Plakadan ceza sorgulama

Plakadan ceza sorgulama işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı sitesi üzerinden kolayca yapılabilir. Aşağı bölümdeki başlıklarda plakadan ar...

Plakadan ceza sorgulama işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı sitesi üzerinden kolayca yapılabilir. Aşağı bölümdeki başlıklarda plakadan araç ceza sorgulama işleminden ve bu işlemin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Vereceğimiz bilgileri adım adım takip ederek ceza sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Plakadan Ceza Sorgulama İşlemi Nedir?

Günümüz teknolojisinde birçok işlemi bulunduğumuz yerden internet aracılığıyla gerçekleştirebilmek mümkün hale gelmiştir. İnternet aracılığı ile yapabileceğimiz uygulamaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu uygulamalardan biri de plakadan araç ceza sorgulama işlemidir. Bu uygulama ile yaşayacağınız zaman kaybından kurtularak rahat bir ortamda sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerin bu biçimde gerçekleştirilmesi bu alanda çalışan personeller üstündeki iş yükünü de hafifletecektir.

Yapılacak olan plakadan araba ceza sorgulama işlemleri vesilesiyle cezalarınız hakkında detay içeren bilgiye ulaşabilmektesiniz. Cezaların ne zaman alındığı, son ödeme tarihinin ne olduğu, hangi yol üstünde giderken kesildiği gibi bilgileri bu sorgulama ile kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz. Resmi kurumlar ile sunulan ceza sorgulama işlemlerinde bir fiyat talep edilmemektedir. Bu açıdan dilediğiniz zaman plakadan ceza sorgulamayı yapabilme imkanına sahipsiniz. İlerde yaşayabileceğiniz sorunları en aza indirmeniz için plakadan araba ceza sorgulama işlemini aksatmayarak güncel bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

 

Plakadan Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plakadan ceza sorgulama işlemi GİB sitesi üstünden çabukça ve pratik biçimde gerçekleştirilir. Bu sorgulama işlemleri için TC kimlik numaranız, araç plaka numaranız ve plaka tescil tarihiniz bilgileri gerekir. Fakat aracın tescil edildiği değil, son tescil edildiği tarih bilgisinin girilmesi gerektiğine bir hata oluşmaması için dikkatli olunuz. Aracınıza kesilmiş cezaların detay içeren bilgisine ulaşabilmeniz için hepsinden önce konumuzun son bölümünde verdiğimiz bağlantıya tıklatınız. Karşınıza ilk etapta aşağı kısımdaki sayfa çıkacaktır. Resimde gösterildiği gibi eğer taşıtınızın plakası özel plaka ise ikinci bölümdeki “Özel Plaka” tarafına değil ise “Plaka” yazan kısma plakanızı bitişik bir şekilde yazınız. “Tescil Tarihi” yazılı alana ise son tescil tarihini yazınız. Bu bölümleri doldurduktan sonra alt kısımda bulunabilen “TAMAM” tuşuna tıklatınız.

plakadan ceza sorgulama e-sorgulama.com

Bu işlem nihayetinde karşınıza aşağı bölümde da verilen gibi ceza bilgilerinizin olduğu sayfa çıkacaktır.

plakadan ceza sorgulama e-sorgulama.com

Bütün bu uygulamalardan sonra plakadan ceza sorgulama prosedürünüz tamamlanmış olabilecektir. Dilerseniz işlemlere devam ederek ödeme işleminizi de gerçekleştirirsiniz.

Plakadan Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Plakadan araç sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 gülay dogan,

Trafik cezaları ile birlikte fotoğraf gönderilmiyor. Cezalara ait memurlar tarafından çekilen fotoğrafları nereden
görebilirim.

Teşekkür ederim,


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar