SGK PRİM BORCU ÖDEME

Devletin sigortalı çalışan insanlara sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeniz için primlerinizi devamlı olarak yatırmanız ge...

Devletin sigortalı çalışan insanlara sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeniz için primlerinizi devamlı olarak yatırmanız gerekir. Primlerin ödenmemesi, adınza ödenen primlerin geciktirilmesi gibi hallerde bu hizmetlerin aksaması sonucu problem yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı primlerin ödenmesi veyahut kontrolü önem arz etmektedir. SGK prim ödeme işlemlerinizi bundan böyle SGK şubelerine gittikçe uzun kuyruklar bekleyerek halletmek yerine internet ile de kısa zaman içinde tamamlamış olursunuz. SGK resmi sitesi aracılığıyla işlem gördüğünüz E-SGM sistemi kapatılıncaya kadar SGK prim ödeme işlemi gibi SGK ile ilgili hangi işlem var ise nerdeyse hepsini yapabilmek için bu sistemi kullanıyorduk. Ama sistemin güvenilirliğinin azalması gibi nedenlerden dolayı kapanması ile lakin parolalı işlem yapabildiğiniz E-Devlet sistemi ile çevrimiçi olarak işleminizi gerçekleştirirsiniz. E-Devlet sisteminin bize sunduğu hizmetlerden yaralanmak için kesinlikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Sakın unutmayınız. Konunun devamında internet ile nasıl SSK prim ödeme yapacağınızı anlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Prim Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

SGK prim ödeme işlemi gibi SGK ile ilgili işlemlerinizde E-Devlet sisteminden yararlanmak için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Şayet şifreniz yoksa edinmek bundan böyle çok kolay. Kimliğinizi beraberinizde iken Ptt bürolarından alelade birine uğrarsanız başvuru yapıyor olmanız halinde  2 lira ödeyerek temin edebilirsiniz. İşleminiz için hepsinden önce makalemizin sonunda bulunabilen bağlantı sayfasına tıklatınız. İşleminiz için sizden istenen bazı bilgiler olabilecektir. Bunlar T.C. kimliğin numarasını ve E-Devlet şifresi bilgileridir. Gereken bilgileri gösterilen kutucuklara giriniz. Doğru halde girdiyseniz "Sisteme Giriş Yap" butonu ile işleminizi yapacağınız sayfaya gidebilirsiniz.

sgk prim borcu ödeme e-sorgulama.com

Bu biçimde verilen adımların doğru biçimde gerçekleştirilmesi ile beraber SGK prim öğrenme işleminizi sonlandırmış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Prim Ödeme İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Emekli sandığı doğum yardımı adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar