Ssk rapor parası nasıl alınır?

SSK rapor parası bir halden ötürü iş göremez olduğunuz dönemlerde alacağınız bir ödenektir. Çalışamadığınız günlerin ilk iki gününün ...

SSK rapor parası bir halden ötürü iş göremez olduğunuz dönemlerde alacağınız bir ödenektir. Çalışamadığınız günlerin ilk iki gününün parasını işveren diğer günleri ise SGK ödemekle yükümlüdür. Aldığınız rapor paraları SGK'nın resmi sitesine girilmektedir. Minimum fiyat ve aldığınız aylık değiştikçe SSK rapor parası da değişecektir.

SSK Rapor Parası Nasıl Alınır?

SSK rapor parasının dağılımı yatarak tedavi olmanız gerekli olan bir rahatsızlık durumunuz var ise günlük gelirinizin %50'sini ayakta tedavi olmanız gerekli olan bir rahatsızlık durumunuz var ise günlük gelirinizin 2/3 ünü ilk iki gün dışında SGK ödemektedir. Sayfamızın bu kısmında SSK rapor parası nasıl alınır işleminizi hangi yolları izleyerek yapacağınızı anlamış olacaksınız. Aşağı kısımdaki yönlendirmeleri sırası ile uygulayarak SSK rapor parası nasıl alınır işleminizi bitirebilirsiniz.

Her şeyden önce konumuzun sonunda sizler ile paylaşılacak olan bağlantı sayfasına tıklayabilirsiniz.

Açılacak sayfada sizden uyruk bilginiz istenecek.

T.C. vatandaşı iseniz; T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum yılınızı, cilt numarasını ve verilen güvenlik kodunu girmeniz gerekir

Eğer yabancı uyruklu iseniz; T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı, ikamet tezkere numarasını, doğum yılınızı ve verilen güvenlik kodunu girmeniz gerekir.

Tüm bu bilgileri eksik bırakmadan ve doğru biçimde girmeniz sonrasında ise bilgileri sorgula tuşuna basmalısınız.

 

Açılacak olan web sayfasında bulunabilen "Ödemeler" seçeneğinden ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

SSK Rapor Parası Nasıl Alınır İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan E-devlet prim sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar