - 70 tl. borçlu iken neden iptal olmadıda 18 tl. borç varken iptal edildi.?
2-İptalden önce neden haberdar edilmedim.? Halbuki bilgi çağındayız Ziraat bankası en ufak kampanyada cep telefonlarına sms gönderiyor. Cep. tel. kayıtlı olduğu halde neden mesaj gelmiyor.
Bu düpe düz. cebimizdeki paranın habersizce alınması gibi birşey olmuyormu.?

#6 ömer,

yaa bu ogs iii bişeydee bi türlüü cezasını ödeyemediim .Kagıdı geldiiii ceza kagıdı onu kaybettik.vergi dairesine gittimm.Ordaki kişiler trafik şubesine yolladılar .Ordakilere anlattım durumu ordakilerde karayolları şubesine dedilerr oraya gittim biz burdan halledemeyizz dediler bi telefon nuamrasıı verdiler ordan arayacakmışızz hesap numarasına parayı yatırıp işlemi biterecezz bu anlattıklarımmm basit gibi görünsede 2 gündürr ankarada dolaştımm ne ogs mişşşş

#7 mustafa demir,

Erhan bey size katılıyorum bu kriz ortamında daha önceleri - 500 TL ye kadar bakiyede bile iptal edilmeyen cihazlar şimdi ise --- bakiyeye düşünce hemen iptal edilip kaçak geçiş yazıyorlar. Bunu kara yollarına bir mail yazıp sordum yanıtı beni tatmin etmez ise konuyu Ulaştırma bakanlığına da yazıp şikayet edeceğim. Her türlü sorgulamalar var internette fakat OGS kaçak geçişler yok !!!!!!!!!!!!!! arkadaşlar dikkat edein ikinci el araç alırken önce sorun köprülerdeki kaçak geçiş birimine sorun çünkü acaip cezalar çıkıyor.

#8 israfil aras,

aracımla hiç istnbula gitmediğim halde, ogs geçişinden kaçak geçtiim gerekçesiyle araç plakasına ceza geldi, bu yalnışlık nasılolmuştur ve nasıl düzeltilir.....

#9 bülent yılmaz,

OGS nin araç geçerken okumaması ve kredi kartına bağlanmaması gibi problemlerin arkasında, KaraYolları'nın yapmış olduğu amatör sistemi görüyorum. Bir işi ya tam yapacaksın ya hiç yapmayacaksın, Burada iki soru var ya Bu adamlar beyin olarak allahlık kazara geldikleri görevi kendi beyinlerince ilerletmeye çalışıyorlar, yada bu adamlar bu tür yollar ile kolaylık ayaklarına milletin cebinden sürekli para tırtıklıyorlar.

Tek söylenecek bir söz var herzamanki gibi... BURASI TÜRKİYE ne şikayet edebilirsin, ne laf anlatabilirsin ne başka birşey, çok üstüne gidersende Ergenekon listesinde adını görürsün.

#10 seref zengin,

OGS SİSTEMİ İLE KURULMUŞ TUZAĞA DİKKAT.Borç bilgilerinizi sıkı takibe alın ve küçük meblada olsa aman ödemeyi ihmal etmeyin.Kalan borç iki ay ödenmediği takdirde cihazınızı kapatıyorlar ve sizede kapanma bilgisi vermiyorlar.Cihazınızın kapatıldığını fark etmeden şehirler arası yolculuğa çıkarsanız,gideceğiniz yere kadar geçtiğiniz her gişede cezalı duruma düşüyorsunuz.SONUÇ HER GİŞE İÇİN 100TL İLE 150TL ARASINDA CEZA GELİYOR.

#11 mehmet t,

ogs cezalarının ekstrelerini nerden alabiliriz rastgele plaka ve cihaza cezalar yazılmıs gorünüyor. Bu geçis bilgilerini incelemeden bu emrivaki cezaları odemek niyetinde değilim.

#12 hayri bayrak,

yeni almış olduğum araça ogs cezası geldi benden önce kesilmiş fakat bana gönderildi ne yapacağım

#13 ahmet b,

Merhaba,
Tüm yorumları okudum, bir cihaz alıyorsunuz ve bir sözleşme imzalıyorsunuz hiç o sözleşmedeki maddeleri okudunuzmu ? "Hesabınız - bakiyeye düştüğü taktirde banka hesabınız kapatabilir" ibaresine dikkat ettinizmi ?
Hesabınız eksi bakiyeye düştüğü andan itibaren her geçişinize yüzde 48 faiz ödediğinizi biliyormusunuz ?
Ogs ve Kgs gerçekten büyük kolaylık ama kullanmasınıda bileceksiniz. Öncelikle bankanızı arayarak herhangi bir kredi kartınızı hesabınızla ilişkilendirip ödemelerinizi otomatiğe bağlayacaksınız. Eğer kredi kartınız yok ise bankaya bir alo diyerek internet şifresi alıp hem geçişlerinizi hemde bakiyenizi kontrol edeceksiniz, internetinizdemi yok o halde telefon bankacılığı sistemine girerek sadece hesap numaranızı tuşladığınızda size bakiyenizi söyleyen bir sistem var.
Yok öyle ben eksiye düşüyordumda sonra ödüyordum!!
Bu sistem öde ve geç sistemi ; geç ve öde sistemi değil bazı şeyleri önemsemiyorsunuz ceza geldiği zamanda bu sisteme demediğinizi bırakmıyorsunuz.

#14 isa inat,

aracımın plakasının aynısını kopyalayıp defalarca kacak gecmişler arac aynı plaka aynı 6 milyar borc geldi ben bır defa gectim oda ogs okumadı ertesi gün cezamı yatırıyım dedim karşıma bir ceza cıktıki 70 defa bir ay içinde kaçak geçilmiş 1yıl geçmiş bana hiç bir belge veya ihbar yok ceza katlanmışta katlanmış .benim plaka olmadını sadece rakamlardaki karakter farkından ayırt edebildik savcılığa suç duyurusunda bulundum 10 ay oldu hiçbir ses yok napıcam bimiyorum arabam kapının önünde yatıyor bana milyar ceza geliyor onuda şans eseri karşıma çıkıyor sisteme bakın ogs yetkilileri kara yolları size sesleniyorum kaçak geçilmiş 1 yıl olmuş cezayı katlamak işinizemi geliyor 1 ayda 70 defa kaçak gecen bir plakayı neden trafiğe neden yetkililere haber vermiyonuz benim gibi vatandaşları zor durumda bırakıyonuz söylenecek çok söz var ama ? yinede istanbulu türkiyeyi çok seviyorum

#15 hüseyin kepeli,

20/03/2008 tarihinde araba aldım
devir işlemleri sırasında tüm gerekli evraklarda vatdı (temiz kağıdı) ama aldığımız araba 27/02/2006 ve29/042006 tarihkerinde iki defaa ogs den geçmiş şimdi muhatap bulamıyorun bu nasıl adalet şimdi hiç yoktan neden cezaa ödeyiyim nasıl ülke yaa sözde teknoloji devrindeyiz

#16 osman demirtaş,

arkadaşlar araç satış yapımadan cezalı geçiş yapılmış ise satış kopyası ile karayollarına baş burunuz eski sahibine ceza postalanır hayri bayrakokursanı çozum budur

#17 serkan,

OGS gereksiz. Sebebi şu. Plakayı okuyan sistemi koyarsınız gişelere. Faturayı elektrik faturası gibi aracın adresine yollarsınız. OGS cihazı arızalı, okumadı, cezalı geçtim gibi sorunlar ortadan kalkar.
Dahası OGS cihazının üretim maliyeti kalkar. Ey gidi teknoloji çağı, meğer hayatımızı ne kadar da zorlaştırıyorsun :) Suç sende değil, seni yanlış kullananda...

#18 murat,

arabamla babam istanbula gitti ben konyalıyım adam yaşlı nereden alacağını ne yapacağını bilemediği için tam 4 kez gişelerden biletsiz geçmiş 1 yıl sonra cezasını 10 katı idari ceza ya dönüşerek FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ 351113 NOLU POSTA ÇEKİ HESABINA TEBLİĞAT TARİHİ 15 GÜNÜ GEÇMEDEN YATIRDIM 15 GÜNÜ GEÇMEZSE YÜZDE 20 DÜŞÜYOR NEREYE YATIRACAĞINI BİLMEYENLERE DUYRULUR AYRICA 0212,263 28 96-97 NUMARALARINDA YETKİLİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ VİZE ALIRKEN SORUN ÇIKMASIN İSTİYORSANIZ HEMEN YATIRIN.

#19 nevşehirli selçuk,

boğazda duran kişiye sormak için durdum paralımı diye adam bana sağa cek kapama yolu dedi ben de sağa cektim sonrada bana neden gectin diye hava attı müdüriyete cıktık bir fırcada orda yedik sonucta cezalısın dediler ne ceza geldi ne kagıt 2 gün sonra bir sürü faiz gelecek sanıyorum ondan sora diyolarkı biz avrupa birline gircez biz şöyleyiz biz böyleyiz

#20 numan,

BU KÖPRÜLERDEN GEÇİŞ İÇİN VERDİGİMİZ PARALARA ACIYORUM . HADİ OTOBANLARA TMM DİYELİM DE KÖPRÜDEN GEÇİŞ NİYE ÜCRETLİ MANTIGIM EL VERMİYOR . KİMİN BU KÖPRÜLER SAHİBİ KİM HALEN KENDİSİNİ AMORTE ETMEDİMİ BEN GÜNDE 3 SEFER GEÇİYORUM.
BUNA Bİ ÇÖZÜM BULMALARİ LAZİM (BEDAVA OLSUN)
EDE ÇOK AŞIRI CEZALARİ VAR AF YOK YANİ SANKİ BÜYÜK BİR SUÇ İŞLEMİŞ GİBİ ADAMIN BİLETİNİ KESİYOLAR HEMEN EKSİ BAKİYEDEN GECERKEN BİLE CEZALİ GECİYORSUN .. ÇOK SAÇMAAAAAAA ÇOKKK

#21 özgür çakır,

OTOYOLLAR VE BOĞAZ KÖPRÜLERİNDEN KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK KULLANILABİLİR.

http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/

#22 saim şimşir,

motokaravan kamyonet olarak mı düşünülüyor.ki ogs dışında tutulmaktadır.gezisini rahat bir şekilde sürdürmeleri gereken bu araç sahipleri neden bu şekil bir ayrımcılığa tabi tutulmaktadır.

#23 sarıca,

ogs cihazıma otomatik yükleme yapılıyor, fakat bakiye 26 TL nin altına düşünce tekrar 52 tl yükleme yapılıyor. neden tam sıfırlanmadan tekrar yükleme yapılıyor? 26 TL benim onayım olmadan banka tarafından kullanılıyor? bu konuyu aydınlatırmısınız lütfen.

#24 gülçiçek akçay,

KAÇAK GEÇMEDİM. SADECE İL DEĞİŞTİRDİĞİM İÇİN PLAKAMI DEĞİŞTİRDİM. CEZASI OLDUĞUNU SÖYLEMEDİKLERİ İÇİN BANKAYA BİLDİRMEDİM. AKLIMA BİLE GELMEDİ. VE SONRAA.. GAFLETLE İSTANBUL'DA DOLAŞTIM, KÖPRÜLERDEN, OTOBANLARDAN GEÇTİM. ON KATI CEZA YAZILMIŞ. SONRA KARAYOLLARINA YENİ RUHSATI GÖNDERDİM. BİLGİLERİMİ DE BANKADAN DEĞİŞTİRDİM. LAKİN HALA CEVAP GELMEDİ. 15 GÜN OLDU.
GÜYA BAŞKASININ OGS SİNİ KULLANMAMAMIZ İÇİN CEZA VERİYORLAR. YAHU SİZE NE?? . SONUÇTA BU BİR BİLETTİR, PARASI ÖDENMİŞTİR. KİMİN BİLETİ KULLANDIĞININ NE ÖNEMİ VAR? PARAMLA YAPILAN YOLLARDAN GEÇTİĞİM İÇİN PARA ÖDEDİĞİM YETMİYORMUŞ GİBİ ENVAİ ÇEŞİT EZİYETLERE MARUZ KALIYORUZ. KİM DUR DİYECEK BUNA??

#25 sayat derya,

SAyın Erhan Gün ile aynı dertten muzdaripim. Geçen gün köprüden geçerken 37.50 TL ceza yazdı OGS gözlerime inanamadım. En kısa zamanda yetkililerden açıklama bekliyorum. Saygılar..

#26 turgay savaş,

benim arcımın trafige çıktıgı günder beri ogs var ve düzenli bir şekildede hesaba para yatıyor ama ne hikmetse 3 sene sonra 6tane kacış geldi bu nasıl oluyor bunlar bizi soyuyorlar başka birşey degil

#27 meryem çırak,

3.11.2009 tarihinde başakşehir gişelerinden girerken ogs cihazımı okumadı bu yüzdenAVCILAR GİŞESİNDE fazla para yazdı ne yapmalıyım yardımınız için şimdiden teşekkürler.

#28 mustafa,

21.11.2009 TARİHİNDE DÜZCE DEN OTOBANA OGS DEN GİRİŞ YAPTIM. ANCAK; MÜRTED GİŞELERİNDE OGS OKUMADI CEZA ÖDERMİYİM. (OGS NİN KAYIDI İLE ARAÇ PLAKASI AYNI) YAPABİLECEĞİM VE BİLDİRECEĞİM BİR YER VARMIDIR. TEŞEKKÜRLER.

#29 saffet,

OGS kulanıyorum memnunum ama 3 yıl sonra cihaz arızalandı veya karayolları kontrol yerinde bana öyle söylediler (bazı gişelerde pili bitmiştir dediler) OGS cıhazının garanti süresi 3 yıldı ve 3 yıl dolunca arıza yaptı. Haliyle 40 dolar verip yenisini aldık. Şimdi düşünüyorum da acaba garanti süresi biter bitmez arızalanması bilhassamı ayarlanıyor veya tekrar 40 dolar almak için bozuk olmayan cıhaza bozuk mu dıyorlar. İlgililere soruyorum?

#30 kasım özkan,

OGS kullanıyorum.aracımın trafige çıkmadan önca plakaya kaçak geçiş tutağı bilgisi geldi düzeltme yaptık ama halen ceza sorgulamasın da bilgiler mevcut.Bu cezalar verilirken adres bilgileri noktasına virgüline alınıyorda niye tescil tarih bilgileri alınmıyor.Sakın emniyet bilgileri böyle gönderiyor demeyin bu bilgilerin daha sağlıklı alınması ile ilgili form geliştirirseniz memnun olurum.

#31 serhan,

Senede 3 4 kere boğaziçi köprüsünü kullanan bi vatandaşım. Geçen hafta gene köprüden geçiş yapdım ve makinem ötmedi ceza yazdı. araştırdım ve bana ogs firması borçdan dolayı Ziraat bankası ogs nizi iptal etti dediler. İmkanı yok dedim en az 20 TL para vardır muhakkak... bende en yakın Ziraat bankasına gittim ve durumu anlattım. Bankadan bana Ogs mi Hayatımda hiç gitmediğim Ziraat bankası silivri şubesinde iptal ettiğimi fakat içinde 20 TL de para bulunduğunu söylediler.
Sorunum hala çözülmedi ve Ziraat bankası beni mağdur etti. Beni hem yeni bi ogs almak hemde haketmediğim bi cezayı ödetmek zorunda bırakacak. Bunun hesabını kımden sormalıyım?

#32 bahattin cambaz,

ogs bakiye ögrenmek icin ziraat bankaya bakdim simdi gire bilen varsa helel olsun ona hem cok yavas hemde bi sürü sifre vesayre vesayre bakmasinlar diye galiba öyle sinirlendimki deymez

#33 aysel üstün,

yaklaşık bir hafta önce ziraat bankası şubesinden 50 tl yatırmama rağmen,gişe geçişlerinde,normal ücret yazılıyorsada, genellikle bakiye az yazmaktadır.
bunun sebebi nedir acaba?
sitenizde de genel bir sorun var,iyileştirme yapılması gerekiyor sanırım.

#34 hüseyin şaşmaz,

garanti bankasından aldığım OGS cihazı takılı olduğu halde 10/06/2010 tarihinde Adana ya gidiş gelişte KAÇIŞ diye yazdı.Adana -mersin giriş gişelerini çıkınca binaya gidip sordum.Çalışan 2 bayan (birisi dondurma kapağı yalayarak) bu saatte görevli yok hafta içi 3:30 a kadar gelin cihazınıza bakılsın dediler.(çok akıcı konuşuyorlardı ve kibardılar........!)

#35 efe,

arkadaşlar, ogs bakiyesini görmek için bankadan ogs cihazınızı alırken şifrenizi isteyin. eğer birden fazla aracınız varsa onlarında şifrelerini isteyin. siteye girince etiket ekleme den diğer araçlarınızı ilave ettirin.

birde aracınızı sattığınız zaman araç üzerinde ogs cihazınızı alıp, başka araçta kullanmak isterseniz ayrıca bir dilekçe vermek zorundasınız. Vermediğiniz taktirde aracı alan kişi yeni ogs cihazı aldığı zaman o araç üzerindeki eski ogs niz otomatik olarak iptal ettiriliyor. içerisinde tutar olup olmaması hiç önemli değil. aracın yeni sahibinin tek bir talimatı ile iptal ettirilebiliniyor.

#36 orhan özcan,

2009 yılında aracımı sattım fakat bu zamana kadar 3 defa köprüden kaçak geçiş cezası geldi ve hiç birinde fotoğraf yok ne yalan söyleyeyim 1 defa abim kalp krizi geçirince ambulansın arkasından gittiğim için geçtim ama diğer 2 sinden zerre kadar ilgim yok şimdi araştırıyorum o zamanki araçta sahte plakalı başka araç varmı diye

#37 sevim,

benim ogs cihazımda her ne hikmetse 3 yıl garantisi bitince arıza yapmış kaçak geçiş yazdı karayolları arıza formu verdi ziraat bankasından yenisini aldım 40 tl cihaz bedeli 30tl kontör mecburi birde satın aldığım cihaza 15 tl depozit aldılar resmen soygunculuk bütün herkesin elinde cihaz arizası yenisi alınacak eskisini çöpe at 4 yıl öncealdığımda verdigim depozito+cihaz bedeli ödenmiyor iş bankası biraz daha insaflı 15tl depozit yok yetkililer ilgilensin lütfen

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

 • E-Vergi Levhası Sorgulama >> e-vergi levhası SGK işlemlerinde sürekli veri aldığımız bir uygulama. Son güncellemeler sonucunda ulaşılmaz durumda....
 • 4A, 4B, 4C Emekli Aylık Bilgisi >> Aylık emekli maaşımın yerine üçer aylık emekli maaş tercih ediyorum....
 • Enerjisa borç sorgulama >> Nisan faturası iptal olacak mı? Benim faturam otomatik ödemede...
 • Evkur borç sorgulama >> toplam borcu öğrenmek istiyorum...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> keşke yılbaşından önce randevu alabilseydim . ehliyet fiyatlarına 150 tl zam gelmiş...
 • Sgk hizmet birleştirme >> ssk hizmet birleştirmesi olunca nasıl haberim olur...
 • Milli Piyango Sonuçları Sorgulama >> bu yıl ilk defa bilet aldım, bakalım en azından amorti çıksa memnun olucam. çok kısmetli değilim bu gibi şeylerde......
 • Gelir Vergisi Hesaplama >> Gelir vergisi hesaplaması nasıl ve nereden yapılıyor? Gelir vergisi hesaplaması 2020, 2021 ve 2022'de değişecek mi?...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> 2019 yılında ehliyet randevusu almak bu kadar zor mu......
 • Cokey no sorgulama >> Cokey No Nasıl Alınır? Onu da ben anlatayım. Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne cokey no talep edildiğine dair açıklamalı ...
 • Cokey no sorgulama >> cokey no sorgulama diye aratıyorum ama girdiğim siteler açılmıyordu. neyse ki buraya girdim ve işlemimi yaptım. çok teşekkürler, gü...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> ehliyet için randevu aldım kabul edildim ancak gittiğimde sistemde bana ait bir kayıt olmadı söylendi ben de arkadaşlarıma oradan e...

Sitede Popüler Yazılar