Türkiye sgk kapsamını kktc'ye genişletti!

Türkiye, SGK kapsamını KKTC'ye genişletti ve  Sosyal Güvenlik Kurumu ile KKTC Sağlık Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı. SGK k...

Türkiye, SGK kapsamını KKTC'ye genişletti ve  Sosyal Güvenlik Kurumu ile KKTC Sağlık Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı. SGK kapsamını genişleterek bu kapsama KKTC'yi de dahil etti.

KKTC Sağlık Bakanlığı'nda bir tören düzenlendi ve bu törende protokole KKTC Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akcaba ile SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan imza attı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu ile KKTC Sağlık Bakanı Ahmet Gülle onur konuğu ve şahit olarak imza attı.

Törende, Türkiye'de gerçekleştirilmiş olan Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Sigortalar reformlarının hayli önemli gelişmeler olduğu belirtildi. Türkiye'de yapılmış olan bu gelişmelerin ise çokca ülkeye misal olduğu da belirtildi. Genel Sağlık Sigortası ile Türkiye nüfusun hepsinin kapsam altına alındığı vurgulandı. Türkiye'deki sağlık sigortası açığının da hayli azaldığı söylendi.

Devamı Gelecek

KKTC Sağlık Bakanlığı ile SGK arasında yapılmış olan bu çalışmanın, Türkiye'de yapılmış olan çalışmaların devamı niteliğinde bir adım olduğu söylendi. Bu hizmet ve kapsamla beraber KKTC'de yaşayan öğrencilerin, turist olarak adada bulunabilen vatandaşların, öğrenci aileleri ve diğer Türk insanlarının hem Türkiye'de hemde KKTC'de sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekleri de belirtildi. Bu uygulama ile çokca vatandaşın rahat edeceği söylendi.

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan İşten ayrıldıktan sonra sgk ne kadar geçerli? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar