Ogs sorgulama

Bütün sorgulama işlemleri gibi OGS sorgulama için de uygulamaların geliştirilmesiyle bu sorgulamayı kuruma gitmeye gerek kalmadan web...

Bütün sorgulama işlemleri gibi OGS sorgulama için de uygulamaların geliştirilmesiyle bu sorgulamayı kuruma gitmeye gerek kalmadan web aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda size bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlamış olacaksınız.

OGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Otomatik geçiş sistemi yahut OGS otoyol ve köprülerden geçerken geçiş ücreti alınırken sıra beklenmesini engellemek amacı ile uygulamaya sokulmuştur. Ücretli geçişlerde aracın ön camına yerleştirilen OGS kartı, OGS sistemine uyumlu veri okuyucuları aracılığıyla okunabilmesiyle trafik içerisindeki sıkışıklığın önüne geçilmiş oldu.

İnternet aracılığı ile OGS sorgulama yapmanız için hepsinden önce aşağı kısımda vermiş bulunduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekir. Bu sayfa üstünden OGS sorgulamayı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Açılacak olan web sayfasında "Araç Plaka No" yazan kısma plaka numarasını giriniz ve " Sorgulama düğmesine tıklayabilirsiniz.

OGS sorgulamanızı tamamladığınızda taşıtınızın var ise eğer bütün borçları görüntülenmektedir. Eğer taşıtınızın borcu yoksa aracın borcu yoktur ibaresi önünüze gelecektir. Bu sorgulamanın yanında aracın geçiş ihlali, OGS cezası ve kaçak geçiş bilgisi var ise tarihi, plaka nosu, bölüm, istasyon, geçiş tipi ve fiyat bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

OGS Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet asal sevk başvurusu belge doğrulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar