SGK emeklilik sorgulama işlemi

Kimseler internet üstünden çokca işlemini rahatlık ile yapabilirler. Kimselerin internet ile yapabildikleri işlemlerden bir tanesi de...

 

Kimseler internet üstünden çokca işlemini rahatlık ile yapabilirler. Kimselerin internet ile yapabildikleri işlemlerden bir tanesi de SGK emeklilik sorgulama işlemidir. İnsanlar emekli oldukları zaman rahat bir hayat yaşayacaklarını düşündükleri için ömür boyunca emekli olmak için uğraşırlar. Emekli olabilmek için belli bir yaşı doldurmuş olmak, belli bir zaman çalışmak ve primlerini devamlı olarak yatırmak gerekir. Bu koşulları yerine getiren kimseler emekli olmaya hak kazanırlar ve emeklilik başvurusunda bulunurlar. Emeklilik başvurusunda bulunduktan sonraki işlemlerini takip etmek arzu eden kimselerin ise gereken dairelere gidip saatler süresince sıra beklemelerine gerek yoktur. Kimseler internet ile sorgulama işlemlerini çok kolay bir biçimde yapabilirler. Bizler de makalemizde sizlerin en kolay biçimde sorgulama işlemlerinize ulaşabilmenizi ve bu işlemleri nasıl yapabileceğinizi anlamış olacaksınız.

SGK Emeklilik Sorgulama 4A İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha sonrasında ise açılan web sayfasında gereken olan, cinsiyet  doğum tarihi ve diğer alanları dolduruyoruz.

Her şeyden önce aşağıda verilen bağlantı adresine tıklıyoruz .

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

Sonrasında da yine bu makalede hemen alt tarafta yer bulan var olan bilgileriniz ile ilgili olarak ssk prim ödeme gün sayınız gibi gereken olan alanları da dolduralım.

 

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

Sonrasında da nihayetinde gönder yazan tuşa tıklatıyoruz.

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

SGK Emeklilik Sorgulama 4A İşlem Sayfası İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4B İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK emeklilik sorgulama işlemini yapabilmek için hepsinden önce aşağıdaki link adresine tıklıyoruz.

Daha sonrasında ise açılan web sayfasında emeklilik bilgilerimiz ile ilgili olan durumlarımızı yazıyoruz.

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

Daha sonrasında ise özel hal bilgilerimiz olan maluliyet olan boşlukları dolduralım.

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

Nihayetinde tamam yazan düğmeye tıklıyoruz ve böylelikle bu işlemi de bitirmiş olduk.

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

SGK Emeklilik Sorgulama 4B İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4C İşlemi Nasıl Yapılır ?

Daha sonrasında ise hizmetlerin eklenmesi ile ilgili olarak cinsiyet vb. durumları dolduralım.

Aşağıda verilen bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonrasında ise açılacak olan web sayfasında her şeyden önce üst tarafta yazan yaş ile ilgili kuralları okuyalım.

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

Daha sonrasında ise işlemimize devam ediyoruz ve nihayetinde ise "hesapla" yazan düğmeye tıklatıyoruz .

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

SGK Emeklilik Sorgulama 4C İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sitesi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Hepsinden önce aşağıda verilen bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonrasında ise bu site üstünden işlem yapabilmek için gereken olan E-Devlet şifresini PTT şubelerine gidip 2 lira gibi az bir nebze ödemek suretiyle alabilirsiniz.

Parolamızı almanız sonrasında ise açılan web sayfasında ilk etapta kimliğimizi doğruluyoruz.

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

E-Devlet parolamızı sonrasında da bizlere gereken olan TC kimlik numaramızı giriyoruz .

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

Daha sonrasında ise son işlem olarak sisteme giriş yap yazan düğmeye tıklatıyoruz. Böylelikle bu işlemimizi de sonlandırmış oluyoruz .

sgk emeklilik sorgulama işlemi e-sorgulama.com

E-Devlet Sitesi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Emeklilik Tablosu

Ne zaman emekli olacağını merak eden kimselerin büyük bir çoğunluğu SSK emeklilik tablosuna bakarak işin içerisinden çıkmaya çalışsa da bu tablolar hem yayınlanmış oldukları seneye göre farklılık göstermekte olup aynı zamanda hayli kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenden ötürü bugün sizler için ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplayabileceğiniz bir başka SGK uygulamasından konu açacağız.

SSK ne zaman emekli olurum işlemlerini gerçekleştirebilmek arzu eden kimselerin ilk etapta aşağı kısımda yer bulan linke tıklaması ve sonrasında cinsiyet, doğum tarihi, hizmet başlangıç tarihi, var ise maluliyet ve erken yaşlanma bilgileri, ssk prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ait gün sayısı, askerlik yahut sanatçı gün sayısı, fiili gün sayısı, yurt dışı gün sayısı ve 3.600 günün doldurulmuş olduğu tarihleri girmeniz ve sonrasında Gönder tuşuna basmanız gerekmektedir. Böylece ne zaman emekli olabileceğinizi görebilirsiniz.

SSK Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum?

Emekli Sandığı üstünden emekli olmak isteyen kimseler için de çıkartılmış olan uygulama vesilesiyle Emekli Sandığı kurumuna bağlı olan kimseler de ne zaman emekli olabileceklerini hesaplayabilirler. Bunu yapmak için öncelikle makalemizin sonunda yer bulan bağlantıya tıklatmanız ve ardından gereken bilgileri girmeniz gerekmektedir. hepsinden önce doğum tarihinizi yazmalı daha sonrasında da cinsiyet bilgilerini girmelisiniz. Sonrasında 4 / C devreden Emekli Sandığı çerçevesinde olan hizmet başlangıç ve bitiş tarihlerini uygun biçimde girmeniz gerekmektedir. Yanında göreve tekrar başlamış olmanız durumunda her bir görev başlangıç ve bitiş tarihini girebilmek adına Ekle tuşunu hizmet çeşidine göre kullanabilmektesiniz. Devredilen SSK, devredilen Bağ Kur ve diğer hizmetleri bu biçimde eklemeniz mümkündür. Devredilen Emekli Sandığı bilgilerini girmeniz sonrasında yaş hesabına göre bu bilgiler esas alınacak ama buradan çıkacak olun sonuçlar resmi işlemlerde kullnılamayacaktır. Benzer tarih içinde birbirlerinin üstünde olan hizmetlerden sadece biri dikkate alınır. 18 yaşının altında olan kimselerin verimş olduğu hizmetler için 18 yaş öncesi yaş tashihi geçerli haline yahut Kaza-i Rüşt kararına bakılacaktır. Fiili hizmet zammı süresinden faydalanmakta olan bireylerin bu tabloyu kullanması mümkün değildir.

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Bağkur Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur emeklisi olacak olan kimseler için hazırlanmış olan Ne Zaman Emekli Olabilirim uygulaması bulunuyor. Bu uygulama ile beraber devamlı farklılaşan yasa ve yönetmelikler nedeni ile aklı karışan kimseler işlemlerini çok çok kolay ve hızlı biçimde hallederek ne zaman emekli olabileceğine dair bir fikir sahibi olabilmekte. Emeklilik çeşidi yahut cinsiyet, maluliyet yahut erken yaşlanma ve buna benzer çok hal bireyleri zora sokuyor. Aklınız karışmadan ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplamak istiyor iseniz hepsinden önce konumuzun sonuç kısmında yer bulan bağlantıya basmanız gerekmektedir. Daha sonrasında sırası ile şu bilgileri girmeniz gerekmektedir;

Emeklilik Bilgilerinizi Giriniz kısmında yer bulan Emeklilik Çeşidi olarak nispi veyahut tam seçeneklerinden birini işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında cinsiyet olarak erkek yahut kadın seçeneklerinden birini işaretlemeniz lazım. Buna ilave olarak nihayetinde da doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

İkinci kısım ise özel hal bilgilerini girmeniz için ayrılmış bulunuyor. Özel durumu olmayan insanların bu kısmı atlamasında ise bir sakınca yok. Özel durumu olan insanların öncelikle "Maluliyet Var Mı?" kısmını yanıtlaması gerekmektedir. Evet seçeneğini işaretleyen kimselerin ise maluliyet derecesini 40 – 49, 50 – 59 yahut 60 ve üstü seçeneklerinden birini işaretleyerek tercih etmesi gerekmektedir. Son kısımda ise bakıma muhtaç malul çocuğunu olan bireylerin ilgili kutucuğu işaretlemesi gerekmektedir.

Bu uygulamanın son bölgesinde ise yurt dışı borçlanmasına dair bilgileri girebileceğiniz bir kısım yer alıyor. Yurt dışı borçlanması üstünden emekli olmak arzu eden kimselerin bu seçeneği işaretlemesi gerekmektedir. Böylece Bağkur üstünden ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilmektesiniz.

Bağkur Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

SSK Sicil No Öğrenme

SSK Sicil no öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilmek arzu eden insanların aşağı bölümde yer bulan linke tıklama işleminizden sonra konumuzun ilk kısımlarında de göstermiş olduğumuz gibi siteye giriş yapması gerekmektedir. Daha sonrasında ise bir işlem yapıyor olmanız gerek kalmayacak ve aradığınız bilgiler direkt önünüze gelecektir.

SSK Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama işlemlerini yapabilmek için aşağı kısımda yer bulan linklere tıklamanız ve yine daha önce anlatmış olduğumuz gibi E Devlet sistemine giriş yapıyor olmanız gerekmektedir. Bu noktadan başlayarak ise ilave olarak yapılması gerekli olan hiçbir şey yok. Sadece doğru linke tıkladığınızdan emin olun! Bu vesileyle emekli aylığı hesaplama formülünü bile ihtiyacınız olmadan emekli aylık bilgilerinize kolay ve hızlı halde ulaşabilmektesiniz.

4A Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4B Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emekli Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan SGK iş göremezlik raporu adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Sitede Popüler Yazılar

Son Yorumlar

 • Milli Piyango Sonuçları Sorgulama >> çok sabırsızlanıyorum şuan elimde bilet öylece bekliyorum. bir an önce akşam olsun lütfen....
 • Kargo takip >> yurtiçi kargo'da paketim var ama ürün takip kodunu bilmiyorum. nasıl ulaşabilirim....
 • Zonguldak dergaz doğalgaz fatura sorgulama >> DERGAZ üyelik işlemlerimi tamamladım.ancak sisteme bir türlü giremiyorum.çok karışık....
 • Evkur borç sorgulama >> Merhaba, Evkura taksidim var ama internetten kalan borcumu öğrenemiyorum Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?...
 • Allianz bireysel emeklilik >> Bes hesabımın aylık dökümünü mail hesabımda bana dönmenizi istiyorum.İyi çalışmalar....
 • Kargo takip >> Genelde kargo almak ve göndermek benim için bir kabus gibi bir olaydı fakat web sayfanızı gördükten sonra kolay bir şekilde sorgula...
 • YGS sınav sonuçları sorgulama >> YGS/LYS sınav sisteminin değişerek TYT/AYT sınavlarına geçilmesi üzerine puan hesaplamalarında değişiklikler oldu zannediyorum ki. ...
 • Ssk e-bildirge >> ssk e bildirge sistem ile ilgili vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler çok iyi olmuş ellerinize sağlık. bu gibi yararlı paylaşımlar...
 • Gelir Vergisi Hesaplama >> Gelir vergisi hesaplama yapılırken gelir vergisi oranları neden artıyor? Gelire göre oranların değiştiğini farkettim....
 • Kargo takip >> Eylül ayından beri yurtiçi kargo ile çalışıyorum.Çok başarılı göremedim kendilerini. Hele bir selfservice denen hizmetleri var, çok...
 • Kargo takip >> Mesela kargo firması gelmediği halde gelip bulamadık diyor, bunu şikayet ettiğimiz halde de bir cevap alamıyoruz. Bunun için ne yap...
 • Kargo takip >> Ne zaman internetten sipariş versem hep aras kargo bana denk geliyor buradaki şubesi de teslimatı yetiştiremiyor ertesi gün şubeye ...

Kategoride Popüler Konular

Etiketler