Mtv ödeme

Web aracılığıyla yapılmakta olan bütün sorgulamalar gibi Motorlu Taşıtlar Vergisi İçin yapacağınız işlemleri de internet üstünden yap...

Web aracılığıyla yapılmakta olan bütün sorgulamalar gibi Motorlu Taşıtlar Vergisi İçin yapacağınız işlemleri de internet üstünden yapabilirsiniz. Motorlu taşıtlar vergisi ödeme yapmanız için ilk başta Motorlu taşıtlar vergisi sorgulamayı yapmanız gerekir.

Eğer Motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi kredi kartınızla yapacaksanız GİB ile anlaşması bulunabilen bankaya ait kredi kartınızla beraber 02:00-22:00 saatleri arasında işleminizi yapmalısınız.

Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama ve kredi kartıyla ödeme ekranı açıldığında sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksik girmeniz halinde sorgulamayı gerçekleştiremediğiniz için Motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi yapamazsınız.

Motorlu taşıtlar vergisinin her sene ödeme tarihlerinin birinci taksitinin ocak ayının son günü ve ikinci taksitinin de temmuz ayının son günü olmak üzere iki taksit halinde ödendiğini unutmayınız.

Motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi Maliye Bakanlığı'nın motorlu taşıtlar vergisini tahsil etmeye yetkili olan ilgili vergi daireleri ile yapacağınız gibi kredi kartınızla aşağı kısımda anlatılan biçimde de yapabilme imkanına sahipsiniz.

Motorlu taşıtlar vergisi ödeme yapacağınız GİB anlaşmalı bankalar ise; Akbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, YKB, HSBC, Finansbank, Bankasya, TEB, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Denizbank' tır.

MTV Ödeme Nasıl Yapılır ?

Motorlu taşıtlar vergisi ödeme için hepsinden önce aşağı bölümde verdiğimiz bağlantıya tıklatınız.

 

Açılan web sayfasında sizden Plaka, Özel Plaka, T.C. kimlik numarası ya da Vergi Kimlik Numarası, Tescil Tarihi gibi bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksik olmadan bir biçimde giriniz.

Önünüze gelen makalede Mükellef Bilgileri, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Ceza Bilgileri, Tahsilatlar ve Beyanlı Trafik Cezası Ödeme seçenekleri yer alır.

Buradan Motorlu Taşıtlar Vergisi seçeneğine tıklamalısınız.

Açılan bölümden ödeme yapmak istediğiniz Motorlu taşıtlar vergisi dönemini seçerek kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçtikten sonra Motorlu taşıtlar vergisi ödeme işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

MTV Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Tramer kaydı sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar