Sgk'dan 4a hizmet dökümü çıkartma

Sosyal Güvenlik Kurumu'na yatırılan sigorta primlerinizi, sigorta primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını, bir işe başlangıç ve çıkış...

Sosyal Güvenlik Kurumu'na yatırılan sigorta primlerinizi, sigorta primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını, bir işe başlangıç ve çıkış tarihlerinizi, çalıştığınız kurumun sigorta primlerinizi yatırdığı maaş miktarını e-Devlet üstünden 4A Hizmet Dökümünüze bakarak öğrenebilmektesiniz. Ek olarak ssk hizmet dökümü isimden sorgulama işlemi hasebiyle bundan böyle e-Devlet'e giriş yapmadan da hizmet dökümünüzü öğrenebilmektesiniz.

sgkdan 4a hizmet dökümü çıkartma e-sorgulama.com

4A Hizmet dökümünüzü alabilmek için her şeyden önce e sgk girişinizi yapmanız gerekir. Bunu yapmak için hepsinden önce e-Devlete giriş yapıyor olmanız ve ilgili araca ulaşmanız gerekmektedir. E-Devlete giriş yapmak için ise Ptt ofislerinden belli ölçüde bir fiyat ödemek suretiyle şifre anahtarınızı almalısınız.

Şifre anahtarınızı Ptt noktalarından temin ettikten sonra, e-Devlet'in resmi web sitesine giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş bitirdikten sonra hizmetlerin yer aldığı arama çubuğuna gittikçe “4A Hizmet Dökümü” yazıp arattığınıza karşınıza çıkan ilk e-Hizmet aradığınız döküme yönelik hizmet olabilecektir. Bu sekmeyi seçiniz.

sgkdan 4a hizmet dökümü çıkartma e-sorgulama.com

 

Karşınıza çıkan ilk ekranda son 6 ay için geçerli olan özet hizmet dökümünüz yer alacaktır. Özet Hizmet Dökümü sekmesinin yanında yer bulan Detay içeren Hizmet Dökümü'nü seçtiğinizde ise bugüne kadar yaptığınız bütün sigorta girişlerini görüntüleyebilir, ilgili bütün detaylara anında erişebilmektesiniz. Keza sağ üst köşede yer bulan “YAZDIR” tuşuna bastığınız durumda hizmet dökümünüzün çıktısını da alabilirsiniz.

Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

Bilindiği üzere bundan böyle isim aracılığıyla de e-Devlet şifresi almadan ve e-Devlet arayüzüne giriş yapmadan 4A Hizmet Dökümünü alabilmek mümkündür. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey ise nüfus cüzdanınızda yer bulan bilgiler olabilecektir.

sgkdan 4a hizmet dökümü çıkartma e-sorgulama.com

Her şeyden önce sgk.gov.tr adresi üzerinden Çalışan sekmesi altında yer bulan 4A Hizmet Dökümü bölümünü seçiniz. Sonrasında karşınıza çıkan sorgulama ekranında sizden istenen Uyruk, T.C. kimlik no, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt no, doğum senesi bilgilerini giriniz ve güvenlik kodunu doğrulama amacı ile olarak girmeniz sonrasında “SORGULA” tuşuna basınız. Bütün bilgilerinizi doğru girmeniz durumunda karşınıza 4A Hizmet Dökümü ekranınız gelecektir. Bu ekrandan e-Devlette olduğu gibi prim tutarlarınızı, primlerinizin yatırılmaya başladığı tarihi, çalışma sürenizi, primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu biçimde eğer bir aksilik ile karşılaşmış iseniz işvereninize durumu danışabilir ve aksaklığın giderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan SSK prim günü sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar