Tus sonuçları sorgulama

Milyonlarca doktor bu yıl TUS sınavına girdi. Doktorlar için çok ama pek önemli olan bu sınavın sonucu da kuşkusuz ki onları çok heye...

Milyonlarca doktor bu yıl TUS sınavına girdi. Doktorlar için çok ama pek önemli olan bu sınavın sonucu da kuşkusuz ki onları çok heyecanlandırıyor. Yalnızca onları değil yakınlarını , annelerini babalarını ve daha çok kişiyi de ilgilendiriyor diyebiliriz. Bizlerde bu makalemizde siz değerli okurlarımıza TUS sonuçları sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Sorgulama işlemleri bundan böyle eskisi gibi zor olarak da yapılmıyor. İnternet vesilesiyle çok sorgu işlemimizi yapabilmekteyiz. TUS sonucunu sorgulama işlemini de yapabilmek için sizler için aşağı kısımda ermiş olduğumuz adımları uygulamanız yeterince olabilecektir. Ek olarak adımlar da hata yapmamanız için ise sizler için aşağı kısımdaki adımların hemen altında resimlerini de verdik. Ek olarak TUS sonuçları sorgulama işlemi için hiçbir halde şifreye gerek yoktur. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatalım.

TUS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

TUS sonuçları sorgulama işlemi için hepsinden önce aşağı bölümdeki link sayfasına tıklıyoruz.

Sonrasında ise karşımıza aşağı bölümdeki resimdeki gibi bir sorgulama sayfası gelecektir. Bu sayfada ise TC kimlik numaramızı veya YU numaramızı yazıyoruz.

tus sonuçları sorgulama e-sorgulama.com

 

Daha sonrasında ise aday numaramızı yazıyoruz.

 

tus sonuçları sorgulama e-sorgulama.com

 

Son işlem olarak ise “gönder ”tuşuna tıklıyoruz ve böylelikle TUS sonucunu sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

tus sonuçları sorgulama e-sorgulama.com

 

Ek olarak makalenin hemen altında ÖSYM’nin yaptığı açıklamayı da unutmayalım. Belirtilmiş adres den farklı adreste lütfen TC kimlik numaramızı ve diğer aday bilgilerimizi kötü sonuçlar yaşamamak için dikkatlice okuduktan sonra yazalım. Bizlerin sizler için vermiş olduğu bu link tümüyle ÖSYM sitesinden sonuçları öğrenmek için sizler için alınmış linktir. Tamamıyla güvenilir olan bu linkimiz de rahatlıkla TUS sonucunu sorgulama işleminizi yapabilme imkanına sahipsiniz.

TUS Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Milli kütüphane katalog tarama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar