Milli Piyango Sonuçları Sorgulama

Milli Piyango bilet sorgulama, Yılbaşı bileti sorgulama, kazanan numaralar listesi, milli piyango biletleri sorgulama listesi ve daha fazla ayrıntılı bilgiler için mutlaka makalemizi okuyun...

MİLLİ PİYANGO Kazanan Bileti Sorgulama

Milli Piyango Nedir?

Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur. Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19 ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir.

Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır.

İkramiyelerin ödenmesine İdareye ait satış merkezleri yetkilidir. Başbayiler, İdareyle imzaladıkları protokolde belirtilen esaslara göre, bayiler son üç rakama kadar kazanan bilete isabet eden ikramiyeleri öderler. Aşağıdaki bölümden bilet sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Milli Piyango biletinin son 3 (Üç) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarının ödeme yetkisi Milli Piyango gezici ve sabit bayilerimize verilmiştir. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.

 

100.000 YTL kadar tutardaki ikramiyeler Baş Bilet Bayilerimizden veya Milli Piyango Şube Müdürlüklerinden alınabilir. 100.000 YTL üstü tutardaki diğer büyük ikramiyelerin ödemesi Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce veya Genel Müdürlükçe verilen yetki çerçevesinde Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödemesi yapılır.

İkramiyeler 1 yıllık zaman aşımına tabi olup, çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre geçtikten sonra ikramiye ödemesi yapılmaz.

Kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, yırtılmış ve kopmuş veya sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapıldığı tarihten 1 gün önce mesai sonuna kadar satış merkezlerine bilet hamili tarafından 2 nüsha dilekçe ekinde ibraz edilmesi halinde bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenebilir. Bu şekildeki biletler İdarece gerekli görülecek incelemelerden sonra, isabet eden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare Merkezi onayı ile ödenir.

Milli Piyango biletinizi sorgulatmak için tıklayınız.

Milli Piyango Sonuçları Sorgulama

 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Sayısal Loto Sonuçları Sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 erhan,

milli piyangomu sorguladım ama hiçbirşey çıkmamış. amorti bile yok!


#2 atalay konur,

ikramiye miktarları daha çok kişinin alabileceği dikkate alınarak dağıtılmalı.bir kaç kişiye çok büyük para verilmemeli bu miktar daha çok kişiye paylaştırılmalı.Devletin kumar oynatmasınıda yadırgıyorum ATALAY


#3 emrah,

Merhaba ben milli piyangonun sitesinde biletimi sorguladım ve ikramiye kazanmadığım sonucu çıktı tam bileti yırtmak üzereyken tam liste linkini gördüm ve son rakamına göre 5 ile amorti isabet etmiş bilginize. sisteme tam güvenemiyorum, siz de güvenmeyin iyi araştırın.


#4 engin tümerdem,

bence piyango ve benzeri oyunlar özelliklede at yarışı gerçek bir sömürüdür biliyorum çünkü herşeyimi bu oyunlar yüzünden kaybettim hiç kimseyede tavsiye asla asla etmiyorum


#5 suskun,

dikkatli olun arkadaşlar yanıla biliyoryorlar


#6 ayla,

bana 1 milyar çıktı çok mutluyum


#7 aleyna,

yha bu çok geç yükleniyo=(


#8 numan,

vala bende girmeye çalışıyom ama bir türlü giremedim nedense nerdeyse gazeteler dağıtılacak, inteernette daha çıkmadı????


#9 mustafa şahin,

bence milli piyango denilen illete fazla güvenmeyin ve içine düşmeyin bence baştan ve kuruluşundan bir saçmalıktır saçma olmasa zahten adam akıllı 1 kişiye trilyonlar vereciğine 1000 kişiye milyarlar dağıtsa daha ii değilmi ama gaye ne biliyonuzmu kimseye çıkmasın devletin kasasında kalsın aman çok konuşmamak lazım


#10 özhan,

yilbaşı bileti aldım amorti bile yok be bende şans yok eyer şans olsaydı anan beni kız dogururdu.


#11 barış,

bana mili piyongodan büyük ikramiye çıktı tam olarak üçün biri çıktı ben böyle şansın taaaa ........


#12 erken,

çok sabırsızlanıyorum şuan elimde bilet öylece bekliyorum. bir an önce akşam olsun lütfen.


#13 mehmet,

bu yıl ilk defa bilet aldım, bakalım en azından amorti çıksa memnun olucam. çok kısmetli değilim bu gibi şeylerde...


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar