Ziraat bankası toki başvurusu

Türkiye hızla nüfusu artan bir ülkedir. Nüfusun artması ile birlikte kentleşme sürecinde de olan bir ülke. Konut talebi hızla arttığı...

Türkiye hızla nüfusu artan bir ülkedir. Nüfusun artması ile birlikte kentleşme sürecinde de olan bir ülke. Konut talebi hızla arttığı için, konut talebini karşılamak amacı ile 1984 senesinde TOKİ kurulmuştur. Konut taleplerini planlı olarak ve hızlı halde karşılayan TOKİ, başvuru yapan insanların gelir düzeylerini ve proje tipini kontrol ederek yanıt vermektedir. TOKİ, bundan dolayı büyük şehirleri rahatlatarak depreme sağlam evler üretiyor. Ziraat Bankası, TOKİ ile işbirliği yaptığı için konut almak istiyor iseniz başvurularınızı Ziraat Bankası ile yapabiliyorsunuz.

TOKİ'den Ev Almak İsteyenlere Ziraat Bankası Kredisi

Eğer ev sahibi olmak istiyor iseniz ama geliriniz ev almak için yeterince değilse, Ziraat Bankası ve TOKİ sizi destekliyor. Ziraat Bankasının vermiş olduğu destekler; DASK sigortası, başvuru toplama, borç kapama, konut satışı, konut teslimi, konut devri ve tapu teslimi gibi hizmetlerdir. Ziraat Bankası aracılığıyla sıfır faizli kredi çekebilir ve evinizi satın alabilirsiniz. Her Türk vatandaşı başvuru yapabilir ama başvuru yapan insanların dar veyahut orta gelirli olmaları şarttır. Yabancılar ise konut alamıyor.

Nasıl Başvuru Yapılır? 

TOKİ'nin yaptığı projelerin hangisinden ev almak istiyor iseniz TOKİ'nin internet sitesine girip bakabilirsiniz. Buradan satın almak istediğiniz evinizin veyahut işyerinizin hangisi olduğuna kararınızı verince Ziraat Bankasına gittikçe başvurunuzu yapabilme imkanına sahipsiniz. Eğer vadesiz bir hesabınız bulunuyor ise TOKİ başvurularınızı kabul ediyor.

 

Eğer henüz bir hesabınız bulunmuyor ise kendinize vadesiz bir hesap açtırdıktan sonra vergi ve komisyon bedelleri ve TOKİ peşinatlarını yatırmanız gerekmektedir. Bu işlemleri tamamlayınca satış işlemleri gerçekleştiriliyor. Lakin ister iseniz bankaya gerek duymadan TOKİ üstünden vekaletiniz ile beraber başvuruda bulunabilirsiniz. Lakin bunu yapmak için TOKİ bazı şartlar koyuyor. Hepsinden önce vekaletiniz kesinlikle beraberinizde olmalı ve TOKİ'nin belirmiş olduğu komisyonları ödemeniz gerekmektedir.

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Bağ-kurdan ssk'ya geçiş şartları nelerdir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 konut kredisi,

hocam ziraat bankası gerçekten toki kredisi veriyor ama kefil araya araya canımız cıktı :)


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar