Ssk işyeri bildirgesi

SSK işyeri bildirgesi son düzenleme ile beraber bundan böyle bütün kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla bildirilmesi gerekli hale g...

SSK işyeri bildirgesi son düzenleme ile beraber bundan böyle bütün kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla bildirilmesi gerekli hale getirilmiştir. Bu bildirgenin anlamı ise sigortalı olarak işe yeni aldığı kimselerin işe başlangıç tarihinin SGK' ya bildirilmesidir. Bu bildiri işe başlayan şahsın işe başlama tarihi itibariyle 10 gün içerisinde bildirilmesi zorunludur. İşyerinin konumunun değişmesi veyahut devredilmesi ile ilgili olarak yapılmış olan bildirimlerde de süre 10 gündür. Eğer miras yoluyla devir sözü edilen ise SGK' ya bildirim vakti 3 aya çıkmaktadır. Çokca işlem gibi SSK işyeri bildirgesi işlemi web aracılığıyla yapılabilmektedir.

SSK İşyeri Bildirgesi Nasıl Yapılır?

Web aracılığıyla SGK işyeri bildirgesi işlemini yapabilmek için ilk etapta makalemizin son kısmında yer alacak olan linke tıklatınız. Açılacak olan makalede kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresini giriniz. Daha sonrasında güvenlik kodunu yazınız. Giriş işleminin sonrasında işyeri bildirgesi seçeneğini tıklatınız. Çalışanınız hakkında sizden istenen bilgileri noksansız olarak giriniz. Artık SSK işyeri bildirgesi işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

SSK İşyeri Bildirgesi İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emekli sandığı kesintileri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar