SGK CEZA SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK işlemlerinizi kolaylaştırmak adına bir çok sorgulama hizmetini ve işlemler gerçekleştirmenizi sağlar....

Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK işlemlerinizi kolaylaştırmak adına bir çok sorgulama hizmetini ve işlemler gerçekleştirmenizi sağlar. Bu hizmetler, Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi üstünden tez ve kolay bir biçimde 50. Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama hizmetlerinden biri de SGK ceza sorgulama işlemidir. Bu sorgulama işlemi hasebiyle ödemeniz gerekli olan cezaları kolayca öğrenebilmektesiniz. Ek olarak cezanızı öğrenirken gecikme zammını da öğrenebilmektesiniz. SSK ceza sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri ve yapıyor olmanız gerekenleri yazımızda bulabileceksiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK borç sorgulama işlemi çevrimiçi tahsilat  olarak E-Devlet sistemi üstünden gerçekleştirirsiniz. Sorgulama işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifrenizin muhakkak olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa en yakın Ptt ofisine gidip kimliğiniz ile müracaat yapınca 2 TL ödemeniz mukabilinde şifre anahtarınızı alabilirsiniz. Parolanızı almanız sonrasında işleme devam etmek için aşağı kısımda vermiş bulunduğumuz linke basınız. Şurada önünüze çıkan makalede ilk önce kimlik doğrulama işlemi için sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. İstenen bilgileri ilgili alanlara giriniz. Girilen bilgilerin doğru ve eksik bırakmadan olduğundan emin olunca "Sisteme Giriş Yap tuşuna tıklatınız. Bundan böyle SGK ceza sorgulama işleminizi verilen adımların girilmesi ile E-Devlet sistemi aracılığıyla güvenli bir biçimde yapabilirsiniz.

 

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Emekli sandığı emekli olma yaşı hesaplama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar