Ssk gün sayısı

Her çalışan insan bir gün emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. İşte bu noktada devlet bazı kurum ve kuruluşları ile emeklilik hi...

Her çalışan insan bir gün emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. İşte bu noktada devlet bazı kurum ve kuruluşları ile emeklilik hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için ise ilk etapta prim yatırmanız ve belli bir zaman bu kurum içerisinde çalışıyor olmanız lazımdır. Bir süredir bir yerde çalışıyor ve prim gün sayınızın ne kadar olduğunu merak ediyorsanız SSK gün sayısı sorgulaması yapmanız gerekir. Bu sorgulama işlemini iki site üstünden yapabilmekteydik. Bunlardan bir tanesi E-SGM diğeri E-Devlet sitesiydi. E-SGM üstünden yapılmış olan işlemlerde şifre gereken değildi. Ancak E-SGM sistemi kapatıldığı için bundan böyle oradan işlem yapamıyoruz. Bu sorgulama işlemini bundan böyle yalnızca E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bizde bu konumuzda bu sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız.

E-Devlet Üzerinden SSK Gün Sayısı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üstünden de SSK gün sayısı sorgulama işlemi yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu işlemi yapmak için öncelikle E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacak. Bu şifreyi Ptt bürosuna gidip E-Devlet şifresi almak istiyorum diye beyanda bulunursanız vezne görevlisi size E-Devlet şifre anahtarınızı kapalı bir zarfta verecektir. Şifre ücreti ise 2 TLdir. Şifre anahtarınızı almanız sonrasında E-Devlet üstünde bulunabilen bütün sorgulama işlemlerinizi bu şifre ile gerçekleştirirsiniz. SSK gün sayısı sorgulama işlemi için ise hepsinden önce konumuzun sonunda vermiş bulunduğumuz bağlantıya tıklayınız. Açılacak sayfadan kimliğimi şimdi doğrula isimli düğmeye tıklatınız. Bu düğmeye tıklatınca sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru biçimde girerek kimlik doğrulamanızı gerçekleştiriniz. Sonrasında ise sisteme giriş yap düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu biçimde açılacak sayfa içerisinden toplam sigorta gününüzü öğrenebilmektesiniz.

 

E-Devlet Üzerinden SSK Gün Sayısı İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Sgk ek bildirge nasıl verilir ? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar