SGK Giriş Zamanı Sorgulama

SGK giriş tarihi çok işleminizi yapmanız için öğrenmeniz gerekli olan bir tarihtir. SSK giriş tarihinizi emeklilik işlemleriniz için ...

SGK giriş tarihi çok işleminizi yapmanız için öğrenmeniz gerekli olan bir tarihtir. SSK giriş tarihinizi emeklilik işlemleriniz için bilmeniz önemlidir. Çünkü emeklilik işlemlerinizi yaptığınız zaman SGK işe giriş tarihiniz sizin ilk sigortalı olarak işe girdiğiniz tarih olabilecektir. SSK giriş tarihinizi bilmiyor iseniz öğrenme işleminizi internet üstünden yapabilme imkanına sahipsiniz.

SGK işe giriş tarihinizi tek bir şekilde öğrenebilirsiniz. SGK'nın resmi sitesi olan E-Devlet sistemi üstünden E-Devlet şifreniz ile SSK giriş tarihinizi öğrenebilmektesiniz. Bunun sebebi daha önceleri E-SGM sitesinin kapatılmasıdır. Çokca işlemin yapılmış olduğu bu site kişilerin E-Devlet üstünden bütün işlemlerini yapar hale gelmesinden ötürü daha az kullanılmaya başlanmıştır. Bunun nihayetinde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun almış olduğu karar nihayetinde zamanı olarak kapatılmıştır. E-Devlet sistemi aracılığıyla tarih öğrenme işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olabilecektir. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın Ptt bürosuna gittikçe 2 lira mukabilinde şifre anahtarınızı alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu üç ana kurumdan oluşur. Bunlardan ilki SSK olup bu kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlıdır. SSK'nın açılımı Sosyal Sigortalar Kurumu olup iş yeri sahibine bağlı olarak yapılmış olan sigorta işlemleridir. BAĞ-KUR ise şahsın kendi adına yahut hesabına yaptırabildiği hür çalışan olmak koşulu ile yaptırabildiği sosyal güvenlik paketidir. Nihayetinde Emekli Sandığı ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personele yapılmış olan sigorta yöntemidir ve Maliye Bakanlığı'na bağlı çalışmaktadır.

 

E-Devlet Sistemi İle SGK Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

E-Devlet sistemi ile SGK işe giriş tarihinizi öğrenmek için makalemizin son bölümünde verilen bağlantı sayfasına tıklayabilirsiniz. Makalemizin son bölümünde her üç kurum için de farklı biçimde bağlantı adresi verilmiştir. Kendi bağlı olduğunuz kurumun bağlantı adresi seçerek tıklayabilirsiniz. Açılacak olan internet sayfasında "Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklatınız.

sgk giriş zamanı sorgulama e-sorgulama.com

T.C. kimliğin numarasını ve E-Devlet şifre anahtarınızı giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olunca "Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklayabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile SSK giriş tarihinizi öğrenmiş bulunmaktasınız.

sgk giriş zamanı sorgulama e-sorgulama.com

E-Devlet Sistemi İle SSK (4A) SGK Giriş Tarihi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi İle BAĞ-KUR (4B) SGK Giriş Tarihi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi İle Emekli Sandığı (4C) SGK Giriş Tarihi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir?

SGK işe giriş bildirgesini bundan böyle internet aracılığı ile basit birkaç işlemle verebilirsiniz. SSK giriş bildirgesi için her şeyden önce makalemizin son bölümünde size verilen linke tıklatınız. Sonrasında sırası ile; kullanıcı adınızı, sistem şifre anahtarınızı ve işyeri parolanızı giriniz. Nihayetinde güvenlik kodunu da girmeniz sonrasında giriş düğmesine basınız ve giriş bildirgesi işleminizi tamamlayınız.

SGK Giriş Bildirgesi İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan E-devlet 4a almanya/bulgaristan emekli ödemeleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar