YDS sonuçları sorgulama

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yani YDS, Yüksek öğrenim Kurulu’nun karar vermesiyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ar...

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yani YDS, Yüksek öğrenim Kurulu’nun karar vermesiyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilmiş olan bir sınavdır.  YDS, ÖSYM’nin düzenlediği KPSS, TUS, DUS gibi sınavların ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS/KPDS sonuçları dahilinde diğer kurum ve kuruluşların yabancı dil için yeterlilik sınaması için gerekli olan sınavdır. YDS insanların tercihine göre çokca dil için 50.

YDS sonuçları sorgulama işlemi ile girilen bu sınavların sorgulaması gerçekleştirilir. YDS hakkında bir çok gelişmelere adım atılmaya başlanılmıştır. Bu gelişmelerden biri de bundan böyle sınavların elektronik ortamda sınav için çalışmalara başlanmıştır. Sınavların daha ayrıntılı seçim yapabilmesi için düşünülen bu gelişmenin hedefleri hakkında konuşan Demir, ”Bunu geçiş zamanı olarak düşünüyoruz. Önümüzdeki senelerde ÖSYM’ye ait bir ‘sesli soru-sesli cevap’, ‘görüntülü soru- sesli cevap’ halinde elektronik ortamda yapılacak sınav için çalışmalara başladık. Oraya taşımak istediğimiz için bu birleştirmeyi, güç toplamayı organize ettik” biçiminde açıklama yapmıştır. YDS’nin geçerliliğinin bir vakti olmadığını bildiren ve sürekliliğinin sağlanacağını belirten Demir, ”Lakin kurumlar kendi istekleri yönünde süre tanımlayabilir. Yabancı dil tazminatı için süre yine KPDS’de olduğu gibi 5 sene” sözlerini eklemiştir. YDS’nin öneminin ve üstünde düzenlemelerin artması ile bundan böyle giren birey sayısı da gittikçe artmaktadır. Sınava giren insanlar emeklerinin karşılığını aldığının kontrolü için YDS sonuçları sorgulama işlemi yapmaktadır. Konumuzun devamında sizlerle YDS sınav sonuçları sorgulama prosedürünüz hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 

YDS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yabancı dil bilgisinin değerlendirilebilmesi için yapılmış olan YDS sonuçları sorgulama işlemi için konumuzun son bölümünde bulunabilen bağlantı linkine tıklatınız. Devamında YDS sınav sonuçları sorgulama işlemi için açılacak olan web sayfasında her şeyden önce T.C. kimlik no nuzu giriniz.

Sonrasında sınava kayıt yaptırırken almış olduğunuz aday parolamızı giriniz.

Nihayetinde bilgilerinizin doğru olduğundan emin olunca ise “Gönder” tuşuna tıklıyoruz.

Bu adımları uyguladığınız durumda YDS sonuçları sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

YDS Sonuçları Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Tus sonuçları sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar