Sınav başvuru sorgulama

Bu makalemizde sizler için sınav başvuru sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Gelişen internet teknolojisi insanlar çok yönden ...

Bu makalemizde sizler için sınav başvuru sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Gelişen internet teknolojisi insanlar çok yönden çabukluk sağlar. Her kişinin internete kolay bir şekilde ulaşabilmesi hasebiyle bilgiye de ulaşmak bundan böyle çok kolay bir hal almıştır. İnternet aracılığı ile sorgulama işlemleri de yapılabilir. Sınav başvurusu sorgulama işlemi de bunlardan birisidir. Böylece internet ile sınav başvurunuzu pratik bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Devletin çokca kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığıyla yapmaktadır. Sınav başvurusu sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üstünden yapılabilir. E-Devlet sistemi aracılığıyla çokca sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üstünden işlem yapmak için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekir. E-Devlet parolanızı PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifre anahtarınızı de almanız sonrasında sayfamızın devamından sizler için paylaşacağımız bilgiler nihayetinde sınav başvurusu sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sınav Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sınav başvuru sorgulama işlemini devlete ait olan resmi web sayfasından yapabilme imkanına sahipsiniz. Bunu yapmak için yapılması gereken konumuzun son bölümünde sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı sayfasına gitmeniz gerekir. Bağlantı linkine basmanız halinde açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklatılmalıdır.

 

sınav başvuru sorgulama e-sorgulama.com

Sonrasında karşımıza çıkan sayfada bizden istenen bilgileri eksik bırakmadan bir biçimde doldurmamız gerekir.

sınav başvuru sorgulama e-sorgulama.com

Gereken yerler doldurulduktan sonra yapılması gerekli olan ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklatılmalıdır.

sınav başvuru sorgulama e-sorgulama.com

 

Sizler için vermiş bulunduğumuz bu bilgiler istikametinde, bütün bu gerçekleştirilmiş olan adımlardan sonra sınav başvurusu sorgulamayı başarı ile yapabilme imkanına sahipsiniz. Sisteme giriş yapınca Sınav başvurusu ile ilgili bütün bilgiler karşınıza çıkmış olacaktır.

Sınav Başvuru Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan MEB sınav sonuçları sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar