Motorlu Araç Sorgulama

Geliştirilmiş olan E-Devlet sistemi ile insanlarımız sağlık ve sosyal alandaki çok işlemini internet aracılığı ile basit ve kolay bir...

Geliştirilmiş olan E-Devlet sistemi ile insanlarımız sağlık ve sosyal alandaki çok işlemini internet aracılığı ile basit ve kolay bir biçimde gerçekleştirebiliyor. Böylece ülkede yaşayan kişiler devlet dairelerinde sıra beklemek zorunda kalmıyor, ek olarak vakitten da tasarruf ediyor. Araç sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üstünden gerçekleştirebileceğimiz işlemlerden bir tanesidir. Araç sorgulama işlemi ile yeni alacak olduğunuz aracın haciz, rehin gibi durumlarını görebilir, var ise arasın üzerine bir borç bu bilgileri de öğrenebilmektesiniz. Ek olarak taşıtınızın Emniyet Müdürlüğü'ndeki belgelerine de ulaşabilmektesiniz. Şimdi sizler için araç sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi anlamış olacaksınız.

Araç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Araç sorgulama için tıpkı diğer E-Devlet işlemlerinde olduğu gibi bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardı. Eğer bir şifreniz yoksa bir Ptt bürosuna gittikçe 2 TL lik fiyat bedelinde bir E-Devlet şifresi alabilirsiniz. Şifre anahtarınızı almanız sonrasında aşağı bölümde verdiğimiz bilgileri adım adım takip ediniz.

" Kimliğimi Şimdi Doğrula "tuşuna basınız.

Böylelikle işleminizi bitirmiş olacaksınız.

Hepsinden önce metnin nihayetinde vermiş bulunduğumuz bağlantıya tıklayınız.

Açılacak olan web sayfasında T.C Kimliğin numarasını ve E-Devlet parolanızı giriniz.

Nihayetinde " Sisteme Giriş Yap "tuşuna basarak açılacak olan web sayfasında aracınıza ait plaka numarasını giriniz.

Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet udh bakanlığı bilgi edinme başvurusu sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar