Memurlar ile ilgili Yeni Sağlık Düzenlemesi

 

Memurların ailesine de SGK bakacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu personeli ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetleri 15.01.2010 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaya başladı.

* Dikkat!.. Bilgileriniz SGK'ya eksiksiz bir şekilde aktarıldı mı?

Kamu kurum ve kuruluşlarınca, memurların ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin hastane ve eczanelerde işlem yapabilmeleri için gerekli tüm bilgileri SGK'ya aktarmaları gerekiyordu. Bu bağlamda hastane veya eczaneye gittiğinizde tedavinizle ilgili bir aksaklık , herhangi bir yanlışlık veya zorlukla karşılaşmamak için kendinizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere ait hak sahibi bilgilerinizin SGK'ya eksiksiz bir şekilde aktarıldığını kontrol edin.

* Hak sahibi kontrolünü nasıl yapacaksınız?

Peki ne yapmanız gerekiyor. Hemen SGK Müstehaklık Sorgulama adresine girin. Sonra o sayfada Müstehaklık Sorgulama kısmına girin. T.C. kimlik numarası ile emekli sicil numaranızı girerek bilgilerinizin kontrolünü yapabilirsiniz.

Eğer bilgilerinizde eksiklik veya yanlışlık görüyorsanız vakit kaybetmeden çalışmış olduğunuz kuruma başvurun ve bilgilerinizi düzeltirin. Aksi takdirde tedavi hizmetlerinden yararlanmazsınız!

Bugün Gazetesi

 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan E-Okul Uygulaması Genişleyecek!.. adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?