SSK Borcu Ödeme

Bu günlerde kredi kartlarının kullanımının artması ve internet üstünden uygulamaların geliştirilmesi ile; kurumlarda sıra beklemek ge...

Bu günlerde kredi kartlarının kullanımının artması ve internet üstünden uygulamaların geliştirilmesi ile; kurumlarda sıra beklemek geçmişte kaldı. Borç ödeme, sorgulama gibi devlet kurumlarındaki çok işlem internet ile rahatlıkla yapılabilir. Aşağı kısımda çevrimiçi tahsilat üzerinden yapacağınız işlemler ile borcunuzu sorgulayabilir, eğer var ise borcunuzu kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Bu makalemizde size SSK borç ödeme işleminin nasıl yapıldığından konu açacağız. SSK borç ödeme işlemleri sizin sağlık ve sosyal güvencelerden problemsiz olarak yararlanabilmeniz için önem arz eder. Kısa bir zaman önceye kadar SSK gibi sigorta kurumları ile ilgili işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üstünden verilen çevrimiçi hizmetler ile gerçekleştirebiliyorduk. Lakin bu sistemin kapatılması ile bundan böyle işlemlerimizi E-Devlet sistemi üstünden yapabilmekteyiz. E-Devlet sistemi üstünden bünyesindeki işlemlerden yararlanmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Makalemizin devamında E-Devlet sistemi aracılığıyla ödeme işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında detay içeren bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır ?

 

SSK borç ödeme yapabilmek için ilk başta aşağı kısımda verdiğimiz link sayfasına tıklatınız. SSK ile ilgili ödeme işleminizi E-Devlet sistemi aracılığıyla yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın Ptt noktasından kimliğiniz ile müracaat yapmak suretiyle başvurunuz nihayetinde 2 TL işlem fiyatı bedelinde size özel olan E-Devlet şifre anahtarınızı bir zarf içinde temin edebilirsiniz. Sonrasında işlem yapabilmek için tıklattığınız bağlantı adresi üzerinden açılacak olan internet sayfasında kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı ve E-Devlet şifresini ilgili kutucuklara giriniz. Sonra girilen bilgilerin kontrol edilmesi ile beraber "Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklatınız.

sgk ssk borç ödeme e-sorgulama.com

SGK borç ödeme işleminizi sizler ile paylaştığımız adımlarda ve resim olduğu gibi yaparsanız bitirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Emeklilik takibi nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar