Pert kaydı sorgulama

İkinci el araç alım satımlarında dikkatli olunması gerekli olan konulardan biri de araç hasar kaydı bilgileridir. İşlemler esnasında ...

İkinci el araç alım satımlarında dikkatli olunması gerekli olan konulardan biri de araç hasar kaydı bilgileridir. İşlemler esnasında sahtekarlığı önlemeye yönelik geliştirilmiş olan bu uygulama ile aracın plaka nosu değişmiş olsa bile şasi numarası ve motor numarasından pert kaydı sorgulamasını yapabilme imkanına sahipsiniz.

Pert kaydı sorgulamayı iki değişik şekilde yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu işlemleri mobil hizmet ile yapacağınız gibi internet ile yapacağınız sorgulama ile de öğrenebilmektesiniz. Makalemizin devamında her iki biçimde de pert kaydı sorgulamayı nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Pert Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Sorgulama işleminizi cep telefonunuz ile yapacaksanız eğer; kısa mesaj kısmına girerek aracın şasi numarasını ve motor numarasını yazmak suretiyle 5664′ e mesaj olarak gönderiniz. Bu işlemi yaptığınızda aracın trafikten çıkarılıp çıkarılmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz. Kısa mesaj ile araç bilgilerine ulaşabilmeniz için değişik uygulamalar ile mağduriyetin önüne büyük oranda geçilmektedir.

Bu işlemi internet aracılığı ile yapacaksanız eğer;

Tramer sistemine girmeniz sonrasında aracın şasi no, motor no, araç sahibinin T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası noksansız yazıldıktan sonra pert kaydı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

Her şeyden önce aşağı bölümde verdiğimiz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Pert Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Ssk dökümü adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 mahir bekmezci,

pert araçta ne kadar indirim oluyor, aldığına değer mi bilen var mı ? Trafiğe çıkabiliyor mu bu araçlar.


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar