Gss gelir testi formu

Gelir testi SGK primlerinin ne kadar ve kim aracılığıyla ödeneceğini tespit eden bir uygulamadır. Gelir tespiti yaptırmak için kaymak...

Gelir testi SGK primlerinin ne kadar ve kim aracılığıyla ödeneceğini tespit eden bir uygulamadır. Gelir tespiti yaptırmak için kaymakamlığa bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurmanız gerekir. Gelir testi yapabilmek için bir engeliniz yoksa sıra gelir testi nasıl yapılıyor sorusuna. Kaymakamlıktan aldığınız gelir testi formunu doldurmanız gerekir. Sosyal Güvenlik Kurumu yoluyla hazırlanmış olan gelir testini geçecek kimseler Sosyal Güvenlik Kurumuna prim ödeme mecburiyetinde olmadan sağlık güvencesi alabilme olanağına sahip olabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu, genel sağlık sigortası kapsamına dahil olarak yaptırılması mecburi olan ve insanların kişisel olarak ne kadar prim ödeyeceğini belirlenmesin sağlayan GSS gelir testi formu ile yapılmış olan test sonucu gelir düzeyi düşük çıkan bireylerin prim ödemeleri devlet aracılığıyla yapılacaktır.

 Gelir Testi Nedir?

GSS gelir testi formu ile yapılmış olan gelir testi en sonunda prim ödemeye elverişli olan ülke vatandaşları ise otuz beş TL ile iki yüz on üç TL arasında devlete her ay prim ödeme mecburiyetinde olabilecektir. Gelir testi için gerekli olan evraklar gelir testi formudur bu formdaki sorulara doğru cevapları yazmak adına TC kimlik kartınızdaki bilgilerde yararlanınız. Vatandaşlar GSS gelir testi formu içerisinde yer almakta olan on dokuz adet soruya doğru biçimde cevap vererek teste ilk adımı ile başlayabilmektedir.

 

Genel Sağlık Sigortası gelir testi formu içerisinde yer bulan on dokuz soru arasında evin oda sayısı, ısınma metodu, kira tutarı ve tüketilmekte olan yiyecek ve içecekler gibi bir çok özel soru bulunmaktadır. SGK gelir testi formu ile gelir testini yapmak için konumuzun sonunda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız gerekir. Açılan sayfa içinden gelir testi formuna ulaşabilmektesiniz.

Gelir Testi Nasıl Yapılır?

Genel sağlık sigortası gelir testi yapmak isteyen bireyler bundan böyle gelişen teknoloji ile beraber hayatımızın bir parçası olan ve bünyesinde yüzlerce sorgulama ve doğrulama işlemi barındıran e-Devlet sistemi aracılığıyla yapılabilir. Bundan dolayı gelir testi yaptırmak isteyen insanların gelir testi için gerekli olan belgeler ile beraber kurumlara gitmesinin sonrasında SGK gelir testi sorgulama işlemleri bundan böyle çevrimiçi bir biçimde yapılabilmektedir bir duruma gelmiştir. Gelir testi yaptırmak için tek yapılması gerekli olan şey makalemizin sonunda yer bulan bağlantıya tıklamak ve sonrasında şimdi anlatacağımız adımları takip etmektir.

Lakin bunu anlatmadan önce bilmeniz gerekli olan bir şey bulunuyor. E-Devlet sistemi üstünden sorgulama işlemlerini yapabilmek için siteye giriş yapıyor olmanız gerekmektedir. Siteye giriş yaparken istenen parolaya sahip olmayan insanların ise en yakın PTT merkez şubesine gitmek suretiyle 2 TL değerinde bir fiyat karşılığında bu şifreyi alması gerekmektedir. Şurada dikkatli olunması gerekli olan nokta şifreyi alacak şahsın T. C. Kimlik kartı ile beraber şahsen Ptt birimine gitmesidir. Gereken işlemlerin sonrasında aldığınız şifre ile sisteme bir kere girmeniz sonrasında şifreyi istediğiniz halde düzenleyebilir ve yeni şifre anahtarınızı oluşturabilirsiniz. Linke tıklama işleminizden sonra ise T. C. Kimliğin numarasını ve e-Devlet şifre anahtarınızı girerek sisteme giriş yapabilme imkanına sahipsiniz.

Sonrasında gelir testi yaptırma işlemleriniz de otomatik bir biçimde gerçekleşmiş olabilecektir. Bu halde gelir testi yaptıran insanlar durumlarını bu bölümden borç dökümü halinde inceleyebilirler. Eğer gelir testi yaptırdıktan sonra SGK gelir testi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirirseniz karşınıza iki değişik sonuç çıkacaktır. Bu sonuçlardan ilki bir borcunuzun olmaması iken ikincisi türlü tutarlarda borca sahip olmanız durumunda ortaya çıkacak tablodur. Bu tablonun ana başlıklarını aşağı bölümde yer bulan görselde görebilmeniz mümkündür.

gss gelir testi formu e-sorgulama.com

GSS'li Olup Olmadığınızı Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

GSS Gelir Testi Sonucu Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emekliler işsizlik maaşı alabilir mi? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar