SGK Online Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geliştirdiği uygulamalar ile ödemenizi çevrimiçi olarak aşağı kısımda anlatılan biçimde pratik halde yapab...

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geliştirdiği uygulamalar ile ödemenizi çevrimiçi olarak aşağı kısımda anlatılan biçimde pratik halde yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu imkanlar ile bizlere vermiş olduğu hizmetler ile çerçevesinde, kurumlara gittikçe uzun kuyruklarda bekleme sorunumuzu da ortadan kaldırmış olmaktayız. Çevrimiçi tahsilat adı altında SGK çevrimiçi ödeme işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kısa bir zaman önceye kadar işleminizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üstünden çevrimiçi hizmet sunulan site üstünden gerçekleştirebiliyorduk. Bundan böyle işlemlerinizi halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi aracılığıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi aracılığıyla işlemlerinizi tamamlayabilmek için E-Devlet parolanızı temin etmeniz gerekir. Konunun devamında E-Devlet şifreniz üstünden SGK çevrimiçi ödeme işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz mevzusunda ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Online Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet Sistemi üstünden SSK çevrimiçi ödeme işlemi için öncelikle  makalemizin sonunda vermiş bulunduğumuz bağlantı linkine tıklatınız. E-Devlet sistemi üstünden işlemleri yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın Ptt birimine gittikçe kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz nihayetinde 2 TL işlem fiyatı bedelinde E-Devlet parolanızı temin edebilirsiniz.

 

Daha sonrasında karşınıza çıkan makalede hepsinden önce T.C kimlik no nuzu giriniz.

Nihayetinde da girilen bilgileri kontrol ettikten sonra "Sisteme Giriş Yap" seçeneğine tıklamalısınız.

Önceleri almış olduğunuz E-Devlet parolanızı giriniz.

Bağlantı sayfasına bastıktan sonra açılacak sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula" seçeneğine tıklamalısınız.

sgk online ödeme nasıl yapılır e-sorgulama.com

Bu yönlendirmeleri doğru biçimde uygulayarak SGK çevrimiçi ödeme işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Online Ödeme İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Emekli sandığı maaş hesaplama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar