GSS borcu sorgulama

Genel Sağlık Sigortası (Genel sağlık sigortası, insanların sağlık güvencelerini kapsayan bir hizmettir. Bu hizmetten bir yerde çalışm...

Genel Sağlık Sigortası (Genel sağlık sigortası, insanların sağlık güvencelerini kapsayan bir hizmettir. Bu hizmetten bir yerde çalışmayan yani bir sosyal güvencesi olmayan insanlarımız yararlanabilirler. Genel sağlık sigortası sistemi, türkiyede bulunabilen tüm insanların sağlık güvencesinin olmasını istemektedir. Lakin bu hizmetten faydalanabilmek için belli bir prim ödenmesi gerekir. Ödenmesi gerekli olan primlerin belirlenmesi için de Genel sağlık sigortası gelir testi uygulaması kullanılır. Genel sağlık sigortası gelir testi çerçevesinde aylık geliri minimum ücretin 3'te 1'inden az olan vatandaşlarımızın primleri, devlet yoluyla ödenecektir. Sorgulama prosedürünüz kısa bir zaman önceye kadar 2 değişik biçimde yapabilmekteydik. SGK‘nın resmi sitesi E-SGM üstünden yapabildiğiniz gibi çevrimiçi tahsilat üstünden de sorgulama yapabilme imkanına sahipsiniz. Sorgulama işleminizi parolalı olarak bünyesindeki bir çok sorgulama işlemi ile hizmet vermeye  devam eden E-Devlet sistemi aracılığıyla işleminizi gerçekleştirirsiniz. Makalemizin devamında E-Devlet sistemi üstünden  GSS borç sorgulama işlemi hakkındaki bilgilere makalemizden ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Genel sağlık sigortası borç sorgulama işlemini yapabilmeniz için aşağı kısımdaki yönlendirmeleri doğru halde uygulamanız gerekir. Sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üstünden yapabilmeniz için Ptt bürosuna gidip kimliğiniz ile şifre başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz nihayetinde 2 TL işlem fiyatı bedelinde size özel olan parolanızı alabilirsiniz. İlk etapta makalemizin sonunda bağlantı linkine tıklatınız. Sonrasında kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik no nuzu ve E-Devlet parolanızı girmeniz gerekir. Sonra girilen bilgilerin kontrol edilmesi ile "Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklatınız.

gss borcu sorgulama e-sorgulama.com

Bu biçimde yönlendirmeleri uygulayarak işleminizi bitirebilirsiniz. Genel sağlık sigortası prim borcu bilgilerinize ulaşabilmektesiniz. Genel sağlık sigortası borç sorgulama işlemi prim borçlarınızı kontrol etmeniz bakımından gayet önemli görülen bir işlemdir. Genel sağlık sigortası prim borçlarınız, ödenmediği veyahut ödenmesi geciktiği durumda zam işlemine uğramaktadır. İlerde ödenmemiş ve zamlı prim borçlarıyla karşılaşmak istemiyorsanız Genel sağlık sigortası borç sorgulama işlemini sürekli yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet ımeı kayıt hakkı sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar