E devlet diploma sorgulama

E Devlet Diploma Sorgulama yine çok sorgulama işlemini yapabildiğimiz E-Devlet sistemi aracılığıyla yapılabilen bir işlemdir....

E Devlet Diploma Sorgulama yine çok sorgulama işlemini yapabildiğimiz E-Devlet sistemi aracılığıyla yapılabilen bir işlemdir.

Çalışma hayatı boyunca hep mezuniyetlerimizin ve tahsillerimizin kariyerimize olan etkisini görmüşüzdür. Yüksek Öğrenim görmüş birinin kariyeri ile liseden mezun olmuş birinin kariyeri arasında derin uçurum farklılıkları vardır.

İşverenlerde personel ihtiyacı için verdikleri iş ilanlarında tahsil durumunu, mezuniyet derecesini kesinlikle belirlerler.

Yeni işe başlayacak olan personelin hazırlaması gerekli olan belgeler listesinin en başında diploma fotokopisi ve diploma örneği yer bulur.

Bu belgeleri hazırlaması gerekli olan bir insan genellikle seneler boyunca dokunmadığı diplomasını nereye koyduğunu bulmaya çalışır ve bazı dönemlerde diplomasına erişemediği için işe başlama evraklarını eksik teslim etmek zorunda kalabilir. Bu halde personelin mahcubiyet durumu ilgili olabilir.

Eskiden böyle bir hal ile karşılaşıldığında mezun olunan okuldan bir diploma örneği almak gerekiyordu.

Zamanımızda gelişen teknoloji ve internet çağı ile beraber diplomamızın bir örneğine ulaşmak bir kaç tıklama işlemi ile mümkün hale geldi.

Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama

E Devlet sistemi aracılığıyla E Devlet diploma sorgulama işlemleri olarak yapabileceğiniz tek işlem Yüksek öğrenim Mezun Belgesi Sorgulama işlemidir. E Devlet sitesine giriş yapıldıktan sonra sağ üst kısımda yer bulan arama kısmına diploma, diploma sorgulama gibi arama kriterleri yazarak arama yapılmaktadır. Bununla beraber makalemizin son kısmında yer bulan bağlantıya basmanız da yeterince olabilecektir.

 

e devlet diploma sorgulama e-sorgulama.com

Arama tuşuna bastıktan sonra aşağıda bulunan görselde görüldüğü bir arama sonuçları sayfası gelecektir.

e devlet diploma sorgulama e-sorgulama.com

Arama sonuçları sayfasında da görüldüğü gibi bu sonuçlar içinden Yüksek öğrenim Kurulu Başkanlığı /yüksek öğrenim Mezun Belgesi Sorgulama yazan sonuca tıklanır. Böyle bir halde eğer siteye giriş yapmadıysanız karşınıza aşağı kısımdaki gibi bir görüntü gelecektir.

e devlet diploma sorgulama e-sorgulama.com

Yüksek öğrenim Mezun Belgesi Sorgulama işlemlerini yapabilmek için yapılması gereken şey “Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna basmalı ve sonrasında T. C. Kimlik Numarasıyla beraber E-Devlet şifresini girmeniz gerekir. Eğer henüz bir E-Devlet şifreniz yoksa bu şifreyi size en yakın merkez Ptt noktasından cüzi bir nebze ödemek suretiyle kısa bir zaman içerisinde alabilirsiniz. Gereken bilgileri yazdıktan Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama prosedürünüz anında gerçekleşmiş olur.

Eğer durumu hazırda bir üniversite üstünden yüksek öğrenim ile mezun olmadıysanız bu işlem nihayetinde karşınıza “Mezun bilgisi bulunamamıştır.” uyarısı çıkacaktır. Eğer bu sayfadaki bilgilerinizde bir eksiklik yahut yanlış olduğunu düşünüyor iseniz makalemizin sonunda yer bulan linkle tıklatarak bu hali bildirebilirsiniz.

Mezuniyet Bilgileri ve Mezun Belgesi adı ile bilinen iki değişik bölümden oluşan Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama işleminde sizden istenen bilgileri doğru biçimde yazdığınız halde bu sorgulama işlemini başarılı biçimde yerine getirebilirsiniz.

Buna ek olarak Lise Mezuniyet Belgesi Doğrulama ve Yüksek öğrenim Mezun Belgesi Doğrulama gibi doğrulama işlemlerini konumuzun başında yer bulan arama işlemi hasebiyle bulabilirsiniz.

Mezuniyet Belgesi Diploma Yerine Geçer mi?

Mezuniyet belgesi ile diploma biri birine karıştırılır ve karıştırıldığı içerisinde birbirinin yerine geçmektedir belge olup olmadığı sual edilir.

bir öğrenim programını yahut bir okulu bitirenlere, bir derece yahut sana hak kazananlara, bir uğraş, sanat ya da iş dalında yeterince olanlara bu durumlarını belirtmek üzere, bir öğretim kurumunca verilen resmi belge.

Bu açıklamalardan anlaşıldığı üzere diploma aynı anda bir mezuniyet belgesidir. Diploma mezuniyet belgesi yerine mezuniyet belgesi de diploma yerine kullanılabilmektedir.

 

 

Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama İşlemleri İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Hata ya da Eksiklik Bildirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

 

 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Kıdem tazminatı nasıl alınır adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar