E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet Şifresi Almak

TC Kimlik numaraları kullanılarak, devlet hizmetlerini tek bir kapıdan vatandaşa ulaştırmak amacıyla 5 yıldan bu yana konuşulan, 2005 yılında ihalesi yapılan e-Devlet Kapısı turkiye.gov.tr adresine “dilekçe vermeden” nasıl girilecek?

Hizmetten faydalanmak isteyenler için PTT’den şifre almak dışında başka yapılacak işlemler de var. Uygulama için, dileyen vatandaşlar son bir kez PTT bürolarına gidip kendileri için özel olarak üretilecek e-devlet şifrelerini aldıktan sonra bilgisayar başına geçerek işlemlerini gerçekleştirebilecekler. e-Devlet’in kapısından içeri girmek için son bir kez daha kapı önlerinde kuyruk beklemek istemeyenler ise diğer servis sağlayıcıların sundukları elektronik imza seçeneklerinden faydalanabilecekler.

e-devlet şifresi almak, e-devlet şifresi değiştirmek

* Vatandaşlar, turkiye.gov.tr adresine girdikleri zaman giriş yöntemi olarak mobil imzayı seçmeleri durumunda TC Kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarını girecekler.

* Taahhütnameyi okuyup ekrandaki “İMZALA” tuşuna basan vatandaş, elektronik olarak imzalanacak belgeler imzalanmak üzere GSM şebekesi üzerinden SIM kartına gönderilecek.

 

* İmzalama talebi SIM kartına gelen kullanıcılar, telefon ekranında otomatik olarak açılan bir ekranda imzalanacak işleme ait açıklama metnini görecek. Onaylamak için “tamam” seçeneği seçilecek.

* İşlemi tamamlamak için mobil imza şifresi girilecek, şifre doğru girildiğinde cep telefonuna “Size ulaşan imzalama talebini imzaladınız ve geri gönderdiniz. İmza attığınız işleminize, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz” şeklinde bir mesaj gelecek ve hizmetlerden yararlanmaya anında başlanacak.

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan E-İmza Nedir? Nasıl Alınır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 ahirzaman,

ptt den şifremi aldım fakat zaman sonra nasıl oldu bilmiyorum girince kabul etmedi ptt den aldığım şifremi deyiştirmiştim yeni şifre talebinde bulunmak için ptt şubesine gittim görevli bilgisayara bakınca bir kez şifre almış olduğumu bu ikinci şifre için 10 tl sistemin istediğini söyledi ben 1 tl ye aldığımı dedimsede bu ikinci şifrenin 10 tl vermeden alınamayacağını iletti sonuç ben şifremi unutmuş olabilirim diyer bazı siteler gibi meil adresinden unutmuş olduğumuz şifreyi hatırlatıcı bilgiler girerek neden şifre tazelenmiyorda 10 tl gibi bu kırizde paranın kıt olduğu dönemde bu zorluk neden yorumunu sizler yapın selam ve dua ile.

#2 isa çöpoğlu,

arkadaşlar bende arkadaşa katılıyom şifremi pttden aldım ve değiştirdim ama zaman sonra kabul etmiyor doğru girdiğim halde demekki para kazanmak için yalandan onlar şifreyi siliyor veya kapatıyor

#3 ali kapu,

22 Ocak 2010 ögle öncesi aldığım şifre zarfımı KAYBETTİM.ne yapmalıyım

#4 edevlet şifresi nasıl alınır,

e-DEVLET geldi diye sevindik ama bir baktık ki yine işler karışmış. e-devlet şifresi almak çok zor ya. hiçbirşey anlamadım.

#5 ışık güven,

İstanbul Pendik Kurtköy PTT den bir türlü 2 senedir e-devlet numarası alamıyoruz.Yöneticimiz uyuyormu?Bize bir e-devlet açılımı lazım belki bunu anlarsınız.

#6 ibrahim,

ÇOKGÜZEL BİR UYGULAMA DEVLETİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

#7 ragga44,

evett bende şifre aldım 2 yada 3 ay kullandım sonrada sistem yanlış şifre diye kabul etmiyor dogru biliyorum bu işte hiç birsey anlamadım acaba şifre almam için tekrar arkadaş gibi 10 tl vermem lazım ama şifrem neden kabul etmiyor 3 kez olursa 100 tl verecegim sanırım

#8 ugur,

nasıl lanet bir sistem şifre almaya çalışıyoruz alamıyoruz daha basit bir sistem yapın.

#9 adem,

e-devlet şifresini aldım ama sistem şifreyi hiçbir şekilde kabul etmiyor.şifre yanlış diyor daha önce girmedim ve şifremi hiç değiştirmedim.REZİLLİK..
şimdi gitsem 10 lira alıcaklar çok komik.

#10 özlem şener,

ben hangi hastaneye ailemin muayene oldugunu görmek istiyorum fakat göremiyorum şifrem olmadıgından

#11 serkanharman,

arkadaslar mu e-devlet sıfresı almak cok ugrastırıyomu...Bılgı verırmısız

#12 erkan coşkun,

arkadaşlar yıllardır kullandığım şifremi burda da kullandım. bir ay sonra şifre kabul etmiyor. bunun itiraz veya şikayet merci neresidir toplu mail ve fax fln çekelim.. kesinlikle para koparmak için yapılmış bir sistem.. bu konu ile ilgili bir avukat ile görüşeceğim. eğer benden habersiz şifremi bloke veya kullanılamaz hale getirmişler elbet bunun birde tazminat yönü vardır. çünkü 1 tl de olsa bir bedel ödeyerek aldım.
bunun peşini bırakmayacağım ve yeni şifrede almayacağım. sosyal imkanlardan faydalanmayı engellediğinden elbek hukuksal bir korumam savunmam vardır..

#13 cihangir,

e-devlet şifresi gerçekten güzel bir uygulama bilgisayar başından işleminizi halletmeniz memurların kaprislerini çekmiyeceksiniz bu çok güzel ama malum zeytinburnu şubesinde daha ilk şifre almak için gittiğimde siztemin arızalı olduğunu söylemeleri varya günümüz yüzyılında inanılır gibi değil diyim.

#14 refik keskin,

E-Devlet Şifrem bloke oldu, nasıl açtırabilirim sistem kabul etmiyor

#15 mustafa,

ceza puanımı ögrenmek istiyorum

#16 mehmetmk,

yaş en az kaç olmalı ...

#17 muazzez,

harika bir şey.. yeni duydum-duymıyan çok.çalışanlara teşekkür ederim.

#18 eren,

vodafone kullanıcıların günahı ne!!!

#19 gündoğdu,

yurt disinda yasiyorum e-devlet sifresini elçiliklerden alabilirmiyim?
sistemi kuranlara ictenlikle tesekkurler

#20 murat,

e devlet şifremı unutum

#21 muhammed,

E DEVLETE HER ŞEYİ BULABİLİRMİYİZ?:d

#22 muhammed,

e-devlet şifresi gerçekten güzel bir uygulama bilgisayar başından işleminizi halletmeniz memurların kaprislerini çekmiyeceksiniz bu çok güzel ama malum zeytinburnu şubesinde daha ilk şifre almak için gittiğimde siztemin arızalı olduğunu söylemeleri varya günümüz yüzyılında inanılır gibi değil diyim.

#23 zelal,

harika bir şey.. yeni duydum-duymıyan çok.çalışanlara teşekkür ederim.

#24 ibrahim yavuz,

arkadaşlar ya benim bilgisayarda bir sorun var.Oyun oynadığım an bilgisayar kapanıyo lütfen bu sorunun çözümünü bilen veya önceden başına gelen cevap versin.şimdiden hepinize teşekkürler

#25 tansel karaca,

pttden şifremizi aldık ama her ne hikmetse bir türlü giremiyoruz giremediğimiz gibi şifreyide değiştiremiyoruz yeni bir soygun düzeni gibi geliyor

#26 merve gündoğan,

devletin her zamanki iş güzarlığı şifreye ne gerek var internetten alınmıyor mobil imza sürekli hata veriyor yani ptt ye yönlendiriliyoruz yeni bir rant kapısı maşallah ....!

#27 gençtürkler,

Güzel bir uygulama, ama yetersiz, halk bilgisiz, yakında sistem çöker kilitleniir kullanılmaz hale gelir tıpkı eczanecilik sistemi - e okul sistemi gibi...

#28 hüseyin,

e devlet şifresi koymuşlar insanları nasıl soyacağını bilemediler ptt yeverdiğimiz 1 lira bu hükümeti zengin eder eziyet sırf insanlara yazıklar olsun vatandaşlık no su demekki iş yapmıyormuş

#29 ahmet,

e devlet şifresi almak çok zor.saatlerdir uğraştım postaneden aldığım şifreyi değiştiremedim..

#30 ali bezci,

ben böle bir sisteme karsıyım ne demek yaa kardeşim ssk dökümümü ögernmek için yok ptt bana şifre üretecekmişte böle bişey olabilirmi .40 milyon şifre alsa bu ülkede 40 trilyon yapar yazıklar olsun .bu devirdfe hiç bişey para olamadan olmayacakmı be kardeşim .yazıklar olsun sadece yazıklqar olsun..

#31 mahmudo,

güzel güzel Harıka. Tabiki bazı yeni konularda kendilerinin yol göstericileri olacaz onlarda bunlaı uygulayarak bizim işlerimizi kolaylaştıracaklar inşallah.

#32 sukru,

Yurt disinda yasayanlarin sifre almalarini da saglanmasi tesekkurle karsilanacaktir. Hem de en kisa zamanda bunun cozume kavusturulmasi musterhamdir.

#33 mustafa,

güzel bir uygulama fakat daha altyapısı hazırlanmadan vatandaşa şifre veriliyor. daha sigorta bilgilerim yüklenmemiş, doğum yerimi yanlış yazmışlar, bilgilerin coğu eksik. tapu bilgilerim eksik. türkiyede herşey böyle altyapı hazırlanmadan hemen uygulama yapılıyor

#34 selim,

sistemde bir çok eksik var iş konusunda pek bir yardım göremedim ve sgk sistemi daha tam kurulmuş degil ama bütün eksikliklere ragmen sistem bu ülke için gercektende gerekli bir şey en azından vatandaşların kuyruk çilesi bir nevi rahatlamıış olmuştur diye düşünüyorum devamını bekliyoruz inşaallah gelir şimdiden emegi gecen bütün çalışanlara teşekkür ederim başarılarının devamını diliyorum kolay gelsin ilerleme oldukça burdan yorum yazmaya devam edecegiz

#35 kemal,

arkadaşlar şifre güzelde nasıl değiştirecez bilen varsa yardımcı olsun lütfen ilk şfreyi kabul etmiyor teşekkürler

#36 ahmet,

günlerce uğraştım e devlet şifremi oluşturamadım.Her seferinde yanlış bilgiler girdiniz deniliyor.Başkasına yaptırmayı denedim yine başaramadık.Bu konu hakkında yardım istiyorum.....

#37 veli erkan,

Şifrem bloke olduğu zaman tekrardan şifre alabilirmiyim. veya şifremi açtırmak için ne yapmam gerekiyor.

#38 mustafa,

ben hiç bir güzelliğini görmedim şifre aldım yeni şifremi girdim tekar giriş yapamıyorum kaydettiğim şifremi yanlış diyor bana ğiriş yapmama izin vermiyor refik keskin arakadaşında öyle olmuş sanırım tekrar ptt den şifre almam gerekiyor tabi buda 10 tl karşılığında anlayana artık...

#39 adem,

E_DEVLET şifremi unuttum nasıl alabilirim

#40 ali,

tamam çokj güzel bir uygulama ama devletin yaptığı her kolaylık millete ızdırap olarak dönüyor kaç gündür şu şifreyi almaya çalışıyorum sistem arızalı sistem arızalı ne zaman düzelecek bu sistem allah bilir madem bi iş yapıyosunuz verin şu şifre işlerini ptt nin yanında devlet bankasına milletin işini kolaylaştırın ayrıca öyle her pttt den alamıyosunuz merkez ptt olacak allahım sen aklıma sahip ol

#41 hüseyin,

telefonla yapınca ücret ne kadar kesiliyor?

#42 ramazan taç,

e-devlete hiçbir şekilde giriş yapamıyorum.neden?selamlar.

#43 ömer,

e devletle hersey daha mı kolay?

#44 emin,

BİZLERİ DAĞDA EŞKİYALAR SOYMADI BU CÖMERTLİK BATIRDI. E DEVLETMİŞ KIŞ GÜNÜ AL DEMİRİ SAT DEMİRİ BİZİM ÇOCUKLA EVDE NE KEMİRİ HİÇ SORAN YOK VER BABAM VER YANLIŞMI

#45 haşim özel,

PTT'DEN ALDIĞIM ŞİFRE İLE GİRİŞ YAPTIM AMA ŞİFREMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM AMA BANA YANLIŞ İŞFRE GİRDİNİZ DEYİP DURUYOR .. BU NASIL İŞTİR ANLAMADIM . DEVLETİN YAPTIRDIĞI Bİ İŞİN DÜZGÜN ÇALIŞTIĞINI GÖREMEDİM YAZIK YAAA.

#46 fatih karaman,

bu devlet şifresini uyguluyan birimlere sesleniyorum buradan devlet şifresi dediler devletin şifresini aldık ama şifremizide şifrelediler iki kez girebildim ondan sonra giremedim ne yapmam lazım benim şimdi soruyorum bu şifre veren kurumlara tekrar 10 tl verip şifremi alacam bu demekki insanları her yerdemi soyuyorlar

#47 ayhan ışık,

PTT'den 1 TL karşılığı verliyor şifreler.Yani herşeyde devlete para.Bir şeyi de milletin hayrına yapın kardeşim.hem ne o öyle merkez PTT zorunluluğu? Ne yani , ben şimdi işimi gücümü bırakacam Ataevler(BURSA)'den gidecem taaa Osmangazi(Bursa)'nin biryerinde olan Merkez PTT'yi arayıp bulacam da şifre alacam ha? Bu işi kaymakamlıklara veya Ziraat bankasına vermek çok mu zor ? Neden illa PTT ve neden özellikle Merkez PTT?

#48 devran,

ben böyle saçmalık görmedim ptt ye gittim zar zor izin alarak kapıda aynen böyle bi yazı E-DEVLET ŞİFRESİ KALMADI bu ne böyle ya bırakın kardeşim bu işleri dilenciliğin sistemimi değişti al gel benim şifremi kapıda ben sana 5 tl vereyim sonra ahçısından amirine kadar bölüşün bizi niye yoruyosunuz. işyeri prim yatırıyomu yatırmıyomu die rahat rahat kontrol ediyoduk artık ondanda mahrum kaldık. istemiyorum emekli olmakta bu devletten herangi bi kolaylıkta bizi bize bırakın yeter artık be yeter ya

#49 serkan,

mobil imza ile giriş tıklanır.nasıl tıklanır benim telefonum simens A 70 şimdi ben bu telefondan mobil girişi nasıl tıklayacam.resimli şemada gösterilen hiç açıklayıcı değil daha çok işi zorlaştırıyor.ben tam bir saattir,uğraşıyorum.

#50 serkan,

köylünün biri gübre almak için kasabaya gitmiş demişlerki amca artık online sistemi geldi daha kolay sıra alırsın demişler.amcada demişki peki ozaman 15 gün beklemektense dediğinizden yaparım.eve gitmiş torununa sormuş oğlum artık onelan varmış oradan daha kolay alınıyormuş gübre demiş torunuda bu nasıl birşey onelan,buna başvuruyon sonra o sana............................anlayana

#51 fernaz özgür,

Aynen Katılıyorum bu devlet şifresi devletin bizim cebimizden para almak dışında bir işe yaramıyo. Şifreyi alıyorsunuz yeni şifre belirtiyorsunuz ve yüzde yüz doğru olan şifreye hatalıdır diyo amaç PTT gidip 10,00.-TL karşılığında yeni şifre almak.

#52 gereksiz,

gençler hepsi gereksiz kendinizi ele veriyorsunuz yakında işinizi bitirecekler cep telefonunuzdan sizi takip edip bulacaklar kaçma şansınızı sıfırlıyorlar ayrıca bir salaklık daha var bu telefon numarasını herkes girebilir nasılmı iş başvurusu yaptınız diyelim telefon ve kimlik numarası adamın elinde bununla neler yapılır bir gezin google ı fotokopi ile bile neler yapar hele birde cep numaranız varsa pek mantıklı bir şey değil yani ha bu arada bir çok kişi şifresini kaybetmiş yada bloke etmiş onlar ptt ye gidip 10 lira bayılarak geri alabilirler zuahahaha

#53 muammer,

VALLA ŞİFREMİ BLOKE ETTİM TEKRAL ŞİFRE ALMAK İÇİN YENİDEN ŞİFRE MI ALACAM 1 YT ALINAN ŞİFRE KAYBETİNCE 10 YT YEMİ ALINACAK UYGULAMA COK PARA YA TEKRAL ŞİFRE ATAYIN YADA TEKRAL ALMAK İÇİN 1 VEYA 2 YT YAPIN BU UYGALAMAYI YAPARSANIZ TEŞEKKÜR EDERİM BENİM GİBİ COK ARKADAŞIN SORUNU ŞİMDİDEN İLGİNERSENIZ SEVİNIRIM İYİ CALIŞAMALAR TEŞEKKÜR EDERİM

#54 muammer,

şifremi bloke ettim veya şifremi unuttum e devletime giremiyorum bana yardımcı olursanız sevinirım birde 1 yt alınan şifre 10 yt olarak tekral almak gercekten cok para bence kaybeden arkadaşlar bunu sıfırda alıyormuş gibi olsun1 veya bu 2 yt olsun veya yeniden şifre verebilirse en azında yıgılma zaman kaybı olmaz şimdiden yazdıklarımı dikkate alınırsa sevinirız ilgınızden dolayı da teşekkur ederim.

#55 salih,

Ya bu nasıl bir sistemdir böyle?burda amaç sistem daha kapsamlı ve daha kolaycı olsun diye tasarlanmış ise bence hiç bir şekilde amacına ulaşmamıştır.Çünkü daha önceleri hizmet dökümü sorgulamasına girdiğim vakit ivedilikle sonuç alabiliyoırdum,ama şimdi ise aksine bekliyorum,şifre almak istiyorum internetten,ama oda olmuyor bir türlü.Ne yani illaki parmağımızı oynatsak devlete para vermek zorundamı olacağız?Diyorumki bence önceki sistem daha kapsamlıydı.Bir vatandaş olarak rahatsızlığımı bildiriyorum,dilerimki yetkili olan kurum bu soruna bir çözüm bulur...

#56 önder,

selam e devlet sifre almak istiyorum

#57 emre,

Devlet mükemmel bir hizmet başlatmış. Tabi nasıl kullanılacağını bilmeyen yetersiz vatandaş atıp tutuyor burdan..

#58 gülsüm,

Nasıl bir saçmalıktır inanırmısınız 10 defadır ptt ye işimi gücümü bırakıp gittim 10 unundada sistem yok dedidler böyle sistem olmayacaktıda ne diye e şifreyi çıkarttınız başımıza bıktık artık bu savsata işlerden adam gibi sistem istiyoruz biz yeter artık

#59 sabit,

e devlet şifresini doru giriyorum ama açmıyor yoksa bu devlet bizimi soyuyor anlayamadım eskiden ne güzel giriyorduk ama şimdi hiç bir işlemimizi yapamıyoruz bir çözüm bulun

#60 cüneyt,

ya her şey omuş gibi bu milette bide başımıza e devlet şifresi cıktı...bu nasıl bi zihniyettir.sigortamı sorgulatmak istiyorum şifre istiyor.şimdi git bide pttye var olacak iş değil.

#61 süha,

devlet milletden para almanın yollarını arıyor.. şifremi aldım bir iki kez kullandım ve sonra şifremi kabul etmez oldu.. bi daha almak içinde 10 tl istiyorlar:) allahınızdan bulasınız ne diyeyim..

#62 emrullah demir,

e-devlet şiffresini nereden ve nasıl alabilirim ????

#63 tuncay uzun,

ben sahip olduğum e-devlet şifresini unuttum ne yapabilirim? yeni şifre almak için yukarıdaki işlemlerin aynısını mı yapacağım? yoksa mail aktivasyon ile yeni şifreyi mailime yollarlar mı?

#64 okan aydın,

ben de e-devlet şifremi değiştirmek istiyorum.
e-devlet şifresi nasıl değiştiriliyor? bilgili olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa bugün, şu edevlet şifresi meselesini bitirmek istiyorum, işler çok birikti.

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar