Memurlara özel kredi kampanyaları

Kamu alanında çalışanlar, banka kredilerinden ve kredi kartlarından faydalanmak istedikleri zaman, çok kişiye göre daha çabuk hizmet ...

Kamu alanında çalışanlar, banka kredilerinden ve kredi kartlarından faydalanmak istedikleri zaman, çok kişiye göre daha çabuk hizmet almaktadırlar. Ek olarak, memura özel kredi kampanyalarının düzenlenmesi ile beraber de daha düşük faiz oranlarının onlara sunulduğunu görmekteyiz. 2017 senesinde da geçerliliği bulunabilen bu kampanyalara baktığımız zaman, aşağı bölümde belirteceğimiz bankalara memur olarak çalışanların başvuruda bulunacaklarından söz edebiliriz.

Vakıfbank

Akbank

Denizbank

Halkbank

Şekerbank

Yapı ve Kredi Bankası

Memura özel kredi imkanı bulunabilen bankalar, değişik kredi paketlerinde değişik kredi miktarlarında başvuruları kabul etmektedir. Şuan bahsettiğimiz bankalara başvuru yapılmış olduğu zaman, hangi miktarlarda kredi başvurusunda bulunabileceğini de şu biçimde sıralayabiliriz.

Vakıfbank – 90 bin TL'ye kadar

Akbank – 75 bin TL'ye kadar

Denizbank – 60 bin TL'ye kadar

Halkbank – 50 bin TL'ye kadar

Şekerbank – 50 bin TL'ye kadar

Yapı ve Kredi Bankası – 50 bin TL'ye kadar

Buradaki bankaların peşi sıra, QNB Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) aracılığıyla sunulan şubesiz bankacılık hizmetlerinden faydalanan memurlar da, anında kredi hizmetinden faydalanabilmektedirler. Bankaların sunduğu hizmetlerine yapılacak başvuru miktarı için azami 30 bin TL' ve 48 aylık vade seçeneği belirlenebilmektedir. Şubeye gitmeden başvuru yapan memurlar, kredilerine onay almaları durumunda direkt banka hesaplarından kredilerini çekebilmektedirler.

 

Halkbank Memura Özel İhtiyaç Kredisi

Halkbank aracılığıyla geliştirilmiş olan memura özel kredi paketlerinde, ihtiyaç kredisi alanında başvuru yapılabilir. Eğer 50 bin TL'ye kadar kredi ullanılmak isteniyorsa, gereken belgeler ile beraber Halkbank şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Aynı anda kredi başvurusu yapacak olan insanların, Halkbank'ın maaş müşterisi olmaları gibi bir şart da bulunmamaktadır.

Başvuru esnasında banka şubelerine sunulması gerekli olan belgeler şu şekildedir.

Nüfus cüzdanı

Gelir belgesi

Kredi başvuru formu

İkametgah belgesi

Gereken evrakları tamamlayan insanlar şubelerden başvurularını kısa bir zamanda gerçekleştirebilecektir. Şuan geçerli olan memur çalışanlara özel ihtiyaç kredisi kampanyasında, 50 bin TL için yapılacak kredi başvurusunda, misal hesaplamamız şu şekildedir.

Kredi Başvuru Tutarı: 50 bin TL

Kredi Vade Zamanı: 48 Ay

Kredi Faiz Oranı: %1,13

Kredi Tahsis Ücreti: 262,50 TL

Aylık Kredi Taksiti: 1.424,20 Türk Lirası

Memur olarak çalışanların yapacakları kredi başvurularında, 50 bin TL ve 48 ay vade seçeneği için hesaplama yukarı bölümdeki gibidir. Bu koşullarda kredi alan insanlar vade sürelerini tamamladıklarında, toplamda 68 bin 361 TL ödeme yapmış olabilecektir. Bu da dört senelik vade zamanı için 18 bin 361 TL'lik bir faiz ve masraf ödemesi yapılacağı anlamına gelir.

Şekerbank Memura Özel Kredi Paketi

Memura özel kredi imkanı sunan diğer banka da Şekerbank'tır. Kamu alanında çalışan memur olarak çalışanların başvuruda bulunabileceği kredi kampanyasında, 50 bin TL'ye kadar başvurular kabul edilmektedir. Kimseler 3 aydan 48 aya kadar vade seçenekleri ile hizmet alabilecekleri ihtiyaç kredisinde, %1,55'lik faiz oranından da hizmet alacaktır. Şuan geçerliliği bulunabilen bu kampanyaya yönelik misal hesaplama da şu şekildedir.

Başvuru Tutarı: 10 bin TL

Kredi Vade Zamanı: 48 Ay

Aylık Kredi Faiz Oranı: %1,55

Aylık Ödenecek Kredi Taksiti: 316,80 TL

Masraflar: 52,5 TL

Memurlar kredi ihtiyaçları için Şekerbank'a başvuru yaptıklarında, aylık 316,80 TL'lik ödeme yapacak ve vade sürelerini doldurduklarında da bankaya 10 bin TL için 15 bin 206 TL'lik bir ödeme yapmış olabilecektir. Başvuru yapacak insanlar bankanın maaş müşterisi ise, gelir belgesi olmadan yalnızca nüfus cüzdanları ile başvuruda bulunabilecektir. Diğer kişilerin ise gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve diğer istenecek belgeler ile beraber Şekerbank şubelerine gittikçe kredi başvurusu yapması gerekir.

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Emekli olurken yapılması gerekenler adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar