Emekli sandığı derece kademe sorgulama

Emekli Sandığı'na tabii olarak çalışan kimseler sigortalı oldukları dönemden başlayarak dereceli olarak çalışmaya başlarlar. Bu derec...

Emekli Sandığı'na tabii olarak çalışan kimseler sigortalı oldukları dönemden başlayarak dereceli olarak çalışmaya başlarlar. Bu dereceye göre de belli kademeler belirlenir. İnsanlar bağlı oldukları derece kademe bilgilerini bilmiyor olabilirler. Bunu yapmak için memur derece sorgulaması yapmak suretiyle bu bilgiye erişim sağlayabilirler.

Birkaç yıl öncesine kadar E-SGM üstünden yapılmış olan bu işlem bundan böyle E-Devlet üstünden yapılabilir. E-SGM portalı güvensiz bulunmuş ve bu açıdan kapatılmıştır. Şimdi size Emekli Sandığı derece kademe sorgulama nasıl yapılıyor onu anlatalım.

E-Devlet Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üstünden yapılmış olan bütün işlemler gibi memur derece sorgulama da E-Devlet parolasıyla yapılıyor. E-Devlet şifresi almak için bir PP şubesini seçebilirsiniz. PTT şubesine nüfus cüzdanınızla gitmeyi unutmayınız. Sonrasında kimlikle birlikte başvuruda bulununuz. Başvuru devamında 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Ödemeyi bitirdikten sonra kadro derecesi öğrenme işlemi için E-Devlet şifresini almış olacaksınız.

Sonrasında derece kademe hesaplama işlemi için verilen bağlantı sekmesine tıklayabilirsiniz. Derece kademe öğrenme için açılacak olan web sayfasında kimlik doğrulama işlemini yapınız.

emekli sandığı derece kademe sorgulama e-sorgulama.com

 

Daha sonrasında memuriyet derecesini öğrenme için E-Devlet şifresi ile birlikte T.C. kimliğin numarasını giriniz. Açılacak olan yazıda E-Devlet derece kademe sorgulama işlemini yapmış olacaksınız.

E-Devlet Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Tablo İle Emekli Sandığı Derece Kademe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Derece kademe öğrenme işlemini vereceğimiz tablodan da ulaşabilmektesiniz. Size üç değişik kadro derecesi öğrenme tablosu sunacağız. Bunları inceledikten sonra derece kademe hesaplamanızı yapabilme imkanına sahipsiniz.

emekli sandığı derece kademe sorgulama e-sorgulama.com

emekli sandığı derece kademe sorgulama e-sorgulama.com

emekli sandığı derece kademe sorgulama e-sorgulama.com

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Sgk rapor onaylama sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 bahattin bektaş,

Kitlerdeki Daire Başkan Yardımcısının Ek Gösterge Tablo karşılığı nedir


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar