AçıkÖğretim Fakültesi Sorgulamaları

AçıkÖğretim Fakültesi Sorgulamaları

AçıkÖğretim Fakültesindeki İnternet Hizmetlerinin bir arada toplandığı sayfaya hoşgeldiniz. Bu sayfada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından verilen bütün hizmetlerin kısa açıklamalarını ve web adreslerini bulabileceksiniz. Aramak veya sorgulamak istediğiniz hizmete kolayca ulaşabilmeniz adına böyle bir sayfa hazırladık. Bu sayfayı sık kullanılanlarınıza ekleyerek her zaman daha kolay bir biçimde ulaşabilmeniz mümkündür. Bunun için hemen bu sayfa üzerinde CTRL+D yapın ve sayfayı favorilerinize kaydedin.

Şimdi AÖF ile ilgili hizmetlerin ve sorgulama işlemlerinin neler olduğuna bir göz atalım:

1. AçıkÖğretim Fakültesi Sınav Sonuçları

Bu bölümde aöf tarafından açıklanan vize, final, bütünleme ve her türlü sınav sonucunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yine geçmiş dönemlere ait notlarınıza ve aldığınız derslerin isimleri vb. bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sorgulamadan yararlanmak için http://aofsinav.anadolu.edu.tr/ web adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

2. AÖF Mobil Öğren Hizmeti

 

Bu hizmetle beraber artık sınav sonuçları için bilgisayar başına geçmenize gerek kalmıyor. Mobil Öğren ile aöf sınav sonuçlarını cep telefonunuz aracılığıyla mobil olarak öğrenmeniz mümkün. Bu hizmetle birlikte sınav sonuçları haricinde önemli günleri ve hatırlatma mesajlarını kısa mesaj şeklinde, ücreti karşılığında alabilmeniz mümkündür. Bu hizmet Anadolu Üniversitesi tarafından verilmemektedir. Bu yüzden daha ayrıntılı bilgi için ilgili şirketin web sayfasını http://www.mobilogren.net/aof/ ziyaret edebilirsiniz.

3. AÖF Büro Web Hizmetleri

AÖF öğrencileri; okul kayıtları, harç bilgileri, ders notları vb. bilgilere buradan ulaşabilirler. Ayrıca Sınav Giriş belgesini de buradan alabilirler ve gerektiğinde adres değişikliklerini de burada yaptırabilirler.

4. AÖF E-Mail Hizmeti

Bu hizmet sayesinde aöf bağlantılı bir mail (e-posta) hesabınız olmuş oluyor. Böylece aöf alt yapısını kullanarak email alıp, email gönderebileceksiniz. Kendinize açacağınız e-posta hesabı ile aöf kimliğinizi ortaya çıkartabilir ve bu maili dilediğiniz platformda kullanabilirsiniz. Mail ile ilgili ayarları öğrenmek için http://aofmail.anadolu.edu.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

5. Kredi Sınama Anketi

Sorumlu olduğunuz derslerin Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) kredilerinin belirlenmesine ilişkin anketi http://ects.aof.anadolu.edu.tr/ sayfasında bulabilirsiniz.

6. Açık Öğretim ECDL Eğitimi

Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) Eğitimi, Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve personeli için başladı. Ayrıntılar için http://ecdl.anadolu.edu.tr/ sayfasını incelemeniz yeterlidir.

7. AÖF Sıkça Sorulan Sorular ve Yardım Sayfası

Bu sayfada siz öğrenciler tarafından çok sık dile getirilmiş olan soruları bulabileceksiniz. Cevap bulabileceğiniz bazı sorular aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

* Arkadaşımın sınav sonucuna bakabilir miyim?  * Arkadaşımın şifresi nedir?  * AÖF hakkındaki bilgileri nereden bulabilirim?  * E-posta veya telefon ile adres değişikliği yaptırabilir miyim?  * E-posta adresimi bana bildirir misiniz?  * E-posta kutularıma kendi bilgisayarımdan nasıl ulaşabilirim?  * E-posta ve BÜRO-WEB sitesi ile ilgili teknik problemlerimi kime bildirmeliyim?  * Fakültem, sınıfım, dersim vb. konulardaki istek, şikayet ve ihtiyaçlarımı kime bildirmeliyim?  * Sınavlarda geçerli olabilmesi için adres değişikliğini en geç ne zaman yaptırmalıyım?  * Sınav sonuçları ne zaman yayınlanacak?  * Sınav sonuçları nerede yayınlanacak?  * Şifremi unuttum/kaybettim/hatırlamıyorum. Bana gönderir misiniz? http://aofburo.anadolu.edu.tr/faq.asp

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Emeklilere Maaş Müjdesi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar