Lys tercih sonuçları sorgulama

Çok üniversite öğrencisi adayının sabırsızlıkla beklediği LYS Tercih Sonuçları Sorgulaması için ÖSYM aracılığıyla kesin bir tarih bel...

Çok üniversite öğrencisi adayının sabırsızlıkla beklediği LYS Tercih Sonuçları Sorgulaması için ÖSYM aracılığıyla kesin bir tarih belirtilmemiştir. Tercih sonuçları ÖSYM nin sonuç açıklama sayfasında açıklanacak ve adaylar LYS Tercih Sonuçları Sorgulamalarını yapabileceklerdir. LYS Sonuçlarının ardından adaylar için heyecanlı bir tercih serüveni başlamış oldu. Adaylar bu süreç zarfında puanlarına münasip olan bölgeleri tercih etmişler ve tercih sonuçlarını beklemeye başlamışlardır. Tercih sonuçlarının açıklanmasının hemen sonra ise LYS Tercih Sonuçları Sorgulaması yapılabilecektir. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi nihayetinde bir yüksek öğretim programına yerleşmiş olan adaylar için kayıt zamanı başlayacak. Adaylar kayıt işlemlerini kazanmış oldukları üniversitelere belli tarihler içinde şahsen başvuru yaparak kayıt olabilecekleri gibi e devlet sistemi aracılığıyla de kayıt yapabileceklerdir. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi çevrimiçi olarak yapılacak bir işlemdir adaylara elden sonuç belgesi verilmemektedir.

Bu makalemizde LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır, üniversite kayıt tarihleri ne zaman başlayacak,  LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işleminizi sitemiz üstünden verilen bağlantıyı kullanmak suretiyle nasıl yapabileceğinizi anlamış olacaksınız.

LYS Tercih Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Son günlerde en fazla merak edilen konulardan biri olan LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işlemi ne zaman başlayacak sorusunun net bir cevabı olmamasının yanında ek olarak bu tarihin geçmiş senelerde olduğu gibi tercih işlemi bittikten 1 hafta devamında açıklanması beklenmektedir. Tercihlerin son bulmasından itibaren adayların ve ailelerinin merakla beklemekte olduğu LYS Tercih sonuçları açıklanacak ve adaylar LYS Tercih Sonuçları Sorgulamalarını yapmaya başlayacaklardır. Tercih sonuçlarının açıklanmasının sonrasında öğrenciler E devlet sistemi üzerinden çevrimiçi olarak kayıt yaptırmak isteyen adaylar işlemlerini yapabilmektedirler. LYS Tercih Sonuçları Sorgulama işleminizi sitemiz üstünden yapmak ister iseniz konumuzun bitmesine yakın vermiş bulunduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Makalemizin bu bölümünde LYS Tercih Sonuçları Sorgulama prosedürünün nasıl yapılacağını görseller kullanmak suretiyle anlamış olacaksınız. Lakin bu işlemi yapabilmeniz için hepsinden önce ÖSYM tercih sonuçlarının açıklanmış olması gerekir.

İlk etapta konumuzun bitmesine yakın vermiş bulunduğumuz bağlantıyı açınız.

lys tercih sonuçları sorgulama e-sorgulama.com

Bağlantıyı açmanız durumunda ÖSYM sonuç açıklama sistemine yönleneceksiniz. Açılacak sayfa içerisinden Tercih sonuçlarını seçiniz.

lys tercih sonuçları sorgulama e-sorgulama.com

Verilen adımları sırası ile yapıyor olmanız durumunda yukarıdaki sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfada ok ile gösterilen kısıma T.C. Kimlik / YU Numarası tarafına T.C. kimlik no nuzu alt kısma ise aday parolanızı yazınız. Daha sonrasında daire içindeki “Gönder” tuşuna tıklayınız. ÖSYM Tercih sonuçlarını açıklamasının ardından aşağı bölümdeki bağlantıyı kullanarak LYS Tercih Sonuçları Sorgulamayı yapabilme imkanına sahipsiniz.

LYS Tercih Sonuçları Sorgulamanızı Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Lys giriş yerleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar