Ssk dökümü sorgulama

SSK dökümü sorgulama işlemleri internet aracılığı ile birkaç basit işlemle yapılabilir. SGK dökümü sorgulama işleminizi E-Devlet site...

SSK dökümü sorgulama işlemleri internet aracılığı ile birkaç basit işlemle yapılabilir. SGK dökümü sorgulama işleminizi E-Devlet sitelerinden yapabilme imkanına sahipsiniz. E-Devlet üstünden yapılmış olan işlemlerde E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacak. E-Devlet şifresini Ptt ofislerinden 2 TL mukabilinde edinebilirsiniz. SSK hizmet dökümü sorgulama hasebiyle işe giriş tarihinizi, hangi işyerinde ne kadar süre çalıştığınızı, yatırılan primin ücretini, işten çıkış tarihinizi öğrenebilirsiniz. E-SGM sistemi vatandaşlarımızın internet üstünden kurumlara gidip vakit kaybetmeleri ve gereksiz kuyruklarda beklemelerini önlemek için şifresiz olarak hizmet vermekteydi. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki kurumlara bağlı olarak çalışan bireylerin daha aktif olarak kullanabilmesi için oluşturulan sistemdeki sorgulamalar birkaç adımda yapılmaktaydı. Ama E-SGM sisteminin kapatılması ile beraber bundan böyle Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı kurumlar ile ilgili yapacağınız sorgulama işlemleri E-Devlet sistemi üstünden parolalı olarak gerçekleştirilmektedir. SSK dökümü kimsenin sosyal güvencesi ile ilgili çoğu bilgiyi barındırmaktadır. SSK dökümü sorgulama işlemi ile ne kadar süre çalışmış olduğu, emekliliği için işvereni aracılığıyla yapılmış olan ödenen prim miktarı gibi güvencesi ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişme imkanınız bulunur. SSK, Sosyal Güvenlik Kurumu çatısında altında bulunabilen bir kuruluş olup bağlı olan insanların güvencesinin sağlandığı ve sunulan hizmetlerden yararlanması için oluşan kuruluşlardandır. Makalenin devamında SSK dökümü sorgulama işlemi ile ilgili detay içeren bilgilere erişebilmektesiniz.

 

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Dökümü Sorgulama

E-Devlet parolanızı almanız sonrasında SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi için makalenin sonundaki linke tıklatınız. Açılacak sayfa içinden kimlik doğrulama işleminizi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile gerçekleştiriniz. Daha sonrasında sorgula tuşuna tıklayabilirsiniz. Bu biçimde E-Devlet sistemi aracılığıyla SGK dökümü sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Dökümü Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan SGK İdari Ceza Sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar