Seferihisar belediyesi arsa rayiç değerleri sorgulama

Seferihisar Belediyesi arsa rayiç değerleri sorgulama, bir mülkün bugünkü piyasa koşullarındaki satış bedeli demektir. Emlak vergisin...

Seferihisar Belediyesi arsa rayiç değerleri sorgulama, bir mülkün bugünkü piyasa koşullarındaki satış bedeli demektir. Emlak vergisine esas değerler genelde piyasa rayiçlerinin çok altında kalır. Rayiç kelimesi, kelime anlamı olarak bir malın satış değeri demektir. Bu tanımı açacak olursak; rayiç, bir mülkün piyasa koşullarındaki alım-satım değeridir. Rayiç bedeli, ülkenin iktisadi haline, piyasadaki arz talep dengelerine, mülkün bulunmuş olduğu konuma, mülkün eski-yeni oluşuna, sosyal statüsüne vb. kriterlere bağlıdır.

Seferihisar Belediyesi Arsa Rayiç Değerleri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seferihisar Belediyesi arsa rayiç değeri sorgulamayı aşağı bölümde anlatacağım halde E-Devlet’ten sorgulayabilirsiniz. İlk etapta aşağı bölümde vermiş olduğum bağlantıya basmanız gerekir. Daha sonrasında önünüzde açılan sitede resimde görüldüğü gibi adres bilgisini, yılını doldurmanız ve devamında sorgula tuşuna tıklatarak arsa rayiç değerlerinizi sorgulayabilirsiniz.

seferihisar belediyesi arsa rayiç değerleri sorgulama e-sorgulama.comSeferihisar Belediyesi Arsa Rayiç Değerleri Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Merkezefendi belediyesi bilgi edinme başvuru sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar