SSK HESAPLAMA SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak çalışan kimseler SSK hesaplama işlemlerini web aracılığıyla yapabiliyorlar. Bir çok kurum inte...

Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak çalışan kimseler SSK hesaplama işlemlerini web aracılığıyla yapabiliyorlar. Bir çok kurum internetin gelişmesi ve hayatımızdaki yerinin artması ile beraber işlemleri çevrimiçi ortama taşımaya başlamıştır. Bu makalemizde size SSK prim hesaplama ve SSK maaş hesaplama işlemlerinden ve nasıl yapılacağından detaylı bir biçimde bahsettik. Bir zaman önceye kadar Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilgili işlemlerinizi parolalı ve şifresiz olarak iki değişik sistem üstünden çevrimiçi olarak gerçekleştirebiliyorduk. E-SGM üstünden gerçekleştirilmekte olan ama 2015 senesinde kapatılan bu sistemi bundan böyle kullanamamaktayız. Bu sistem sayesinde şifresiz olarak sorgulama işleminize göre kimlik bilgilerinizi girerek yapabilme imkanımız vardı. Lakin kapatılan E-SGM sistemi yetkililer aracılığıyla süresiz olarak kapatılmıştır ve açılıp açılmayacağına dair net bir bilgi verilmemiştir. Bu hal ile beraber emekli SSK hesaplama işlemi değişik çok işlemin yapılabildiği E-Devlet kullanılarak yapılabilir. E-Devlet kullanılarak yapılmış olan işlemlerin tamamı için sizlerden E-Devlet şifrenizin olması istenir. E-Devlet şifresine sahip olunabilmesi adına Ptt bürosuna gidilmeli, nüfus cüzdanıyla başvuru yapılmalı ve işlem ücreti olan 2 TL ödenerek şifre alınmalıdır. Yazımızın sonrasında SSK maaş hesaplama işleminizi E-Devlet sistemi üstünden nasıl gerçekleştirebileceğiniz mevzusunda ayrıntılı bilgileri verilecektir.

 

SSK Maaş Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SSK maaş hesaplama işleminizi de internet aracılığı ile şifre almadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. SSK hesaplamanız için SSK sicil numaranız ve T.C. kimlik bilgileriniz yeterince olabilecektir. SSK hesaplama için aşağı bölümde verdiğimiz bağlantıya tıklayabilirsiniz ve sırası ile yazılanları uygulayınız.

Açılan sayfaya ilk başta T.C. kimliğin numarasını giriniz.

SSK sicil numaranızı doğru bir şekilde giriniz.

Baba adınızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz.

Doğum tarihinizi seçtikten sonra Sorgulama düğmesine tıklatınız.

Bu işlemlerin sonuç kısmında SSK hesaplama işlemini bitirmiş olacaksınız.

SSK Maaş Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Prim Hesaplama Nasıl Yapılır?

E-Devlet SSK prim hesaplama için konunun sonundaki bağlantıya tıklayınız. Açılacak sayfa içerisinden kimlik doğrulamanızı yapınız ve T.C. kimlik numarasıyla e-devlet şifre anahtarınızı giriniz. Bu işlemlerden sonra SSK hesaplama işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet SSK Prim Hesaplamaİçin TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan SGK Vizite Giriş Sistemi Hakkında Bilgiler adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar