E-Okul Uygulaması Genişleyecek!..

e-okul sorgulama ve eokul karne sonuçları hakkında yenilikler haberimiz ve Mili eğitim bakanının e-okul ile ilgili yeni açıklamaları...

E-OKUL UYGULAMASI VE YENİLİKLER

Milli Eğitim Bakanı, “e-okul uygulaması”na resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumlarının da dahil olacağını bildirdi.

e-okul Uygulaması” konusunda yayımlanan genelgede, “e-Dönüşüm Türkiye Projesi” kapsamında, bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı birimlerinin birçok iş ve işlemlerini “web tabanlı” yazılımlarla elektronik ortamda gerçekleştirdiğini anımsattı.

“e-okul uygulamasında” öğrencilere ait tüm bilgilerin elektronik ortamda tutulduğunu ve sistemde mükerrer öğrenci bulunmadığını ifade eden sayın bakan, şunları kaydetti:

Yapılacak merkezi sınavlarla ilgili iş ve işlemler e-okul üzerinden gerçekleştirilecek. Girilen bilgilere göre karne, diploma, takdir, teşekkür, başarı ve onur belgelerinin bazımı yapılıp ilgili çizelgelerin dökümü alınacak.

Öğrenci devam-devamsızlık ve nakil işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirilecek ve ayrıca resmi yazı ile öğrenci nakil isteme, gönderme belgesi ile öğrenci gelişim dosyası istenmeyecek.

Ancak, internet erişimi olmayan okullar bu işlemlerini resmi yazıyla yapacaklar. Daha sonra en yakın internet erişimi olan okula giderek e-okul ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecekler. Bu uygulamaya resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumları da dahil edilecek. Kesinlikle sisteme başka sistemlerden veri aktarımı yapılmayacak.

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan TTNet ADSL Kota Aşım Ücreti ve Fatura Hesaplama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 eokul ekarne notlari hakkında,

e-okul genişlemesin. bu haliyle çalışsın yeter. karne notlarımızı öğrenemedikten sonra genişlese ne olur sanki? e-karne notlarini öğrenmek hepimizin hakkı


#2 eokulnet,

e-okul veli bilgilendirme sisteminde tutulan tüm verilerin, güvenliği konusu beni düşündürüyor. bu kadar çok öğrencinin tc kimlik no ve diğer birçok bilgisinin yanlış eller geçmesi halinde, eokul yönetim bilgi sisteminin çok büyük ve önlenemez bir hataya sebep olabileceğini düşünmekteyim. umarım yetkililer, bu konuda eokul kayıt ve eokul karne notlarını girdikleri anlarda, yeterince güvenlikli önlemler alıyorlardır.


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar