4C Emeklilik Olma Evrak Takibi

Her kişi emekli olduğunda kolay bir hayat geçirebilmek adına belli bir yaşa kadar çalışır. Emekli olabilmek için de çalışmış olduğu s...

Her kişi emekli olduğunda kolay bir hayat geçirebilmek adına belli bir yaşa kadar çalışır. Emekli olabilmek için de çalışmış olduğu süre boyunca SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim yatırır. Bu primlerin karşılığı olarak emekli aylığı alır. Ama insanlar emekli aylığı alabilmek için bazı işlemleri uygulamak zorundadır. Bu işlemler için başvuru yapmanız sonrasında işlemlerin ne halde olduğunu internet üstünden öğrenebilmektesiniz. E-Devlet hasebiyle yapacağınız 4C emeklilik işlemleri evrak takibi gayet kolaydır.

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

4C emeklilik işlemleri evrak takibi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın bir Ptt ofisine gittikçe başvuru yapınız. Başvuru yapmanız sonrasında sizden işlem ücreti olarak 2 TL istenecektir. İstenen ücreti ödeyiniz ve parolanızı alınız.

Şifre anahtarınızı almanız sonrasında 4C emeklilik işlemleri evrak takibi için yazının nihayetinde size verilen bağlantıya tıklayabilirsiniz. Açılacak olan internet sayfasında “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bölümüne tıklatınız. Sonrasında T.C. kimlik no nuzu ve E-Devlet parolanızı girip sisteme giriş yapınız. Bu işlemleri tamamlayınca 4C emeklilik işlemleri evrak takibinizi yapabilme imkanına sahipsiniz.

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Engelli oranları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar