Sgk hizmet dökümü

Sosyal güvenlik Kurumu'nu üst kurul olarak kabul eden sağlık kurumları ile ilgili öğrenmek istediklerinizi gereken internet siteleri ...

Sosyal güvenlik Kurumu'nu üst kurul olarak kabul eden sağlık kurumları ile ilgili öğrenmek istediklerinizi gereken internet siteleri ile çok rahat bir biçimde öğrenebilmektesiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun kendi resmi sitesinden SGK hizmet dökümü ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yeni kuruluş olarak E-Devlet internet sitesinden E-Devlet şifrenizle SGK hizmet dökümü başta olmak üzere daha çokca konuda merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz. Size bu konumuzda SGK'nın kendi sitesi olan E-Devlet sitesinden nasıl SGK hizmet sorgulama yapabileceğinizi anlatacağız. Kısa bir zaman önce Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak yapılmış olan çoğu işlemi SGK'nın resmi sitesi aracılığıyla E-SGM sistemi ile çevrimiçi olarak gerçekleştirebilmeniz mümkündü. İşlemlerinizi birkaç bilgi ile parolaya ihtiyacınız olmadan pratik olarak gerçekleştirebilmekteydik. Ama E-SGM sisteminin kapatılması ile SGK ile ilgili işlemleriniz E-SGM sistemi üstünden değil E-Devlet sistemi ile daha geniş kapsamda bir çok sorgulamayı bünyesinde bulunduran bir platform üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemi tek bir şifre ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

SGK hizmet dökümü işlemi ile size bir çok bilgi edinme imkanı sunulmuştur. Bu işlem ile SGK'nın çatısı altında bulunabilen SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olarak hangi tarihte işe başladığınız, işe giriş bilgileri, çalıştığınız süre boyunca yatırılmış olan primler yahut yatırılıp yatırılmadığı gibi sigortanız ile ilgili detay içeren bir çok bilgiyi öğrenebilmektesiniz. SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirerek eğer sigortanız ile ilgili bir problem var ise önceleri tespit edebilirsiniz. Bu biçimde hizmette hiçbir aksama yaşanmadan işlemlerinizi yapmış olursunuz. Yazının devamında sorgulama prosedürünün nasıl gerçekleştirebileceğiniz mevzusunda detay içeren bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.

SGK Hizmet Dökümü Nedir?

1 Kasım 2014 tarihi itibarı ile SGK borç sorgulama, ssk emeklilik sorgulama, ssk hizmet dökümü isimden sorgulama ve buna benzer bütün sorgulama işlemleri E Devlet sistemi aracılığıyla yapılmaya başlandı. E Devlet sistemi vesilesiyle bundan böyle uzun kuyruklar oluşan SGK merkezlerine gitmenize gerek kalmadan, ödemelerinizi, sorgulamalarınızı, doğrulamalarınızı ve diğer bütün işlemlerinizi hayli güvenilir bir ortamın içinde kolay ve hızlı biçimde yapabilme imkanına sahipsiniz. Böylece hem zaman aynı zamanda paradan tasarruf etmiş oldunuz.

Bundan böyle bu sistem hasebiyle tek ihtiyacınız olan şey T. C. kimlik numaranız ve E Devlet şifresidir. E Devlet şifresini bilmeyen insanların en yakın PTT merkez şubesine kimlikleri ile beraber gittikçe 2 TL mukabilinde bu şifreyi temin etmesi mümkündür. Daha sonrasında Tc kimlik no ile ssk sorgulama işlemlerini kolay ve hızlı biçimde yapabilirsiniz.

SGK hizmet dökümü ile SGK giriş ve SGK çıkış tarihlerini öğrenme, sigortanızın yatıp yatmadığını ve yattıysa ne kadar yattığını görebilme, bugüne dek adınıza ne kadar sigorta primi yatırıldığını görebilme, yatırılan prim tutarlarını inceleme, ne zaman emekli olacağınızı hesaplama gibi bilgilere sahip olabilirsiniz. Buna göre de işverenler aracılığıyla çalışan kimselere karşı yapılmış olan haksızlıkların önüne geçilebilmesi mümkündür. Zira çalışılan iş yerine ait bilgiler de yine orada mevcuttur.

SGK Hizmet Dökümü hasebiyle firmanın sizin adınıza ne kadar prim ödediğini tespit edebilir ve buna göre işe giriş ve çıkış dönemlerinizin gasp edilip edilmediğini de görebilirsiniz. Bundan dolayı bizim size önerimiz, arada sırada SGK hizmet dökümünü kontrol etmeniz ve kendi haklarınıza bir başkasına ihtiyaç duymadan sahip çıkmanızdır. Böylece kendi haklarınızı güvence altına almak adına gereken önlemleri almış olacak ve olası bir hak ihlali bahsi geçen olduğu zaman önceleri önlem aldığınızın altını çizebilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümünü Nasıl Alabilirim?

SGK Hizmet dökümü almak arzu eden kimselerin 4A, 4B veya 4C adları verilmiş olan ve eski adları ile SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı olan bu SSK kolları aracılığıyla E devlet sistemi üstünden kolay bir biçimde alınır. Bunu yapmak için tek yapılması gerekli olan şey bu sistem üstünden TC kimlik no ile ssk sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek olabilecektir.

4A SGK Hizmet Dökümü

E-Devlet internet şifreniz ile de SGK hizmet dökümü sorgulamayı gerçekleştirirsiniz. E-Devlet internet parolanızı bir Ptt noktasından 2 TL mukabilinde öğrenebilmektesiniz. E-Devlet internet sitesi aracılığıyla de SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı hizmet dökümlerinize ulaşabilmeniz için sizler için vereceğimiz internet bağlantı adreslerini ve uygulamaları dikkatlice inceleyiniz. Her şeyden önce hangi işlemi gerçekleştirecekseniz onunla ilgili paylaştığımız internet bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Açılan sitede "Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklatınız.

Karşınıza çıkan makalede T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı giriniz.

E-Devlet şifrenizi de girerek sisteme giriş yap tuşuna tıklayabilirsiniz.

sgk hizmet dökümü e-sorgulama.com

Böylelikle SGK hizmet dökümünüze ulaşmış olacaksınız.

Bu parça üstünden tescil bilgilerine ulaşabilir, 4A Detay içeren Hizmet Dökümü veyahut 4A Özet Hizmet Dökümü gibi bölümlerini kullanmak suretiyle Hizmet Dökümü sayfanızı özet veyahut ayrıntılı bir biçimde inceleyebilirsiniz. Sigorta kolu, sicil numarası, isim, sigorta statüsü, meslek kodu, ünite, şirket numarası, sigorta çeşidi, dönem, prime esas kazanç, sigorta prim gün sayısı, eksik gün bildirimi, sigorta giriş tarihi ve sigorta çıkış tarihi gibi bilgilere kolay bir biçimde ulaşabilmektesiniz.

Bunun yanında arzu ederseniz makale sonunda yer bulan diğer link ile 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama işlemlerini de gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bağlantıya ulaştıktan sonra tek yapılması gerekli olan şey T. C. kimlik numarası ve barkod numarası bilgilerini girmek olabilecektir.

SGK 4B Ödeme Dökümü

SGK 4B Ödeme Dökümü, Bağ Kurlu insanların Hizmet Dökümüne ulaşmak için yapması gerekli olan bir işlemdir. Bunu yapmak için makalemizin sonunda yer bulan ilgili linke tıklattıktan sonra tek yapılması gerekli olan şey yukarı kısımdaki tavsiyeleri benzer şekilde takip etmek olabilecektir. Ama Bağ kur kaydı olmayan kimselerin karşısına "TC Kimlik numarasına ait 4/b tescil kaydı bulunamadı." biçiminde bir uyarı yazısı çıkar.

SGK 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü

Konumuzun sonunda yer bulan ilgili linke tıklattıktan sonra SGK 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü sayfasına ulaşırsınız. Sonrasında siteye giriş yapmadıysanız yukarı kısımda yer bulan benzer yönlendirmeleri takip etmelisiniz. Emekli Sandığı hizmet dökümü bilgilerine ulaşmak için bir kaydınız yoksa karşnıza "Sisteme kayıtlı 4C İsteğe Bağlı Ödeme bilginiz bulunmuyor." biçiminde bir uyarı mesajı çıkar.

SGK Diğer Uygulamalar

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla sunulmuş olan çok değişik uygulama vardır. Bu uygulamaların dışında kalan ve "Diğer Uygulamalar" kısmına dahil edilmiş olan uygulamalar ise şu biçimde listelenebilir; mobil uygulamalar, özel sağlık hizmet sunucuları olan SHS, e hizmetler, e bildirge sistemi, hak sahipliği, evrak takip, kesenek bilgi sistemi, e optik, e eczane, e kesinti, e hastahane, tıbbi malzeme, sms bilgilendirme servisi, kart ile prim ödeme şeklide sıralanmıştır.

E-Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK 4B Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK 4C Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan E-devlet kyk kredi numarası sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar