Trafik ceza sorgulama

Günümüz teknolojisiyle beraber bundan böyle her alanda kameralar bulunmakta ve trafik, bu kameralar vesilesiyle kontrol edilebilmekte...

Günümüz teknolojisiyle beraber bundan böyle her alanda kameralar bulunmakta ve trafik, bu kameralar vesilesiyle kontrol edilebilmektedir. Trafik cezalarının büyük bir çoğunluğu da kameralar kullanılarak kesilmektedir. Bazen trafik cezamızın olduğunun farkında olmayabiliriz. Bu sebepten trafik ceza sorgulama işlemini gerçekleştirmenizi öneririz. Eğer adınızı kesilmiş bir cezanız var ise bu cezayı 1 ay içerisinde ödemeniz durumunda, belli bir oranda indirim uygulanacaktır. Ek olarak araç alıp satarken, aracın borcu olup olmadığını öğrenmeniz yönünden trafik ceza sorgulama işlemi hayli önemlidir. Trafik ceza sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri konumuzda bulabilirsiniz.

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sizler için makalemizde trafik ceza sorgulama prosedürünün nasıl yapılabileceğini anlatmaya çalıştık. Aşağı bölümdeki yönlendirmeleri doğru biçimde gerçekleştirirseniz sorgulama işlemini tamamlayıp cezanızın olup olmadığını veyahut cezanız var ise ne zaman kesildiğini, ne kadar olduğunu öğrenebilmektesiniz.

Daha sonrasında TC kimlik üzerinde yazan numaranızı veyahut Vergi kimlik no nuzu giriniz.

Nihayetinde "Tescil Tarihi" bölümünü da doğru halde girmeniz sonrasında "Tamam" tuşuna tıklatınız.

Açılacak sayfada "Plaka" kısmına sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını giriniz. Eğer özel plakanız var ise bir alt bölümde bunu belirtiniz.

Hepsinden önce konumuzun sonunda sizler ile paylaştığımız linke basınız.

 

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Trafik Ceza Sorgulama

Trafik ceza sorgulama işlemi hem taşıtınızın cezasını hemde kesilen ceza nedeni ile ehliyetinizden düşülen ceza puanını öğrenebilmektesiniz. Bu işlemi yapmak için ilk başta bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın Ptt birimine gittikçe kimliğiniz ile müracaat yapınız. Başvuru sonrası 2 TL mukabilinde şifrenizi alabilirsiniz. Parolanızı almanız sonrasında sayfamızın sonundaki bağlantıya tıklatınız. Açılacak sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine tıklatınız. Daha sonrasında TC kimlik no nuzu ve E-Devlet şifre anahtarınızı girerek sisteme giriş yapınız. Bütün bu işlemleri doğru biçimde gerçekleştirdikten sonra trafik ceza sorgulama bilgilerinize ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet Sisteminden Trafik Ceza Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan SSK Borcu Ödeme adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar