Gss prim borcu sildirme

Genel Sağlık Sigortası yani Genel sağlık sigortası, 1 Ocak 2012 tarihinde çıkarılan kanun ile gerekli hale getirilmiş ve bu yasadan h...

Genel Sağlık Sigortası yani Genel sağlık sigortası, 1 Ocak 2012 tarihinde çıkarılan kanun ile gerekli hale getirilmiş ve bu yasadan haberi olmayan veyahut sonrasında öğrenen kişiler borçlu halde kalarak zor duruma düşmüşlerdir. Kimseler, primlerini ödemediklerinde biriken bir sürece giren Genel sağlık sigortası prim borcu ödenmesi daha da zor hale gelir. Genel sağlık sigortası prim borcu takibi iyi yapılmalı ve primler zamanında ödenmelidir.

Sizler için bu yazıda GSS prim borcu sildirme imkanlarından bahsetmek istiyorum. 25 yaş altı halde olan ve hala okumakta olan öğrencilerin Genel sağlık sigortası prim borcu sildirme gibi olanakları bulunur. Peki Genel sağlık sigortası prim borcu sildirme işlemi nasıl yapılmaktadır?

Genel sağlık sigortası prim borcu sildirme işlemi için gerekli olan tek belge öğrenci belgesidir. Öğrenci belgesi teminini okuduğunuz eğitimve öğretim kurumunun öğrenci işleriyle alakalı olan bölgelerinden öğrenci kimlik kartı bilgilerinizle kolay bir biçimde temin edebilirsiniz. Öğrenci belgesi temin edildikten sonra Genel sağlık sigortası prim borcu sildirme işlemi için SGK ya müracaat etmeniz gerekir. Öğrenci belgenizle beraber SGK'ya başvurduktan sonra biriken borçlarınızı sildirebilirsiniz. Genel sağlık sigortası prim borcu sildirme işlemini her sene düzenli bir şekilde aksatmadan yaptırmanız gerekir. Genel sağlık sigortası prim borcu sildirme işlemini geciktirirseniz istenmeyen bir sağlık halinde genel sağlık sigortasından faydalanamayıp mağdur halde kalabilirsiniz.

 

Genel Sağlık Sigortasından Ücretsiz Olarak Başka Kimler Faydalanabilir?

18 yaş altı insanlar,

Henüz okumaya devam eden öğrenciler

Eşi vefat etmiş, yetim, %40 özürlü ve işsiz statüsü altında bulunabilen kimseler Genel sağlık sigortası hizmetinden para ödemesi yapmadan faydalanabilmektedirler.

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet şifresi alma adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar