GSS prim borcu sorgulama

GSS prim borcu sorgulama işlemini Genel Sağlık Sigortası adı altında sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için ödenmesi gerekli ola...

GSS prim borcu sorgulama işlemini Genel Sağlık Sigortası adı altında sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için ödenmesi gerekli olan primlerin ödenmemesi halinde borç kontrolünüz için yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası ile güvencenizin sağlanabilmesi için yapılmış olan gelir testinden çıkan sonuca göre geliri minimum ücretin üçte birinden yüksek olanlar için prim ödeme zorunluluğu bulunur. Genel sağlık sigortası prim borç sorgulama işlemi Genel sağlık sigortası primleri ödenmemesi halinde prim borcunuz oluşup oluşmadığını ya da ne kadar olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel sağlık sigortası prim borç sorgulama işlemini bir an önce gerçekleştirmenizde yarar vardır. Çünkü prim borçları gecikme zammı ve faiziyle katlanarak artabilir. Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmeniz sonrasında insanlar ister sağlık hizmetlerinden yararlansın ister yararlanmasın Genel sağlık sigortası primini ödemek zorundadır. Genel sağlık sigortası prim borcu sorgulama işlemi ile bundan böyle Genel sağlık sigortası borcunuzun ne kadar olduğunu istediğiniz zaman takibini bu sistem hasebiyle internet üstünden güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. GSS prim borç sorgulama işlemi hakkında gerekli olan ayrıntılı bilgileri yazının devamında sizlerle paylaşacağız.

GSS Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Genel sağlık sigortası prim borcu sorgulama işlemi SGK’nın resmi sitesi üstünden “Web Tahsilat” sistemi ile kolayca gerçekleştirirsiniz. Bu işlem için her şeyden önce yapılması gereken makale sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklamanızdır. Sonra tıklattığınız bağlantı adresinden açılan sayfa hepsinden önce “Sorgu Çeşidi” sekmesinden “Diğer Ödemeler” seçeneğini seçiniz.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

Sonrasında “Sorgu Tipi” sekmesinden “GSS Prim” seçeneğini seçiniz.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

Bu seçimleri doğru gerçekleştirdikten sonra T.C. kimlik numaranızı giriniz.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

 

Nihayetinde güvenlik kodu doğrulamanızı yapınız.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olunca ise “Borç Sorgula tuşuna tıklatınız.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

Bu adımları gerçekleştirmiş olduğunuz halde Genel sağlık sigortası prim borcu sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

GSS Prim Borcu Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden GSS Prim Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl gerçekleştirilir?

E-Devlet sistemi üstünden gerçekleştirilen E-Devlet Genel sağlık sigortası prim borç sorgulama işlemi için E-Devlet şifresi ihtiyacınız olabilecektir. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise, PTT şubelerinden 2 TL fiyat karşılığında E-Devlet şifre anahtarınızı temin edebilirsiniz. Şifreyi temin ettikten sonra Genel sağlık sigortası prim sorgulama işlemi için konumuzun son bölümünde sizlerle paylaştığımız bağlantıya tıklayabilirsiniz. Açılacak olan web sayfasında “Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine tıklayabilirsiniz.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

Daha sonrasında T.C kimlik üzerinde yazan numaranızı ve E-Devlet parolanızı girerek sisteme giriş yapınız.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

Nihayetinde “Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklatınız. Genel sağlık sigortası prim borcu sorgulama işlemini tamamlayarak, tescil ve prim borcu bilgilerinize ulaşabilmektesiniz.

gss prim borcu sorgulama e-sorgulama.com

E-Devlet GSS Prim Borcu Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan GSS ceza sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar