E-devlet emeklilik sorgulama

Emeklilik, son yıllarda çalışan her kişinin istediği bir şeydir ve senelerce sosyal güvencelerini sağlayabilmek için çalışırlar. Bütü...

Emeklilik, son yıllarda çalışan her kişinin istediği bir şeydir ve senelerce sosyal güvencelerini sağlayabilmek için çalışırlar. Bütün sigorta kurumlarının Sosyal Güvenlik Kurumu' na bağlanması ile beraber emeklilik işlemleri için de Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilik başvurusunda bulunacak kimselerden bazı belgeler istemektedir. Bu evrakların hazırlanıp ilgili yerlere verildikten sonra da belli bir zaman beklenmesi gerekir.

Bu bekleyiş süresince emeklilik durumu ile ilgili bilgi almak için devamlı SGK Müdürlükleri' ne gitmek yorucu ve can sıkıcıdır. Bu işlemleri kolaylaştırmak için web aracılığıyla bazı uygulamalar geliştirilmiştir. E-Devlet sistemi gibi uygulamalar ile E-Devlet emeklilik sorgulamanızı kolay ve hızlı biçimde yapabilme imkanına sahipsiniz.

E-Devlet Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet emeklilik sorgulamayı yapmanız için ilk başta bir E-Devlet şifresi almanız gerekir. En yakın bir Ptt ofisine başvurmak suretiyle 2 TL karşılığında alacağınız bu şifre ile E-Devlet emeklilik sorgulamayı yapabilme imkanına sahipsiniz. Sorgulamayı yapmanız için hepsinden önce aşağı bölümde verdiğimiz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Açılacak sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine tıklatınız.

E-Devlet emeklilik sorgulama için aldığınız E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapınız.

Bu işlemlerin nihayetinde E-Devlet emeklilik sorgulama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

E-Devlet Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki konumuz olan E-devlet itirazen şikayet başvurusu sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar