Gss sorgulama

GSS sorgulama işleminizi web aracılığıyla kolay ve hızlı halde yapabilme imkanına sahipsiniz. Genel sağlık sigortası sorgulama işlemi...

GSS sorgulama işleminizi web aracılığıyla kolay ve hızlı halde yapabilme imkanına sahipsiniz. Genel sağlık sigortası sorgulama işleminizi internet ile tek bir site üstünden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi aracılığıyla E-Devlet parolasıyla Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Bu işlem önceleri E-SGM sitesinden şifresiz olarak yapılmaktaydı fakat sitenin insanlar aracılığıyla gittikçe az kullanıyor olması nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu siteyi süresiz olarak kapatma kararı almıştır. O nedenden dolayı bu sorgulama işleminizi yalnızca E-Devlet üstünden yapacaksınız. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemi vesilesiyle Genel sağlık sigortası kaydınızın olup olmadığını ve Genel Sağlık Sigortası primlerinizi nasıl ödediğinizi kontrol altında tutabilir ve bu konuda bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 60'ıncı maddesinde genel sağlık sigortalısı hakkında düzenlenmiştir ve bu düzenleme gereği bu sigortayı Türkiye'de yaşayan Türk kişiler gerekli olarak kapsama alınmaktadır.

E-Devlet Üzerinden GSS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üstünden bu işlemi yapmanız için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresini Ptt bürolarından edinebilirsiniz. Şifre anahtarınızı edindikten sonra aşağı bölümdeki işlemleri uygulayınız;

Her şeyden önce makalemizin nihayetinde verilen linke tıklatınız.

 

Açılan web sayfasında kimlik doğrulamasını yapınız.

gss sorgulama e-sorgulama.com

Sisteme giriş yapınız ve Genel Sağlık Sigortası sorgulamayı tamamlayınız.

Doğrulamadan sonra T.C. kimlik numarasını ve E-Devlet şifresini giriniz.

gss sorgulama e-sorgulama.com

Bütün bu adımlar nihayetinde sisteme girişinizi gerçekleştirten sonra Genel Sağlık Sigortanız ile ilgili detaylı bütün bilgilere kolayca ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan SSK NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 burhan ciner,

GSS muzdaribiyiz :) Yani hiçbir şeyden yararlanmayarak yararlanmadığımız bir şey için neden ücret ödeyebildiğimizi anlayabilmiş değilim.


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar