E-devlet dava sonucu sorgulama

E-Devlet sistemi sayesinden tüm sorgulama işlemlerini, internet üstünden kolay ve hızlı biçimde yapabilirsiniz. E-Devletin sorgulama ...

E-Devlet sistemi sayesinden tüm sorgulama işlemlerini, internet üstünden kolay ve hızlı biçimde yapabilirsiniz. E-Devletin sorgulama hizmetlerinden biri de E-Devlet dava sorgulama işlemidir. E-Devlet dava sorgulama işleminde mahkemeye gitmeniz gerekli olmadıkça oturduğunuz yerden dava ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Yani davanın takibi, alınan kararlar, dava yeri, dava tarihi, ve dava saati gibi bilgilere ulaşabilmektesiniz. E-Devlet dava sorgulama işlemi ile ilgili bilgilere bu konumuzda ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet Dava Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet dava sorgulama işlemini yapabilmeniz için her şeyden önce E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın Ptt ofisine gittikçe kimliğiniz ile beraber başvuru yapınız. Başvuru sonucu 2 TL ücret bedelinde şifre anahtarınızı alabilirsiniz. Parolanızı almanız sonrasında makale sonunda sizlerle paylaşılan bağlantıya tıklatınız. Açılacak sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifre anahtarınızı girerek sisteme giriş yapınız. Nihayetinde E-Devlet dava sorgulama bilgilerinize ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet Dava Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet işsizlik ödeneği başvurusu adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar